Opština Arilje - Najnovije vesti

Opština Arilje - Najnovije vesti Opština Arilje - Najnovije vesti
  • Povećajte veličinu slova
  • Normalna veličina slova
  • Smanjite veličinu slova
Dobro došli, gost
Korisničko ime Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

TEMA: КОНКУРС - ОДГОВОР

10 jun 2013 23:03 Odg: КОНКУРС - ОДГОВОР #7918

• Ljiljana Dimitrijević
Imaš dara Paunovo pero! Zanimljivo gledaš, nadahnuto pišeš. Laska mi što te inspirišem.

11 jun 2013 21:11 Odg: КОНКУРС - ОДГОВОР #7920

О драго моје, Пауново перце, захвалан до гроба твој Ду' са секирце.... Отвори нам снена окца јер ево и ми, чељад Дарквудске шуме мрке, опустисмо брке....Светла ћери планинских бистрика, из племена тате од мог стрика, не знадосмо наравски, за те неке људске сање, из племена Атапаски..и не бива да нас беше мање....
Мани збиљу, мани шалу,
ме знадосмо за ову парицу малу...
И док неки близу трона
за шачицу од бонбона
покупише ловорике.
Индијанци, домороци....
и племићи, трбозборци
за те новце не знадосмо
ни ту среће не имасмо....
Пера, перцад, перушине
новце купе главешине...
и њихове верне слуге
за нас просте
нема друге....

Проглас Пауновог Перца, прослеђен на Великом већу Дарквудскијех поглавица. И једногласно, а акламацијом, Велико веће донело одлуку, да се млађахно Пауново Перце, од оца Перуна и мајке Паунице, прими у савет Лирике. А оно што мину мимо народа (црвенокожаца, белајаца, жутокљунаца и свију незадовољнијех...) нека се тако во јеке не деси....АМИН
Гласине које од мог верног трбоње сазнадох, веле како ће следеће велико веће, а о подели дабровијех кожа, одржати под Великим Тотемом Сирове Истине, поднијети извијешће о могучим неправилностима Велике Маме, а Богу ми и великог Тате, а шћер се сама пријави за дискусију......
Нека копље великог Перуна пресуди...
Коме јесте, а коме није дати....
Ду' прекрштен у старославјенскајо културнајо папазијанијо
и веран невернима
АХОЈ
Zahvalnici: teletabis

12 jun 2013 21:32 Odg: КОНКУРС - ОДГОВОР #7923

• teletabis
  • VAN MREŽE
  • Kapiten
  • Poruka: 404
Таунска Горња Анатема, данас...
Коља Ј. се, благовремено и уредно, одговарајући на позив В.В Поглавица, пријављује са поемом „Духови тмине“, на конкурс за пријем у Т. Савет Л. Си - ви, подаци из скромне биографије К.Ј., ће бити накнадно достављен(и).

Одломак поеме „Заповедник зунзара“

Духови тмине

Разапетa стрепња и коб надања
У главама лажна мисао бескраја
О закатанченом двору владања
Сањари убога прекобројна раја.

На погрешној страници светова
Mладо перце петријино се буди
У раздраганој већници кметова
Сјај, безбрига и мали, мали људи.

Хитају чили жутољупци* брдима
Да заузму место до Вољеног лика
До паланке К. стиже се у крдима
Осмеси, пољупци и по која слика.

На пољима росберија зрију звезде
Пепео жеља разносе ветрови зла
Јахачице Апокалипсе поново језде
На климавим ногама лудих камила.

У Анатеми Таунској ко никад пре
Призвук неразума и тај луди смех
Безнадежни плебс полагано мре
Носећи у себи прадедовски грех.
........................................
........................................

*Неки су тако напрасно променили "јато" ... и трапаво лете.
П.С.
Уколико Жири савета Т. Лирике одлучи, да поменутој поеми додели неку од вредних награда, К.Ј. ће целокупан н. износ упути Фонду новоосноване "Таунске Алтернативе". Договор следи... Стоп. Стоп примитивизму, апатији, неразуму... Живео Краљ! Ж.Т.А!
Poslednja izmena: 13 jun 2013 08:17 Napisao: teletabis.

