Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме
  • Страна
  • 1
  • 2

ТЕМА: ЗА ЛЕПШИ ПРЉАВИ ГРАД

17 авг 2012 08:55 ЗА ЛЕПШИ ПРЉАВИ ГРАД #4578

• Натаса
Драги пријатељи реке,
Већ неколико дана траје акција коју је покренула локална самоуправа на поткресивању пута од чаршије до Урјака. Из те пустиње и прашуме израња вишегодишње смеће у виду кеса, џакова, кутија, флаша, ...просто свакаквог ђубрета. Момци који су ангажовани то раде темељно, али просто нису у могућности да оно што изрони из врзине сами и почисте. Зато вас позивамо да се сви љубитељи природе, лепоте и здравог живота окупе у суботу 25. Августа и да на делу покажемо да не волимо само наше реке, већ да желимо да наш град буде пример и узор чистоће, бар онолико колико нам је то Рзав! Он (Рзав) свакако заслужује да путеви који воде ка њему не заостају за његовом лепотом.
Много лепих прича је овог лета са наше реке отишло и у најудаљеније кутке Земље, нека ово буде још једна о дивним људима који воле своје реке и свој град.
''Еколошко удружење Рзав-Год Саве Рзав''

17 авг 2012 14:08 Одг: ЗА ЛЕПШИ ПРЉАВИ ГРАД #4580

• Загор Те Неј
Ду' шиљи сикирче, па ако каква моторна справа закаже - туј сам!
Мада....овог пута ћемо опростити локалној самоуправи што се на овакву акцију одлучила тек око Преображења (тајминг доласка на влас'...), али до године вршиоци функција и поседаоци положаја то мора још у јуну! Дакле, надам се да ћете извући наук поуке :)

17 авг 2012 23:45 Одг: ЗА ЛЕПШИ ПРЉАВИ ГРАД #4582

• сањајдонацију
Загор Те Неј написао/ла:
Ду' шиљи сикирче,

А ТУПИШ ЛИ ШТА _?

18 авг 2012 06:40 Одг: ЗА ЛЕПШИ ПРЉАВИ ГРАД #4584

• Загор Те Неј
Сања,
ја се дивим твом умећу да помешаш Ћирилицу и латиницу, шалу од збиље, тешку економску ситуацију од оних који су за то криви, плаветно од жутог....просто; добра си ђевојка само ме по некад изненадиш... Какво је бре то питање: - Тупиш ли штогод?
Тупим, ваљда видиш! Да, неколико година уназад тупим и то успешније не може бити. Иступио сам све што се иступити дало. Гомилу оштрих, безобзирних политичара, хрпу свакодневних глупости, српски безобразлук, обичну просту заједљивост, завидност... иступио сам уместо многих који храбрости немадоше...тупио сам редом и од тога не одустајем. Зашто?
Зашто уопште одговарам на твоје питање? Или зашто тупим?
Просто је...
Неко се изражава тако што аутом гази мачке, неко опет, те мачке снима (рекли би - воајерише), неко те мачке воли и мази их, неко... Моја опсесија је да тупим и то има дубоку фројдовску основу, коју ево нећу сакрити пред тобом или од тебе..
Елем, кад бијах мали имао сам један малени первез од некаквог рога, ваљда овнујског, шта ли... Еееее, то је био первез! Увек оштар, спреман за сланиницу, стељу, обичан прдајз... Сјајан и много сам га волео и због њега био веома важан у окружењу тадашњих вршњака. Просто важан! Док једног несретног дана нисам тијем первезом (тада се звао и ведимистер, него ме мрзи да мењам Ћирилицу..) повредио најбољег друга из детињства и оставио му ожиљак за цео живот. Обележио га својом глупошћу... :(
Ето Сања, ја од тада тупим и себи постављам за животни циљ да утупим све што је игда оштрим било. Или тежи постати... На несрећу као мали сазнадох како зна опасним бити шиљење, оштрење и зашиљавање. Доделих себи задаћу као витез окрууууглог астала идеал - Тупити, а не шиљити! Па ето ако сам некако, негде био довољно јасан, молим Те да ми опростиш ако сам својим тупљењем иступио и можебити и неку емоцију. Шта ћеш, жртве поготово невине (као оно америчко - колатерална штета) увек постоје, па је тако и моје тупљење морало узроковати те неке нуспојаве као што је недостатак осећаја....срца, како веле песници...душе, како би романтици клицали у славу лепоте...
Остаде ми само то да тупим, без остатка, скрупула и бреновања оних који би да шиље и то ме нагнало да временом, када се себи обраћам, надевам то дивно име - Тупко.
Можда се ти Сања нећеш сложити са мном и тим именом, али свако носи свој крс' па ето тако и ја Тупко. И плеасе, немој ми шта замерити ако помислим да се негде у крају душе нудиш, подмећеш или просто тртиш, да утупим и теби штагод, јер ето, лепше је и здравије тупити тупим, но оштријем. Свакако не има последица по некакве битне промене у организму (мало душу цвеља, ал ајд сад, није све идеално...). Дакле ако потреба постоји, ти зови Сањице, ја нећу инсистирати, него просто да знадеш да нико не уме затупити као ја, макар то значило да ћеш бити само још једна у низу коју сам својим тупљењем отерао... Ваљда разумеш сада зашто је Загор Те Неј још увек самац (не рачунајући верног дебељка).
Ето, а твоје питање се састојало из четири скромне речи...
Не замери тупаџији...
Занавек твој Ду'

