Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме
  • Страна
  • 1
  • 2
  • 3

ТЕМА: ДИВЉА ГРАДЊА

25 сеп 2012 01:20 Одг: ДИВЉА ГРАДЊА #4688

7. недеља

Љиља написа:
"Данас изгубих стрпљење и приупитах инспектора о чему се ради. Од њега сазнадох да градитељи имају дозволе, чак и то да на градилишту постоје табле са обавезним подацима."

Е, хвала ти Љиљо, где чула и нечула. Сад си ми отворила очи (ово није цинизам). Отишла сам и заиста видела таблу на полусрушеном свињцу где пише ко је инвеститор и бројеве (висе њих !!) од тзв. "ОДОБРЕЊА ЗА ИЗВОДЈЕЊЕ РАДОВА" (ваљда сам се исправно изразила). Значи ипак није ГРАЂЕВИНСКА ДОЗВОЛА него ово прво (неко ће рећи “није шија, него врат”). Е, па није !

Наташа и теби хвала што си се јавила и сведочила (успут “бинго” за локалитет) да инвеститори имају све потребне дозволе. Само бих те замолила да ти онај ко ти је то рекао и покаже исте, а ти си паметна па ћеш знати да видиш шта се дозвољава.

Тај назив (одобрење за изводјење радова) ме је веома заинтригирало па сам се опет бацила на закон и нашла да се то одобрење за изводјење радова издаје уместо ГРАДЈЕВИНСКЕ ДОЗВОЛЕ само у одредјеним слуцајевима, медју којима су:
1. радови на инвестиционом одржавању објеката (што ово није – то вам је када кречите и одржавате објекат, тако су ми објаснили)
2. реконструкција, адаптација, санација (што ово није, јер се гради нови објекат, много већих димензија)
3. промена намене без и са изводјењем градјевинских радова (сто ово није, јер се гради нови објекат)
и јос неких других радова, који су смесни, ако би се подвели под ову изградјњу.

Такође,у закону сам нашла и пропис како се поставља табла пре почетка извођења радова и на њој треба да стоји број ГРАДЈЕВИНСКЕ ДОЗВОЛЕ! Не помиње се обавеза за ово ОДОБРЕЊЕ ЗА ИЗВОДЈЕЊЕ РАДОВА.

Да ли почињете да капирате шта се овде дешава? Љиљо, отворила си ми очи.

Уместо пластичне шатре која је била некаква башта (покривена пластичним кровом и затворена провидном церадом (!!) и имала неку јадну површину од 15-20 м2, сада је никао ЗИДАНИ објекат који је 3-4 пута већи од првобитног пластеника.

Да ли ово инспектор може оправдати као „изводјење радова“, а не као „изградњу“?

Шта ја мислим? Да су следећи људи укључени у ову „ујдурму“:
1. разни општински „саветници“ који су саветовали власнике шта да траже (чим има 3 одобрења на табли, вероватно је направљена нека „врћевина“, али каква, то нико не говори, нити ја за сада могу да схватим)
2. исти „саветници“ који су вероватно направили и потписали та одобрења за изводјење нама непознатих радова (шта пише у њима треба неко да провери)
3. инспектор који је прихватио да је изградња 60-80 м2 исто што и санација,реконструкција или којекаква друга „ација“ (нисам имала снаге да гледам шта која значи), па је вероватно само наложио да се стави табла и зажмурео на једно око, чекајући „док се Власи не сете“ и да се све доведе пред свршен чин“
4. извођач радова (нисам запамтила ко је, али небитно) који изводи радове сигурно мимо било чега што је одобрено
5. власти садашње су вероватно индоктриниране од стране тумача и саветника и не могу да им уђу у траг, тако да их треба за сада изоставити са списка, али ако читају ово, па добро људи, где су вам очи!!

Има још једна ствар која је овде недопустива, а то је удаљеност објекта од наше међе, и зграде. Звала сам телефоном урбанисту и човек ми лепо рече да су минималне удаљености од међе 1,5 м и 4 м до објекта са друге стране. Има ли оволико инспекторе? Ко је нас питао? И ко је ово одобрио?

Овакав начин ме подсети на стару судску праксу када „нечисти“ адвокати пре рочишта припреме и супротног адвоката и полицајца и тужиоца и судију, тако да „сложна браћа“ удружена у заједничку интересну групацију ојаде појединца. Овде смо сви ми, као заједница, ојађени. Треба само идентификовати ко је у овој ситуацији „нечисти адвокат“, „тужилац“, „судија“ и „полицајац“.

И на крају, мислим да на табли не пише ко је пројектант, али пошто се наш саучесник „сањајдонацију“ Бранко пријавио да је он прчкао некакве пројекте, био би ред да му се име стави на свињац, са осталима, што да не буде комплетна с...... Или Бранко, несрећо једна, признај какве си пројекте правио (немој опет качити хотеле по Црном мору и штале са Златибора) и позивати се на закон о доступности информација. Ти си наш инсајдер, кад нико неће да се јави од „ненадлежних“.

Организовани градјевински криминал се наставља. А ми и даље ћутимо.

Последња измена: 25 сеп 2012 01:21 Написао: Јеца Тузибаба.

26 сеп 2012 09:22 Одг: ДИВЉА ГРАДЊА #4690

Имам нека правила у зивоту којих се дрзим

-не јурим за зенама и аутобусом
-такодје ни за возом
-не прицам са људима(а и зенама) који неце да се представе
-не прицам са људима(а и зенама) који носе сунцане наоцаре,тј. коме не могу да видим оци кад разговарамо

П.С.1:Има ту јос , али отом потом !

П.С.2:Нароцито не ститим гррррррррррринспектора,јер сам истог пријављивао тузиластву за злоупотребу слузбеног полозаја;такодје сам га пријављивао и опстинским органима за злоупоттребу слузбеног полозаја! Али као све остало у овој насој дрзави и то је падало у воду јер надлезне институције не раде свој посао и неце да раде како треба! Па имате известај европских комисија које јасно и гласно казу да код нас у Србији и даље царује корумпираност,злоупотреба слузбеног полозаја итд.И овој новој власти сам дао неке папире о корумпираности њихових запослености,прије свега грррррррррррринспектора и колико видим НИСТА !!!!?!?? Цовек нормално ради,добио од друства стан(пардон опстине),треба да га отплати па цовек мора да јос несто узгрд ради као додатак.(скоро је радио пројекат МОРАВИЦИ за ону нову халу,исао тамо да врси надзор и јос по несто)! Тако ти је то у овој насој дрзави,млади људи који заврсе архит. или градј. поред оваквих људи немају сансу да несто раде у приватном сектору јер ови из јавних установа све раде.Они ти дају услове и они одраде пројекат и они врсе надзор и тако редом.А насе младе снаге морају да напустее Ариље и да срецу потразе на другој страни,у другом граду или да као Иван Троски глуваре по Ариљу без посла , без перспективе и све остало сто иде уз то.Јер ,ипак,не могу сви да се запосле у јавним установама(опстина,ерекција-сто би реко тт и ини)!!
Последња измена: 26 сеп 2012 09:39 Написао: сањајдонацију.

26 сеп 2012 23:07 Одг: ДИВЉА ГРАДЊА #4692

• Натаса
  • ВАН МРЕЖЕ
  • Јуниор
  • Порука: 184
Јецо, минимална удаљеност од међе износи 5 м, колико се и ја по мало разумем...тако да..покрените петицију, ајде!
  • Страна
  • 1
  • 2
  • 3
Општина Ариље - Званична интернет презентација.  © 2005 - 2018