13 jun 2013 17:53 Odg: КОНКУРС - ОДГОВОР #7924

• Paunovo Pero
  • VAN MREŽE
  • Prolaznik
  • Moc nad ljudima je u poznavanju njihovih tajni.
  • Poruka: 10
Пауново Перо је записало...
'' Могу рећи да ме краси меланхолија. Меланхолија се чита на лицу, у покрету руке, на осмеху. Блага сета која попут шапутања ветра прелази преко ивица листа. Како је онда моја млађа ћерка помислила од Галадријел, шумске мајке, жене, царице, да сам ја?
Одвела сам своје ћеркице пре неколико година у бисокоп, да заједно одгледамо Господаре прстенова. Има једна сцена у којој Фродо, носиалц прстена, вођа дружине, херој целе трилогије, силази степеницама које воде ка некој вангли у којој је чудесна вода, која, како рече шумска краљица наглашених ушију, показује шта је било, шта јесте и шта може да буде. У тренутку када Галадријел доживаљава екстазу и просветљење како би она била највеличанственији владар од свих владара, жена уткана у само постојање Земље, моја ћеркица која је тада имала 4 године ми каже: Мама, мама, откуд ти на филму?
Погледам ја боље, када стварно, дете је добро приметило, личимо, али само када се и ја тако избечим и почнем да псујем. Наглашене уши, мање више, лепота нимало.
Зашто сам се сетила овог кратког исечка из мог живота?
Има код нас у Ариљу многих који мисле да би били ''најбољи које је свет икада видео'', и који су ''уткани у само постојање земље''. Нити сам ја, нити сте ви, нити је ико. Биће ово и без нас и са нама.
Пошто је тема конкурс за финансирање цивилног сектора, прећи ћу на одмах на поенту. Након што сам пажљиво ишчитала ко је све пријавио, шта је требало да попуни (ћоретала сам целу ноћ да видим да ли треба и анализа крви и урина да се достави), ко је све добио, и тако даље, заинтересовала сам се да видим како ће то све проћи. Искрено, мени ни у џеп ни из џепа, али рекох себи, хајде док не почну малине, да се мало занимам чаршијанским догодовштинама. Силан народ се пријавио! Нисам ни знала да постоје толика силна удружења наших суграђана. Очекивала сам да ћу да видим и неко које се бори за ичување озонског омотача, али њега није било; ето идеје, направите удружење које се бори за заштиту озонског омотача, са тим удружењем можете да тражите паре од свих! Ако нема омотача, нема ни малине, ни нас. Е сад...када сам видела и да запослени који са буџета примају плату имају своје удружење, и да су још конкурисали како би добили општинске паре, преплавио ме осећај аутонепријатности, аутонелагоде, као да сам ја то урадила. Мајке ми, као да су мене ухватили са све руком у ћупу меда, или као да су ме родитељи ухватили како се 'ватам са дечком, након што су претходно отишли у бању, па се вратили по шешир. Муж ме пита што сам се зацрвенела, ја му читам, а он ми каже: Пусти то, бре, будало, и дођи 'вамо да те ја зацрвеним! Добро је да сам га послушала. А што сам морала да кажем, морала сам.
Драго ми је да је Ла фамилија одлучила да ме прими у свој литерарни кружок. Просто не знам како бих спавала без те одлуке...
Одох да одморим од брања малина. И да сањам своје мало удружење, за борбу очувања озонског омотача...А ако не буду хтели да га финансирају следећи пут, знам ко ће ми писати протестно писмо.''

Sumnja je klica u koren poraza. Ali ako sumnju hranimo nadom, iz nje mora nici uspeh.

