Opština Arilje - Najnovije vesti

Opština Arilje - Najnovije vesti Opština Arilje - Najnovije vesti
  • Povećajte veličinu slova
  • Normalna veličina slova
  • Smanjite veličinu slova
Dobro došli, gost
Korisničko ime Lozinka: Zapamti me

TEMA: Smeće oko grada

07 jun 2014 18:30 Odg: Smeće oko grada #8746

• Ljiljana Dimitrijević
Ako je ovo normalno, recite mi javno, pa da odmah idem na Trg, da se obesim! Javno.

P.S. Sve vreme se radi o istom kontejneru!
Ovaj prilog je sakriven od gostiju. Prijavite se ili registrujte da biste ga videli.

07 jun 2014 23:15 Odg: Smeće oko grada #8747

• ?
  • VAN MREŽE
  • Junior
  • Poruka: 170
Da mogće je jer je ovo jedan od malog broja kontejnera u gradu koi je još uvek u funkciji ako ih još igde ima . Znam za jedan u Cerovi . To vam je upravo odgovor na moj apel da ljudi više nemaju gde da odlažu smeće . Samo se pitam šta će biti kad i te preostale uklone kako su najavili . Smeće će završavati u rekama , šumarcima , potocima .....

Kažu da bi trebalo da mesne zajednice potražuju kontejnere od Zeleni i isti plaćaju nadoknadu za odnošenje. Na moju molbu mesnoj zajednici Grdovići za postavljanje kontejnera u mojoj blizini , odnosno u blizini naselja kome pripadam te da to nije samo moj problem već većeg broja gradjana , dobijam odgovor da nema para jer samodoprinos nije usvojen. Dakle ostavljeni na milost i nemilost. Pitam se samo zašto gradjani uopšte glasaju da sami sebe oporezuju. Zašto to nije usvojeno kao obaveza. Postoi li zakonskih osnova da se to sprovede.

Meni ostaje samo jedno - da obaveštavam gradjane gde se još uvek nalaze preostali kontejneri.

Ps. Ljiljo nemoj se ,,vešati" zbog običnog naroda - neznaju šta im je činiti.

Meni ovo liči na to da narod još uvek ima svesti i može se uputiti na mesto za odlaganje otpada. Savestan gradjanin će oterati smeće čak iz grada do Pogledi ako zna da tamo još postoi nada da će to neko prikupiti i oterati . Idu dani videćemo ali ako se ništa ne preduzme ovakvo stanje nas očekuje ispred zgrade opštine.

Neželim svoim komentarima nikoga da iritiram ili vredjam već da ukažem koliko je stanje alarmantno.
Poslednja izmena: 07 jun 2014 23:27 Napisao: ?.

09 jun 2014 14:02 Odg: Smeće oko grada #8751

• Ljiljana Dimitrijević
Najnovija vest: Pročitah na fejsbuku da su ga uklonili. I smeće i kontejner!
Poslednja izmena: 09 jun 2014 14:03 Napisao: .

10 jun 2014 00:32 Stigle maline, cena 250 dinara #8752

Stigle maline, cena 250 dinara

Valjevo -- Na staroj zelenoj pijaci u Valjevu danas se je počela prva masovnija prodaja malina ovogodišnjeg roda po ceni od 250 dinara za kilogram.

Maline su proizvedene u selu Dragodol, kod Pecke, a prva otkupna cena u ovogodišnjoj kampanji i u Podgorini je 250 dinara za kilogram.

Prve maline stižu u selima na nadmorskoj visini do 600 metara, gde će prinos biti i najmanji zbog poznih snegova koji su izlomili lastare sa rodom.

Trenutno se bere sorta "vilamet", dok će produktivnije sorte poput "mikera", kao i malina na većim nadmorskim visinama, tek stići za branje.

Prema procenama stručnjaka, valjevsko malinogorje, čiji su centri Osečina, Pecka i Valjevo, sa više od 5.000 hektara, svelo se sada na nešto preko 1.000 hektara pod malinjacima.

Smeće oko grada

16 jun 2014 07:35 Smeće oko grada - BOLI GLAVA #8754

Ljiljana Dimitrijević napisao/la:
Najnovija vest: Pročitah na fejsbuku da su ga uklonili. I smeće i kontejner!

Eeeeeeeeeeeeeeeeeee
ovo resenje je BOLI GLAVA !!!!!!!!!!!!

Poslednja izmena: 16 jun 2014 07:35 Napisao: sanjajdonaciju.

16 jun 2014 23:13 Odg: Smeće oko grada - BOLI GLAVA #8755

• Ljiljana Dimitrijević
Svakog dana u svakom pogledu ...sve gore od goreg!
Pored snimka koji je Branko postavio, ja prilažem još dva. Na prvom su prepuni kontejneri u centru grada, uz apoteku Neven.
Na drugom je samo delić naše nekulture i nesposobnosti koji se vide na Gradskoj plaži kod Visećeg mosta.
Turistička sezona počinje. Mogli bi da uvedemo novu manifestaciju: Dani smeća u Arilju!
Šta se desilo ne znam. Očito je samo da postoji neravnoteža izmešu količine smeća i broja kontejnera. Zašto?

Ovaj prilog je sakriven od gostiju. Prijavite se ili registrujte da biste ga videli.

18 jun 2014 22:52 Odg: Smeće oko grada #8757

• ?
  • VAN MREŽE
  • Junior
Da ja upravo to i pokušavam da naglasim , postoi neravnoteža izmedju broja kontejnera i količine smeća.

Jedan od razloga je to što ,,nove" nadogradnje na kamionima za odnošenje smeća nemogu prazniti velike kontejnere.

Drugi razlog je pokušaj dovodjenja u red finansijskog stanja u firmi Zelen (manje odvlačenja -manje troškova).

Rešenje je ponovo postavljanje većeg broja velikih kontejnera ali pažljivo birati mesto uz saglasnost meštana .
Tražiti saglasnost turističke organizacije Arilje koja bi trebala da izadje na teren i ustanovi gde bi moglo da se naruši ugled - plaža , parka, hotela, verskih objekata , spomenika.......
Finansijski parametar tražiti na drugoj strani.

18 jun 2014 22:57 Odg: Smeće oko grada #8758

• ?
  • VAN MREŽE
  • Junior
Narod nije kriv .

Vidi se da su kontejneri prepuni.

Opština mora naći rešenje.
Opština Arilje - Zvanična internet prezentacija.  © 2005 - 2015