Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме

ТЕМА: Чишћење ЈКП "ЗЕЛЕН"

20 дец 2012 10:10 Одг: Чишћење ЈКП "ЗЕЛЕН" #5188

• Раде Јовичић
Загор Те Неј написао/ла:
Да ли од силне хране (што не верујем) или од силних самохвалоспева, паде ми нека мучнина на желудац.... Када ће више ти резултати са суда? Тог неког... и шта оно би проблем око тога? Неко Вас сменио због домаћинског пословања, погрешне странке која Вас доведе ту где обитавасте или нешто везано за сујету....
Имате ли Ви Раде породицу, жену, децу?
Посветите се њима, оставите нас на миру. Доста сте нас убеђивали да сте експерт. На жалост сви то добро видесмо. И осетисмо...
Иду празници, одведите своје негде у мир пахуља и благост породичног радовања...

Србија је препуна нерадника, критизера и самозваних величина који из својих запуштених брлога или удобних фотеља воле да теоретишу, разматрају, паметују, критикују. Најгора ствар коју можете да урадите је, у очима таквих, да будете предузимљиви и покушавате да конкретним акцијама промените нешто набоље. Како каже Чехов у једној причи: „Во вучу рало и обрађује земљу. Оставља траг за собом. Што је рад напорнији, он се све више зноји и тај зној привлачи мноштво великих шталских мува. Муве не вуку рало. Оне се хране знојем и гризу онога који вуче. Што је бразда дубља, мува ће бити све више и више. Иако понекад замахне репом, во их не осуђује, јер зна да муве немају други начин да оставе траг за собом, дубоки траг на земљи.“

И кога да оставим на миру? Имаш ли име и презиме, где си се доказао, шта си урадио у животу? Спомињеш моју породицу, шта је са твојом, морална дроњо, можда бих и ја радо поменуо твоју породицу, онако редом, по списку.
Шта је следеће на реду? Да на форуму буду само подобни или можда да се укине форум, тако се неће чути мишљења која ти нису милоугодна.
Бог ти је дао таленат да пишеш, али је очигледно подобро закинуо на другој страни...

20 дец 2012 10:55 Одг: Чишћење ЈКП "ЗЕЛЕН" #5190

• Ариљац
иван написао/ла:
На кога мислите да је бумбар волео бих име и презиме . Слицан слуцај смо имали пре месец дана кои је разматран на претходној седници Управног одбора , дали се односи на исти незнам , зелео бих појасњење.

Бумбар не заслужује да му се помиње име.

Можеш ли ти, као члан Управног одбора "Зелени", да одговориш на неколико питања:
Која квалификација је по систематизацији, потребна за радно место "Шеф возног парка (или беше механизације)?
Ко је именован на то радно место и коју квалификацију има?
Има ли ту кршења закона?
Ко ће да плати казну за то евентуално кршење закона, уколико то буде претресала инспекција рада?
Да ли је тачна информација о вожњи по Добрачама и да ли је председник Скупштине општине био очевидац?
Шта ти мислиш о свему томе?

Хвала.

