Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме

ТЕМА: Бране на Рзаву актуелни промашај или неопходност ?

24 јул 2010 02:05 Одг: Бране на Рзаву актуелни промашај или неопходност ? #1611

• Милан
Још једна вест о пуцању брана.

www.pressonline.rs/sr/vesti/globus/story...a+пред+пуцањем.хтмл

24 јул 2010 04:10 Одг: Бране на Рзаву актуелни промашај или неопходност ? #1616

• Бранко
Натаса написао/ла:
Натаса написао/ла:
Љиљана Димитријевиц написао/ла:
Пробај опет... :)

Чекам да ми неко објасни зашто не могу зиповано да окачим, или на који други начин, пошто је велико, па да не удавим оне са слабим протоком везе :)

Да ли може сада :)

рапидсхаре.цом/филес/408632409/мисљење.доц.хтмл

ЕРРОР ( није терор)
неко је избрисао са рапида

27 јул 2010 21:00 Одг: Бране на Рзаву актуелни промашај или неопходност ? #1628

• Натаса
Бранко написао/ла:
Натаса написао/ла:
Натаса написао/ла:
Љиљана Димитријевиц написао/ла:
Пробај опет... :)

Чекам да ми неко објасни зашто не могу зиповано да окачим, или на који други начин, пошто је велико, па да не удавим оне са слабим протоком везе :)

Да ли може сада :)

рапидсхаре.цом/филес/408632409/мисљење.доц.хтмл

ЕРРОР ( није терор)
неко је избрисао са рапида

МајкумуБожју, е сад ће ваљда моћи овако..!
Да не буде забуне, Мишљење је на Расправи (уместо мене-из оправданих разлога) прочитала др Ранка Мићић, којој се неизмерно, још једном, захваљујем..Ако будете пажљиво читали, уочићете низ контрадикторности које сам нашла у Студији, а на које сам покушала да скренем пажњу. Да ли ће ико узети у обзир, прочитати и одговорити на све поднете Примедбе и Мишљења од онога дана, остаје нам да чекамо и да се и даље питамо, ко је дао дозволу да се ради приступни пут!
Уздравље :)
Последња измена: 27 јул 2010 21:37 Написао: .

30 јул 2010 00:09 Одг: Бране на Рзаву актуелни промашај или неопходност ? #1642

• Милан
У насем крају це се градити и мини хидроелектране.
www.ivanjica.rs/index.php?option=com_con...ovije&Itemid=113

28 сеп 2010 20:22 Одг: Бране на Рзаву актуелни промашај или неопходност ? #1774

• Ненад
И наравно као по обичају,чим лето прође нигде никога на Рзаву! Нема више дечије вике,њу сада замењују звуци моћних машина које руше све пред собом и уништавају живот дрвећу и само се може у дубини васионе чути крик стабала младих који падају ради чега...
Но долази време живота када ће поново асфалт прекрити животворна зелена трава! Могу да руше и секу али визија је већ створена и она ће осванути у овој Земаљској јави као процват новог доба и људскога живота!!!

У јесењој лепоти док лишће лагано са дрвећа пада и проналази свој нови пут у реци бистрој и чилој Рзав одолева и протиче путевима истим!!! Где је тај човек,по чему је слика и прилика Божија,где је тај цар васионе???
Ха,ха,миш малени је храбрији од њега,јер човек данас и од хладноће бежи,нема у њему довољно топлоте,животворне енергије да крене у загрљај природи и једино му преостаје да као лопов бежи пред природом и да се сакрива у своје мишије рупе!!!
Мишеви изађите из својих рупа,Рзав је топао и лети и зими,прошетај те поред њега и дотакните га рукама својим уместо што по цео дан типкате по мртвим типкама рачунара!!!
Могу узети све,па и Рзав али душу не дајте,све док и помисао о Рзаву постоји он ће бити ту и чекати ново време да поново у пуном бисерном сјају заплови путевима старим! Ништа није изгубљено,не дајте да Рзав избришу из ваших душа и мисли,јер једино тада могу победити!!!

01 окт 2010 12:56 Одг: Бране на Рзаву актуелни промашај или неопходност ? #1786

Бих мало до Урјака јуче и видех да се увелико гради пут. Машине раде пуном паром, као што рече и Ненад, а дрвеће на брдима дуж Рзава се обара. Целе стране брда остају огољене.

Ко је њима дао дозволу да започну радове када нисмо добили одговоре на наше примедбе? Или раде без дозволе, а то пролази у нашој Општини?

Како је фабрика воде расписала тендер за пут и пре јавне трибине?

Волео бих да нас неко из Општине обавести да ли имају дозволу или немају и ко им је издао ту дозволу?

Овакве ствари се решавају једним добрим адвокатом. Нема ту филозофије.
Тужбу треба да покрене Група грађана и оне странке које су против бране (нека се сада докажу). Најбоље да све иде на међународни суд за људска права у Стразбуру.

Пре тога би требало да се уз овај планирани референдум за порез, Ариљци изјасне да ли су за бране или су против њих.

Ако се Ариљци референдумом изјасне да су против брана, онда ће се из буџета града Ариља финансирати тај судски процес.