...kompromis je samo lepse ime za neuspeh.
Zahvalnici: sanjajdonaciju

14 jun 2013 01:19 Odg: КОНКУРС - ОДГОВОР #7926

• Ljiljana Dimitrijević
Поштована мајко и ревизорко!
Управо си потврдила оно што сам хтела да кажем. Да поновим ипак.
• Изразила сам сумњу да Комисија није „одлучивала својом главом“. Видим да сам била у праву, обзиром на твоју заинтересованост и упућеност у садржине пројеката.
• Сумњала сам да си безразложно опседнута мојом личношћу, мојом породицом и пријатељима. Ја твојом нисам, шта ми то треба у животу!
• Константно покушаваш да ме сместиш међ неке грађане другог реда. Није то тако лако. Тврд сам ја орах из разлога што се јако трудим да не кршим законе, ни ове људске ни оне Божје. Хедох рећи: Не лажем, не убијам, не крадем (и ником не дугујем), не чиним прељубе, не завидим, не клевећем, не правим себи идоле, нити непријатеље и не клањам, ако немам разлога за то!
• Као слободан грађанин имам право (још увек) да се слободно удружујем. Два удружења чији сам члан, јавише се у складу са важећим законима, на тај чувени конкурс. Док спремасмо те „писмене радове“ помагасмо свима који нам се за помоћ обратише, без сујете и суревњивости. Наивно очекивасмо да ће „професори“ оценити радове са знањем и мером, „ни по бабу, ни по стричевима“.
• А видесмо да је било управо обрнуто, по систему: омаловажи где год стигнеш, свакога ко је тамо где ја не бих да га видим: међу слободним грађанима!
Постоји у овој Васиони нека равнотежа. И стварно је тачно да свако зло има и своје добро. Ово из нашег случаја се показа одмах после одлуке тог вашег жирија. Баш ми се не даде да дуго „будем у жалости“!
А што се тиче озонских рупа, можда твоја деца пронађу начин да их закрпе! Немој само да се бечиш на њих и да их псујеш, пре ће да се сете шта треба да раде.

30 jun 2013 03:48 Odg: КОНКУРС - ОДГОВОР #7992

Paunovo Pero napisao/la:
Пауново Перо је записало...
Муж ме пита што сам се зацрвенела, ја му читам, а он ми каже: Пусти то, бре, будало, и дођи 'вамо да те ја зацрвеним! Добро је да сам га послушала.

Ох драга, ако следећи пут зажелиш да своје тренутке проведене с Мужом у играријама, нама јадницима среће злехуде, предочиш, молио бих те у име мог верног бркајлије нека то учиниш суптилно. Тако да нам обрве не уздрхте над намишљањем како те твој мили драги зарумене... (можда је то од црвених малининих плодова)...
Јер, ово мало народа под покровитељством ДДТ-ија није за кужење. Нити за куђење....
За много више, вероватно за гомилу псовки, је та булумента која себи, ничим изазвана (или сам у криву) даје за право да нашијем животима располаже. Да нашим парама дрмси. Да оно што цвоњака доделе том народу који још иоле воље имаде, броје на ситно зрневље....
Скромно ћу упитати, драго моје перце; Знате ли колико, без обзира ко је у друштвеном или државном, ја ли у приватном сектору, ове наше главешине ижједу и попију по таунским кафанама? Мислите да је то све из џепова плаћено? Или да је све што се поједе и попије из намере да се меланхоличним Тауњанима прискочи?
Желите да Вам одговорим, да се они сами пронађу у претходним редковима или ћете се и сами сетити....
Тужна је наша судбина...
Неко неки дан објави да је Таун, све скупа са својим становништвом, преминуо.... :(
Самосажаљиво сућутни ЗТН
чак се ни Ду'ом не могу назвати..........
А Ви беше берете малине за опште добро?
Poslednja izmena: 30 jun 2013 03:50 Napisao: Zagor Te Nej.
Zahvalnici: teletabis
  • Strana
  • 1
  • 2
Opština Arilje - Zvanična internet prezentacija.  © 2005 - 2015