Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме

ТЕМА: Чишћење ЈКП "ЗЕЛЕН"

06 нов 2012 21:24 Одг: Чишћење ЈКП "ЗЕЛЕН" #4823

• сањајдонацију
Једном,да не казем бас давно,сам на овом форуму писао о радницима запосленим у дрзавној слузби
и дао један интересантан предлог
Кад би се сви,али бас сви радници у дрзавним управама и осталим установама бирали на сваких ,рецимо 4 или осам година
не би нам се ово десавало,сто нам се десава са дрзавним установама
јер ко се једанпут запосли тамо, не мозес му ниста
сем да му пљунес под прозор
овако кад би се сви радници мењали,онда би се успоставио однос одговорности,реда,рада и постења
јер би исти знали да не могу поново да се запосле
овако РАДИ РАДИО.................

16 нов 2012 13:19 Одг: Чишћење ЈКП "ЗЕЛЕН" #4881

• Раде Јовичић
Сава Рагузински написао/ла:

Нико не спори Врело, АЛИ!, АЛИ!, то није смело да се ради из текућих средстава ЈКП Зелен, то је МОРАЛА, АЛИ МОРАЛА да ради општина из својих средстава.
...
Кад је влас' вид'ла у чем није била, и да је дуг отишао под облаке – сетили се да на седници Скупштине пред изборе донесу одлуку о давању 9 500 000 динара субвенције ЈКП Зелен. Ни предвиђено буџетом, ни планирано ребалансом. НИТИ ИМА ОДАКЛЕ ДА СЕ ДА, кад се отплаћују кредити...

Поштовани Владиславићу,

Јесте ли можда запазили одређену противречност у ова два Ваша става? За нешто општина МОРА, АЛИ МОРА да дâ, а за нешто НИТИ ИМА ОДАКЛЕ ДА СЕ ДА. Мало пристрасности?

Елем, финансирање реконструкције цевовода са Малског врела је планирано тако да 80% средстава планираних за ову реконструкцију финансира држава, односно „Дирекција за воде” Министарства пољопривреде, трговине, шумарства и водопривреде, а преосталих 20% је требало да буде учешће општине. „Зелен“ је одрадила пројекат којим је конкурисано и на крају и добила посао извођења овог пројекта.
Вредност наше понуде која је била најнижа и на крају прихваћена је била 9.985.630,00 дин, 80% од тога је дала држава: 7.988.504,00 дин, а наши сви трошкови су били 7.485.597,56 дин. Шта закључујете из овога?
Колико је ово коштало општину, а колико „Зелен“? Математика за основну школу...
Шта је поента? Нашом предузимљивошћу избачено је 11,5 км азбестног цевовода из употребе, општина није морала да даје ништа, а у „Зелени“ се добром организацијом посла и огромним трудом ангажованих радника, успело уклопити у цифру коју је дала држава.
И ово није требало урадити?!? Додуше, сећам се и више добронамерних савета да се не упуштам у ово јер има ризика, „Зелен“ није способна да то уради и сл.
Бојим се да долази време када ће „Зелен“ радити само оно што мора и што неко из општине нареди... А то се уклапа у „Водоградња“ логику која је итекако још увек присутна у „Зелени“ (како је то већ неко негде на форуму приметио).

Ово друго.
Није 9.500.000 већ 9.200.000. Рачуница колико годишње више кошта складиштити комунални отпад у „Дубоком“ уместо у Годовику, и то према финансијским параметрима који су били доступни почетком ове године. Према новим параметрима из краја августа 2012. та цифра износи око 520.000 динара месечно. Решење је једноставно, или повећати цену корисницима за 40 – 50 % или обезбедити из других извора. Ово прво не долази у обзир, остаје општина... Дакле, није субвенција већ покривање трошкова који су последица савременијег управљања отпадом. Општинска ствар, јасно као дан.
И није усмерено против нових власти у Ариљу, анализа је прављена бар 6 месеци пре избора. Исти би проблем постојао и да је неко други дошао на власт. И не решава се игнорисањем проблема...
У нови ребаланс није ушло, надам се да ће ући у следећи. А ако не уђе, „Зелен“ у овој години иде у минус од преко 5.000.000.
Само да не буде после да је Јовичић то направио својим недомаћинским вођењем фирме...

У суштини, једину своју грешку (или“грешку“) видим у премалом повећању цене комуналних услуга за 2011. годину од чини ми се, 5,8% и то од маја 2011., што је на годишњем нивоу испод 4% и вишеструко мање од остварене инфлације у 2011. године. То је направило одређене проблеме, али никако и угрозило ликвидност фирме.

Верујем да је највећи део овога што сам овде изнео био непознат, приче су биле другачије, али срећа па је све ово лако провериво...