Ако се у будући референдум не уведе питање брана, судски процес може да се финансира и из личних прилога. Мислим да не би било тешко сакупити паре за Рзав без брана.

Порез који Општинска власт жели да наметне референдумом користиће се да се са тим парама финансирају бране на Рзаву, јер Општина Ариље има обавезу да исфинансира један део тих брана.

Неко каже да ће се паре од пореза користити не за бране, него за путеве итд. - да, али само зато што ће паре које су до сада биле намењене за путеве и остало, ићи на финансирање бране. Да се не финансира брана, не би било ни пореза, као што га до сада није било.

Неко ми је причао да постоје ознаке по брдима у Грдовићима и да нико не зна чему служе. Када су питали људе, који су их постављали, пре неку годину, само су их погледали, без и једне речи, као да не постоје.

Е, па, сада могу бити сигурни становници Грдовића, да ће до тих тачака доћи поплавни талас ако се брана проломи. Реко' чисто да додам, сада се сетих.
www.facebook.com/group.php?gid=131362232261

Примедбе на План детаљне регулације ''Градски трг'' у Ариљу, новембар 2010. :
www.arilje.org.rs/component/kunena/Uredj...10&старт=30#1987
Последња измена: 01 окт 2010 13:16 Написао: Иван Трошки Дамљановић.

04 окт 2010 00:43 Одг: Одг: Бране на Рзаву актуелни промашај или неопходност ? #1793

• Натаса
Е мој Иване, око свега тога сам се и ја питала пре неки месец, наравно одговор нисам добила..

www.arilje.org.rs/component/kunena/Aktue...imit=10&старт=70

Такође сам јавно и врло јасно питала зашто се народ не изјасни, о једном трошку, и око брана ( на теми поштованог нам Телетабиса ''Сораби-јада на службеном путу'')

питам се питам (одговора нема) ево месецима, па ме сва моја питања асоцираше на ону Домановићеву ''Размишљање једног обичног српског вола''...

п.с. Ових дана ћу (надам се) добити информације у вези свих оних наших примедби, па ћу одговор проследити -овде..

04 окт 2010 13:08 Одг: Одг: Одг: Бране на Рзаву актуелни промашај или неопходност ? #1794

Да имамо праву, тј. било какву опозицију у граду, сада би имали превремене општинске изборе.
Ово је стварно смешно шта се ради, а сви ћуте.

Пре два месеца имали смо ситуацију да се човек утопио у градској фонтани у парку, око 20 часова, још је био дан. Пун парк људи, пензионери седе по клупама, шетају, гледају, нико неће да приђе да му помогне. Удави се човек и пола сата је био у води фонтане, док није дошла милиција. Нико није хтео ни да га извуче, да му да вештачко дисање. Вероватно су се бојали да њих не испитују и не окриве. Много америчких филмова гледамо, па смо постали плашљив народ.

Шта можемо, имамо пензионерски град и пензионерску државу - идеалну баш за овакве ствари. Отимачина народних пара, кроз активности које уништавају природу, привреду и град, уз непоштовање закона које су сами донели. Да плаћају грешке из свога џепа, тако нешто не би им пало на памет. Овако, за њихове грешке народ плаћа, а они никоме не одговарају и имају образа да се поносно појаве и држе говоре као да све цвета, а они су чисти као суза. Нама владају они који желе власт по сваку цену, да би стекли моћ и богатство, а за државу и народ их за..... Још је Арчибалд Рајс писао да имамо квази интелигенцију у органима власти због чије се подмитљивости земља уназађује, а систем никако да профункционише, тј. намерно се прави да буде нефункционалан, да би се ствари решавале путем мита.

Сви желимо бољи живот, али тек кад будемо мало храбрији, када барем 10 посто људи буде имало храбрости да саспе у лице све оно шта мисли о некоме на власти и када се не буду устручавали да ступе у акцију, тек тада ће се ствари покренути на боље. Овако можемо само да гледамо како земља пропада, а криминалци се богате.
www.facebook.com/group.php?gid=131362232261

Примедбе на План детаљне регулације ''Градски трг'' у Ариљу, новембар 2010. :
www.arilje.org.rs/component/kunena/Uredj...10&старт=30#1987

20 окт 2010 09:51 Одг: Бране на Рзаву актуелни промашај или неопходност ? #1857

• Год Саве Рзав
" ...Изгледа да смо криви што смо је чували и што је данас чиста ..."
Овај прилог је сакривен од гостију. Пријавите се или региструјте да бисте га видели.

Овај прилог је сакривен од гостију. Пријавите се или региструјте да бисте га видели.

Захвалношћу господина Џелебџића

20 окт 2010 20:50 Одг: Бране на Рзаву актуелни промашај или неопходност ? #1858

• Ненад
Ипак су Комунисти више веровали у Бога,када су успели за време своје владавине да сачувају РЗАВ!!! Србији је остало још само да почне да продаје људске ДУШЕ!!!

Анкета о капиталним пројектима

Анкета о капиталним пројектима

Општина Ариље.  © 2005 - 2018