Opština Arilje - Najnovije vesti

Opština Arilje - Najnovije vesti Opština Arilje - Najnovije vesti
  • Povećajte veličinu slova
  • Normalna veličina slova
  • Smanjite veličinu slova
Dobro došli, gost
Korisničko ime Lozinka: Zapamti me

TEMA: DIVLJA GRADNJA

25 sep 2012 01:20 Odg: DIVLJA GRADNJA #4688

7. nedelja

Ljilja napisa:
"Danas izgubih strpljenje i priupitah inspektora o čemu se radi. Od njega saznadoh da graditelji imaju dozvole, čak i to da na gradilištu postoje table sa obaveznim podacima."

E, hvala ti Ljiljo, gde čula i nečula. Sad si mi otvorila oči (ovo nije cinizam). Otišla sam i zaista videla tablu na polusrušenom svinjcu gde piše ko je investitor i brojeve (vise njih !!) od tzv. "ODOBRENJA ZA IZVODJENJE RADOVA" (valjda sam se ispravno izrazila). Znači ipak nije GRAĐEVINSKA DOZVOLA nego ovo prvo (neko će reći “nije šija, nego vrat”). E, pa nije !

Nataša i tebi hvala što si se javila i svedočila (usput “bingo” za lokalitet) da investitori imaju sve potrebne dozvole. Samo bih te zamolila da ti onaj ko ti je to rekao i pokaže iste, a ti si pametna pa ćeš znati da vidiš šta se dozvoljava.

Taj naziv (odobrenje za izvodjenje radova) me je veoma zaintrigiralo pa sam se opet bacila na zakon i našla da se to odobrenje za izvodjenje radova izdaje umesto GRADJEVINSKE DOZVOLE samo u odredjenim slucajevima, medju kojima su:
1. radovi na investicionom održavanju objekata (što ovo nije – to vam je kada krečite i održavate objekat, tako su mi objasnili)
2. rekonstrukcija, adaptacija, sanacija (što ovo nije, jer se gradi novi objekat, mnogo većih dimenzija)
3. promena namene bez i sa izvodjenjem gradjevinskih radova (sto ovo nije, jer se gradi novi objekat)
i jos nekih drugih radova, koji su smesni, ako bi se podveli pod ovu izgradjnju.

Takođe,u zakonu sam našla i propis kako se postavlja tabla pre početka izvođenja radova i na njoj treba da stoji broj GRADJEVINSKE DOZVOLE! Ne pominje se obaveza za ovo ODOBRENJE ZA IZVODJENJE RADOVA.

Da li počinjete da kapirate šta se ovde dešava? Ljiljo, otvorila si mi oči.

Umesto plastične šatre koja je bila nekakva bašta (pokrivena plastičnim krovom i zatvorena providnom ceradom (!!) i imala neku jadnu površinu od 15-20 m2, sada je nikao ZIDANI objekat koji je 3-4 puta veći od prvobitnog plastenika.

Da li ovo inspektor može opravdati kao „izvodjenje radova“, a ne kao „izgradnju“?

Šta ja mislim? Da su sledeći ljudi uključeni u ovu „ujdurmu“:
1. razni opštinski „savetnici“ koji su savetovali vlasnike šta da traže (čim ima 3 odobrenja na tabli, verovatno je napravljena neka „vrćevina“, ali kakva, to niko ne govori, niti ja za sada mogu da shvatim)
2. isti „savetnici“ koji su verovatno napravili i potpisali ta odobrenja za izvodjenje nama nepoznatih radova (šta piše u njima treba neko da proveri)
3. inspektor koji je prihvatio da je izgradnja 60-80 m2 isto što i sanacija,rekonstrukcija ili kojekakva druga „acija“ (nisam imala snage da gledam šta koja znači), pa je verovatno samo naložio da se stavi tabla i zažmureo na jedno oko, čekajući „dok se Vlasi ne sete“ i da se sve dovede pred svršen čin“
4. izvođač radova (nisam zapamtila ko je, ali nebitno) koji izvodi radove sigurno mimo bilo čega što je odobreno
5. vlasti sadašnje su verovatno indoktrinirane od strane tumača i savetnika i ne mogu da im uđu u trag, tako da ih treba za sada izostaviti sa spiska, ali ako čitaju ovo, pa dobro ljudi, gde su vam oči!!