Сава Рагузински написао/ла:

Дуг према ЈП Рзав? Преко 14 000 000.
Дуг према ЈП Дубоко? Преко 4 000 000.
Остала потраживања? Близу 6 000 000.
Наплатива потраживања? ??? ??? ???

Још једна фама...
Знате ли колика сам ненаплаћена потраживања ја затекао када сам дошао у „Зелен“?
Према завршном рачуну из 2009. године (а ја сам дошао 1. марта 2010.) су 22.055.110,59 динара. Колико је ту наплативих потраживања?

Дуговања према „Рзаву“?
Дуговања 31.12.2011.:

„Зелен“ Ариље: 10.839.293,87
Пожега: 25.599.652,15
Лучани: 17.322.406,11
Чачак: 100.912.112,41
Г. Милановац: 8.909.673,70

Видите ли овде нешто неуобичајено?

17 нов 2012 06:54 Одг: Чишћење ЈКП "ЗЕЛЕН" #4891

• ?
Све написа само намерно или не на моја питања нема одговора а има их упуцених Раду лицно и на другим насловима .Писес само оно сто теби одговара а ствари за које си прозван избегавас.
Последња измена: 21 нов 2012 03:22 Написао: .

28 нов 2012 07:23 Одг: Чишћење ЈКП "ЗЕЛЕН" #4986

• Милан
информација за арилца у вези возње и тог лакта за такозваног бумбара то јест тај господин има своје име и презиме тако да није умесно то сто сте написалуи а да се вратим на ту констатацију јестер ли сигурни у то сто писете и мозете ли и то доказати.доста висе лазних дезинформација у вези целних људи те фирме.боље би било да тим људимпробамо да помогнем у вези те фирме а не да их оговарамо у сваком слуцају бице бољи од предходне екипе у том предузецу.

28 нов 2012 07:30 Одг: Чишћење ЈКП "ЗЕЛЕН" #4987

• Милан
па морао бих да одговорим инсајдеру на ову тему .драги господине ја вам морам реци да то у вези како ви казете да нови директор средјује медјуљудске односе у фирми па да то је тацно .јер горе је био прави хаос сто сду поједини радници стварно сматрали као њихову бабовину а колико се одмакло ја мислим да ви а и ни било ко није компентентан да то коментарисе

28 нов 2012 10:11 Одг: Чишћење ЈКП "ЗЕЛЕН" #4995

• Ариљац
Мој Милане јабуко са гране...
Брала би те, ал' не смем од ...бумбара... Почели да зује...

18 дец 2012 09:07 Одг: Чишћење ЈКП "ЗЕЛЕН" #5176

• Ариљац
Ово већ постаје безобразлук (или је то намера???):

На радно место шефа возног парка у Зелени именован првоборац звани Бумбар и то противзаконито без потребне стручне спреме, тј. са нижом квалификацијом од прописане.
Имаће ту посла инспекција...

Да ли је то департијација о којој причају ови из СНС-а?
Једина квалификација коју има бумбар је да је жестоки активиста СНС-а.

Откуд бумбар пре месечак дана у свом родном селу Добрачама са службеном ладом? Зелен има горе неки посао?
Не, није то, ишао горе да покаже ко је баја у селу. Најгоре је што је све то видео председник скупштине општине, и баш ме занима како је реаговао...
Ако ово чита Терзић, ваљало би да прокоментарише.

18 дец 2012 11:10 Одг: Чишћење ЈКП "ЗЕЛЕН" #5178

• ?
Терзиц цита све али засад некоментарисе . На кога мислите да је бумбар волео бих име и презиме . Слицан слуцај смо имали пре месец дана кои је разматран на претходној седници Управног одбора , дали се односи на исти незнам , зелео бих појасњење.
Овим путем бих зелео да изразим своје негодовање у вези са радом јкп Зелен . Лицно нисам задовољан са унапредјењем посла и постигнутим резултатима . На иницијативу председника Управног одбора Влада Борисављевица , захтевано је да се сто редје сазивају састанци , кои је разлог за то незнам али је наведено смањење троскова самој фирми сто лицно мислим неоправдано . Одрзавајуци састанке једном у 60 дана нормално немозе све да се испрати . Лицно сам поставио тренутном директору питање ,,ста сте урадили по питању унапредјења пословања , смањењу потразивања , или сте планирали да урадите , какав је вас програм " , одговорио ми је мање висе поврсно тим рецима да је стање теско , .........и да је Цедо Миловановиц ангазован (моим рецима ) на утеривању дугова , од врата до врата ...... Фирмина возила и даље вози ко стигне и кад коме треба , сто је на прослом састанку затразено да се поведе веца контрола , али колико видим од тога ниста. Смањено је радно време радницима на износењу смеца , са осам на седам сати , сто сматрам незаконито јер ти радници највисе потурају грбацу у целој фирми а и поседују уговоре о раду кои гласе на осмоцасовно радно време. На моје питање због цега , добијам одговор , зато сто они тај задњи сат седе . На моје питање , засто нисте смањили њиховим сефовима , водоинсталатерима кои седе пре подне до десет , једанаест сати (лицно сам се уверио) одговор ,, па боље сто они немају посла" . Моје мисљење је да нови директор није имао петљу никоме да смањи радно време осим радника кои су најнизи по рангу у фирми и на тај нацин ,,устеди"новац . Као цлан Управног одбора наставицу да инсистирам да се овакве ствари не понове не стрепеци ни једног момента дали це се то свидети руководиоцима .