18 авг 2012 18:35 Одг: ЗА ЛЕПШИ ПРЉАВИ ГРАД #4585

• сањајдонацију
Загор Те Неј написао/ла:
Какво је бре то питање: - Тупиш ли штогод?
Тупим, ваљда видиш! Да, неколико година уназад тупим и то успешније не може бити. Иступио сам све што се иступити дало. Гомилу оштрих, безобзирних политичара, хрпу свакодневних глупости, српски безобразлук, обичну просту заједљивост, завидност... иступио сам уместо многих који храбрости немадоше...тупио сам редом и од тога не одустајем. Зашто?

Не замери тупаџији...
Занавек твој Ду'

Знаци досли смо до конацне дефиниције сподобе под именом-аватаром загор те неј

ТУПАЏИЈА
Последња измена: 18 авг 2012 18:37 Написао: .

19 авг 2012 16:47 Одг: ЗА ЛЕПШИ ПРЉАВИ ГРАД #4586

• Загор Те Неј
Ето сада кад си све разумела Сањице, стојим ти на располагању.

20 авг 2012 07:18 Одг: ЗА ЛЕПШИ ПРЉАВИ ГРАД #4587

• сањајдонацију

23 авг 2012 21:10 Одг: Одг: ЗА ЛЕПШИ ПРЉАВИ ГРАД #4599

• Натаса
Као што сте видели, пут ка реци је прогледао.Нажалост, оно што се види по завршетку ове сјајне акције је нагомилано вишегодишње ђубре.Покрените те се и приикључите се да довршимо започети посао и да нам пут уз Рзав засија пуним сјајем.
У оквиру акције поставићемо и табле којима ћемо позвати несавесне суграђане да нам се све ово више никада не понови. Табле ће такође бити постављене уз Пањицу и Моравицу.

Видимо се у недељу на скупу волонтера у 9 х на Градском тргу.

24 авг 2012 07:20 Одг: Одг: Одг: ЗА ЛЕПШИ ПРЉАВИ ГРАД #4605

• сањајдонацију
Натаса написао/ла:
Као што сте видели, пут ка реци је прогледао.Нажалост, оно што се види по завршетку ове сјајне акције је нагомилано вишегодишње ђубре.Покрените те се и приикључите се да довршимо започети посао и да нам пут уз Рзав засија пуним сјајем.
У оквиру акције поставићемо и табле којима ћемо позвати несавесне суграђане да нам се све ово више никада не понови. Табле ће такође бити постављене уз Пањицу и Моравицу.

Видимо се у недељу на скупу волонтера у 9 х на Градском тргу.

А ста је са Моравом, она се ЦРНИ од испустања отпада у исту !
Није Рзав једина ријека у мом крају !

24 авг 2012 10:03 Одг: Одг: Одг: Одг: ЗА ЛЕПШИ ПРЉАВИ ГРАД #4606

• Натаса
Аман Бранко, полако!
Постоји милион проблема које треба овде решавати..
Крчи се ка Високој, доћи ће и Морава на ред.. до тада чувајте је ви од самих себе за почетак..
  • Страна
  • 1
  • 2
Општина Ариље.  © 2005 - 2018