Ima još jedna stvar koja je ovde nedopustiva, a to je udaljenost objekta od naše međe, i zgrade. Zvala sam telefonom urbanistu i čovek mi lepo reče da su minimalne udaljenosti od međe 1,5 m i 4 m do objekta sa druge strane. Ima li ovoliko inspektore? Ko je nas pitao? I ko je ovo odobrio?

Ovakav način me podseti na staru sudsku praksu kada „nečisti“ advokati pre ročišta pripreme i suprotnog advokata i policajca i tužioca i sudiju, tako da „složna braća“ udružena u zajedničku interesnu grupaciju ojade pojedinca. Ovde smo svi mi, kao zajednica, ojađeni. Treba samo identifikovati ko je u ovoj situaciji „nečisti advokat“, „tužilac“, „sudija“ i „policajac“.

I na kraju, mislim da na tabli ne piše ko je projektant, ali pošto se naš saučesnik „sanjajdonaciju“ Branko prijavio da je on prčkao nekakve projekte, bio bi red da mu se ime stavi na svinjac, sa ostalima, što da ne bude kompletna s...... Ili Branko, nesrećo jedna, priznaj kakve si projekte pravio (nemoj opet kačiti hotele po Crnom moru i štale sa Zlatibora) i pozivati se na zakon o dostupnosti informacija. Ti si naš insajder, kad niko neće da se javi od „nenadležnih“.

Organizovani gradjevinski kriminal se nastavlja. A mi i dalje ćutimo.

Poslednja izmena: 25 sep 2012 01:21 Napisao: Jeca Tuzibaba.

26 sep 2012 09:22 Odg: DIVLJA GRADNJA #4690

Imam neka pravila u zivotu kojih se drzim

-ne jurim za zenama i autobusom
-takodje ni za vozom
-ne pricam sa ljudima(a i zenama) koji nece da se predstave
-ne pricam sa ljudima(a i zenama) koji nose suncane naocare,tj. kome ne mogu da vidim oci kad razgovaramo

P.S.1:Ima tu jos , ali otom potom !

P.S.2:Narocito ne stitim grrrrrrrrrrrinspektora,jer sam istog prijavljivao tuzilastvu za zloupotrebu sluzbenog polozaja;takodje sam ga prijavljivao i opstinskim organima za zloupottrebu sluzbenog polozaja! Ali kao sve ostalo u ovoj nasoj drzavi i to je padalo u vodu jer nadlezne institucije ne rade svoj posao i nece da rade kako treba! Pa imate izvestaj evropskih komisija koje jasno i glasno kazu da kod nas u Srbiji i dalje caruje korumpiranost,zloupotreba sluzbenog polozaja itd.I ovoj novoj vlasti sam dao neke papire o korumpiranosti njihovih zaposlenosti,prije svega grrrrrrrrrrrrinspektora i koliko vidim NISTA !!!!?!?? Covek normalno radi,dobio od drustva stan(pardon opstine),treba da ga otplati pa covek mora da jos nesto uzgrd radi kao dodatak.(skoro je radio projekat MORAVICI za onu novu halu,isao tamo da vrsi nadzor i jos po nesto)! Tako ti je to u ovoj nasoj drzavi,mladi ljudi koji zavrse arhit. ili gradj. pored ovakvih ljudi nemaju sansu da nesto rade u privatnom sektoru jer ovi iz javnih ustanova sve rade.Oni ti daju uslove i oni odrade projekat i oni vrse nadzor i tako redom.A nase mlade snage moraju da napustee Arilje i da srecu potraze na drugoj strani,u drugom gradu ili da kao Ivan Troski gluvare po Arilju bez posla , bez perspektive i sve ostalo sto ide uz to.Jer ,ipak,ne mogu svi da se zaposle u javnim ustanovama(opstina,erekcija-sto bi reko tt i ini)!!
Poslednja izmena: 26 sep 2012 09:39 Napisao: sanjajdonaciju.

26 sep 2012 23:07 Одг: DIVLJA GRADNJA #4692

• Natasa
  • VAN MREŽE
  • Junior
  • Poruka: 184
Jецо, минимална удаљеност од међе износи 5 м, колико се и ја по мало разумем...тако да..покрените петицију, ајде!
Opština Arilje - Zvanična internet prezentacija.  © 2005 - 2015