19 дец 2012 10:32 Одг: Чишћење ЈКП "ЗЕЛЕН" #5180

• Раде Јовичић
иван написао/ла:
...питање ,,ста сте урадили по питању унапредјења пословања , смањењу потразивања , или сте планирали да урадите , какав је вас програм " , одговорио ми је мање висе поврсно тим рецима да је стање теско , .........и да је Цедо Миловановиц ангазован (моим рецима ) на утеривању дугова , од врата до врата ......
Иване, ово сте и мени замерали, ваљда Ти је сада јасније да је наплата јако спорна, не зато што то неко неће, већ постоје објективни проблеми, криза је, народ тешко живи, фирме једва послују... Имао сам утисак да су чланови актуелног управног одбора дошли са намером да мене смене и никакво рационално објашњење, подаци, анализе нису били битни. Чини ми се да вам је то био задатак од ваших странака / одборничких група, ма колико то било нерегуларно.
Али, мораш знати да прогон људи, чак и као виши интерес, никако није моралан. Овде смо сви ми са именом и презименом, Ариљци, мање више се познајемо, што нам даје посебну одговорност и обавезу.

иван написао/ла:
Све написа само намерно или не на моја питања нема одговора а има их упуцених Раду лицно и на другим насловима .Писес само оно сто теби одговара а ствари за које си прозван избегавас.
Ако нисам успео да Ти одговорим и образложим на самом управном одбору, зашто мислиш да то могу овде, на форуму?
Но, можда си Ти сада мало искуснији и имаш реалнију представу о дешавањима у "Зелени", па да покушам...

иван написао/ла:
и колика је граница измедју доброг и лосег пословања неодредјује Управни суд вец радници , опстина као оснивац , Управни одбор.
Жестоко се вараш... Граница измедју доброг и лошег пословања је економско-пословна категорија и никако је не може одредити управни одбор, општина, већ струка. Сећаш се да сам тражио да независни ревизор процени пословање, то сте одбили, па сам био принуђен да тужим и сада је то у фази ангажовања вештака економске струке који је одређен од стране Вишег суда у Ужицу и који има задатак да анализира пословање "Зелени" и процени успешност...

иван написао/ла:
И молио бих те Раде да ми објаснис ста је о теби прицано а да је лаз , лицно сам цуо доста прице и само истину јос незнам да је неко неста о теби слагао.Лицно сам цлан Управног одбора...
Ево, ово је отприлике била лаж пласирана уочи избора... (Никако не желим да увредим поштованог Загор Те Неј-а, он је само овде пренео оно што се причало по Чаршији):

Загор Те Неј написао/ла:
Или желите да питам како сте у Зеленој фирми поставили директора? По квоцијенту интелигенције, радним способностима, пословним референцама...или из неразумне мржње и преке потребе да икакав динар намакнете у часу када вам самодопринос није прошао? Да ли је тих додатних 20 милиона мањка који је тај ваш опевани кадар направио за годину дана одраз слепог партијског постављања или насушне потребе да имате неку сићу за изборе!?
Ма, ајте молим вас!

Јасно Ти је да сам после оваквих подметања морао да реагујем. Ово је питање части...

