Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме
  • Страна
  • 1
  • 2
  • 3

ТЕМА: Смеће око града

07 јун 2014 05:30 Одг: Смеће око града #8746

• Љиљана Димитријевић
Ако је ово нормално, реците ми јавно, па да одмах идем на Трг, да се обесим! Јавно.

П.С. Све време се ради о истом контејнеру!
Овај прилог је сакривен од гостију. Пријавите се или региструјте да бисте га видели.

07 јун 2014 10:15 Одг: Смеће око града #8747

• ?
Да могће је јер је ово један од малог броја контејнера у граду кои је још увек у функцији ако их још игде има . Знам за један у Церови . То вам је управо одговор на мој апел да људи више немају где да одлажу смеће . Само се питам шта ће бити кад и те преостале уклоне како су најавили . Смеће ће завршавати у рекама , шумарцима , потоцима .....

Кажу да би требало да месне заједнице потражују контејнере од Зелени и исти плаћају надокнаду за одношење. На моју молбу месној заједници Грдовићи за постављање контејнера у мојој близини , односно у близини насеља коме припадам те да то није само мој проблем већ већег броја градјана , добијам одговор да нема пара јер самодопринос није усвојен. Дакле остављени на милост и немилост. Питам се само зашто градјани уопште гласају да сами себе опорезују. Зашто то није усвојено као обавеза. Постои ли законских основа да се то спроведе.

Мени остаје само једно - да обавештавам градјане где се још увек налазе преостали контејнери.

Пс. Љиљо немој се ,,вешати" због обичног народа - незнају шта им је чинити.

Мени ово личи на то да народ још увек има свести и може се упутити на место за одлагање отпада. Савестан градјанин ће отерати смеће чак из града до Погледи ако зна да тамо још постои нада да ће то неко прикупити и отерати . Иду дани видећемо али ако се ништа не предузме овакво стање нас очекује испред зграде општине.

Нежелим своим коментарима никога да иритирам или вредјам већ да укажем колико је стање алармантно.
Последња измена: 07 јун 2014 10:27 Написао: .

09 јун 2014 01:02 Одг: Смеће око града #8751

• Љиљана Димитријевић
Најновија вест: Прочитах на фејсбуку да су га уклонили. И смеће и контејнер!
Последња измена: 09 јун 2014 01:03 Написао: .

09 јун 2014 11:32 Стигле малине, цена 250 динара #8752

• сањајдонацију
Стигле малине, цена 250 динара

Ваљево -- На старој зеленој пијаци у Ваљеву данас се је почела прва масовнија продаја малина овогодишњег рода по цени од 250 динара за килограм.

Малине су произведене у селу Драгодол, код Пецке, а прва откупна цена у овогодишњој кампањи и у Подгорини је 250 динара за килограм.

Прве малине стижу у селима на надморској висини до 600 метара, где ће принос бити и најмањи због позних снегова који су изломили ластаре са родом.

Тренутно се бере сорта "виламет", док ће продуктивније сорте попут "микера", као и малина на већим надморским висинама, тек стићи за брање.

Према проценама стручњака, ваљевско малиногорје, чији су центри Осечина, Пецка и Ваљево, са више од 5.000 хектара, свело се сада на нешто преко 1.000 хектара под малињацима.

Смеће око града

15 јун 2014 18:35 Смеће око града - БОЛИ ГЛАВА #8754

• сањајдонацију
Љиљана Димитријевић написао/ла:
Најновија вест: Прочитах на фејсбуку да су га уклонили. И смеће и контејнер!

Еееееееееееееееееее
ово ресење је БОЛИ ГЛАВА !!!!!!!!!!!!

Последња измена: 15 јун 2014 18:35 Написао: .

16 јун 2014 10:13 Одг: Смеће око града - БОЛИ ГЛАВА #8755

• Љиљана Димитријевић
Сваког дана у сваком погледу ...све горе од горег!
Поред снимка који је Бранко поставио, ја прилажем још два. На првом су препуни контејнери у центру града, уз апотеку Невен.
На другом је само делић наше некултуре и неспособности који се виде на Градској плажи код Висећег моста.
Туристичка сезона почиње. Могли би да уведемо нову манифестацију: Дани смећа у Ариљу!
Шта се десило не знам. Очито је само да постоји неравнотежа измешу количине смећа и броја контејнера. Зашто?

Овај прилог је сакривен од гостију. Пријавите се или региструјте да бисте га видели.

18 јун 2014 09:52 Одг: Смеће око града #8757

• ?
Да ја управо то и покушавам да нагласим , постои неравнотежа измедју броја контејнера и количине смећа.

Један од разлога је то што ,,нове" надоградње на камионима за одношење смећа немогу празнити велике контејнере.

Други разлог је покушај доводјења у ред финансијског стања у фирми Зелен (мање одвлачења -мање трошкова).

Решење је поново постављање већег броја великих контејнера али пажљиво бирати место уз сагласност мештана .
Тражити сагласност туристичке организације Ариље која би требала да изадје на терен и установи где би могло да се наруши углед - плажа , парка, хотела, верских објеката , споменика.......
Финансијски параметар тражити на другој страни.

18 јун 2014 09:57 Одг: Смеће око града #8758

• ?
Народ није крив .

Види се да су контејнери препуни.

Општина мора наћи решење.
  • Страна
  • 1
  • 2
  • 3
Општина Ариље.  © 2005 - 2018