иван написао/ла:
Оцекујем да се госн Раде огласи по овом питању па да заједно покусамо да појаснимо неке ствари уколико зелимо да истина изадје на видело . Са моје стране могу да казем да је као цовек потпуно савестан , постен , праведан ......и то искрено говорим , ту нема дилеме , али наведимо само један пример ; казе Раде нисам зелео да врсим притисак на неке фирме у вези наплате као ни у вези физицких лица због лосег материјалног стања у дрзави и због савести (на пример дуг зем. задруге кои је сад ненаплатив) . И тако због своје савести свесно гурао фирму у пропаст. Постен али од постења нема ниста то мора да нам буде јасно . Потребна је цврста рука . Дали је смена директора била политицка или не мислим да је небитно али назовите то како год хоцете. Сто реце неко ,, стави забу у лонац воде и полако загревај воду , она неце осетити смрт" а ,,стави забу у вруцу воду она це се борити да искоци" тако смо и ми затекли стање које је по мени катастрофално а за неког ко ту ради вероватно нормално и незабрињавајуце .
О овоме сам већ писао горе на почетку.
Знаш ли да је економска моћ просечне породице у Србији, узимајући у обзир висину плате, број запослених чланова породице, цене, инфлацију и др., пала на 50% у односу на пре 4-5 година, дакле на време пре економске кризе. Не вреди тражити од онога који нема... Слажем се да има и некоректног света, такве смо гањали, искључивали воду, судили се...
Ариљска предузећа су, углавном, у тешком стању. Са њима сам покушавао да остварим партнерски однос, тако да "Зелен" не дође у пословне проблеме, а да не угрозимо пословање таквих фирми. Забога, "Зелен" је јавно преузеће, предузеће грађана Ариље, а у тим фирмама раде наши људи, да ли их је требало доводити у проблеме? Такође, и овде је било некоректноси и такви нису имали никакво разумевање од нас.
Чини ми се да си на седници УО помињао "Фруком" и њихов дуг према "Зелени". Са њима смо имали изузетну сарадњу и коректан однос, покушај да схватиш да у управљању предузећем посебан значај има коректност изражена нпр. кроз чињеницу да се увек може рачунати на разумевање када се, евентуално, дође у тешку ситуацију. Увек када сам их звао и тражио уплату, било је испоштовано. То је једна пословна сигурност која има своју вредност.
Помињеш неко "катастрофално" стање. Упиташ ли се понекад колико си у стању да објективно процениш ситуацију? Имаш ли све податке, потребно знање и искуство, јеси ли спреман да исправно процениш? Никада нисам имао добро мишљење о људима који ствари посматрају површно, преломе преко колена и држе се тога као пијан плота. Не тврдим да си Ти такав. Очигледно имаш добру намеру и жељу да нешто добро урадиш. Недостаје Ти стрпљење. То се стиче годинама...

Провео сам 17 година у "Пролетеру", поносан сам на то, а веруј да та фирма научи стругара да буде стругар, инжењера да буде инжењер... , а све научи радној дисциплини и домаћинском пословању. Сада ће суд дати свој став о пословању "Зелени" за време мог мандата (не целог већ 2,5 године). Да се провери "катастрофално" пословање...
И још желим да дам преглед најзначајнијих послова који су урађени за те 2,5 године:
─ Плате – Према броју бодова, а не према фонду за плате – могућност плаћања прековременог рада
─ Нова, обједињена форма рачуна, заједничка база података за све врсте услуга
─ Раздвајење и вођење прихода и трошкова према радним јединицама
─ Правилник о рачуноводству и рачуноводственим политикама
─ Магацинско пословање
─ Акт о процени ризика на радном месту и радној околини
─ Правилник о безбедности и здрављу на раду
─ Правилник о раду и предлог колективног уговора
─ Набављена 2 путничка и 2 теренска возила
─ Информатичка обука, набавка 6 рачунара и пропратне опреме и умрежавање
─ Обрачуна рада са увећаним трајањем – бенефиција
─ Рад на увођењу у катастар непокретности свих водних објеката
─ Ремонт цистерне и подизача контејнера
─ Браварска поправка тезги на пијаци
─ Браварски ремонт старог резервоара на Рудинама
─ Гробље – кишна канализација, мокри чвор, чесме, стазе
─ Гараже, радиониоца – увођење воде, мокри чвор, туш, хидрантска мрежа, подасипање, равнање
─ Скоро 9 км цевовода
─ Пројекат даљинског надзора и управљања водоводом
─ ИСО 9001
─ Реконструкција цевовода са Малског Врела, избачено 11,5 км азбеста
Последња измена: 19 дец 2012 12:55 Написао: . Разлог: Додатак и исправке грешака у писању

19 дец 2012 14:26 Одг: Чишћење ЈКП "ЗЕЛЕН" #5181

• Загор Те Неј
Да ли од силне хране (што не верујем) или од силних самохвалоспева, паде ми нека мучнина на желудац.... Када ће више ти резултати са суда? Тог неког... и шта оно би проблем око тога? Неко Вас сменио због домаћинског пословања, погрешне странке која Вас доведе ту где обитавасте или нешто везано за сујету....
Имате ли Ви Раде породицу, жену, децу?
Посветите се њима, оставите нас на миру. Доста сте нас убеђивали да сте експерт. На жалост сви то добро видесмо. И осетисмо...
Иду празници, одведите своје негде у мир пахуља и благост породичног радовања...
Општина Ариље.  © 2005 - 2018