20 дец 2012 11:36 Одг: Чишћење ЈКП "ЗЕЛЕН" #5191

• ?
Помињеш неко "катастрофално" стање. Упиташ ли се понекад колико си у стању да објективно процениш ситуацију? Имаш ли све податке, потребно знање и искуство, јеси ли спреман да исправно процениш? Никада нисам имао добро мишљење о људима који ствари посматрају површно, преломе преко колена и држе се тога као пијан плота. Не тврдим да си Ти такав. Очигледно имаш добру намеру и жељу да нешто добро урадиш. Недостаје Ти стрпљење. То се стиче годинама...
Лицно нимало нисам задовољан резултатима након твоје смене сто незнаци да је дотад стање било добро . Смена наравно да треба да постои на свим нивоима јавних предузеца и залагацу се и убудуце уколико у неком разумном периоду невидим да се ради за добробит радника и унапредјења пословања , смену и новог Директора и Управног одбора али то се односи и на опстинско руководство наста сви ми градјани имамо право .Зелео сам раније коментарима на овој теми да образлозим моје схватање ствари у вези твоје смене али се ниси навреме јављао па мислим да је људима висе досадило да цитају коментаре везану за ту прицу као да је смак света а не смена директора Јкп Зелен . Ниси одговарао на моје коментаре из мени разумљивих разлога , вероватно се пласеци износења прљавог веса . Стави се у нас полозај цланова одбора где видесмо , примање радника у радни однос возаца камиона преко омладинске задруге незаконито , губитак пословања кои це у наредном периоду бити веци не сто смо ми видовити вец у известају кои смо разматрали нису усле све фактуре ције су цифре поприлицне а морају бити узете у обзир до краја године , неводјење праве евиденције корисцења слузбених аута , сукоб коме смо присуствовали током састанка са правницом , председником синдиката , дип. економистом , наводите у известају пословања вецу суму новца које би требала опстина да убаци иако то будзетом опстине није планирано , правница коју цак и ви постујете по њеном професионалном понасању је висе пута рекла Раде није тако ,,лазес" , дрзали сте запосленог без уговора о раду , плату је примао син на месту оцевог радног места (лицно знам колике су казне за погресно унету адресу у папирима за правна лица а камоли овакве ствари) , инсистирао сам да неке ствари удју у записник али су ме упозоравали,, немојмо , то мозе да буде кривицна одговорност " , и на крају да нагласим , није Зелен социјална установа каквом је престављате и циме оправдавате неке своје поступке .
Бумбар не заслужује да му се помиње име.

Можеш ли ти, као члан Управног одбора "Зелени", да одговориш на неколико питања:
Која квалификација је по систематизацији, потребна за радно место "Шеф возног парка (или беше механизације)?
Ко је именован на то радно место и коју квалификацију има?
Има ли ту кршења закона?
Ко ће да плати казну за то евентуално кршење закона, уколико то буде претресала инспекција рада?
Да ли је тачна информација о вожњи по Добрачама и да ли је председник Скупштине општине био очевидац?
Шта ти мислиш о свему томе?

Вец рекох продје доста од претходног састанка па нисам у стању да испратим тренутна десавања и померања радних места али цу сигурно проверити . Колико ми је познато потребно је најмање цетврти степен струцне спреме али то вероватно нема увек знацаја јер нам и данас смеце руци масински техницар а воду наплацују неквалификовани или са трогодисњом сколом. Возња по Добрацама јесте истина и лицно га је видео Пр Скупстине али рекох то није усамљен слуцај . Имамо цак слуцај у прослом месецу задузивања у прехрамбеној продавници у недељу веце на рацун фирме кои цемо такодје разматрати.
Последња измена: 20 дец 2012 11:46 Написао: .

20 дец 2012 11:58 Одг: Чишћење ЈКП "ЗЕЛЕН" #5192

• Раде Јовичић
иван написао/ла:
Стави се у нас полозај цланова одбора где видесмо , примање радника у радни однос возаца камиона преко омладинске задруге незаконито , губитак пословања кои це у наредном периоду бити веци не сто смо ми видовити вец у известају кои смо разматрали нису усле све фактуре ције су цифре поприлицне а морају бити узете у обзир до краја године , неводјење праве евиденције корисцења слузбених аута , сукоб коме смо присуствовали током састанка са правницом , председником синдиката , дип. економистом , наводите у известају пословања вецу суму новца које би требала опстина да убаци иако то будзетом опстине није планирано , правница коју цак и ви постујете по њеном професионалном понасању је висе пута рекла Раде није тако ,,лазес" , дрзали сте запосленог без уговора о раду , плату је примао син на месту оцевог радног места (лицно знам колике су казне за погресно унету адресу у папирима за правна лица а камоли овакве ствари) , инсистирао сам да неке ствари удју у записник али су ме упозоравали,, немојмо , то мозе да буде кривицна одговорност " , и на крају да нагласим , није Зелен социјална установа каквом је престављате и циме оправдавате неке своје поступке.

Пола од овога је подметнуто, део су грешке стручних служби које директор тешко може да примети, део је неистина, а део су можда пропусти за прекршајну пријаву. Колико се само вараш око тог дечака који је радио преко омладинске задруге... Једном ћу Ти испричати. Иване, многе ствари ћеш накнадно схватити...
Волео бих да си био у ситуацији да видиш стање предузећа када сам га ја преузимао, па да га упоредиш са садашњим.
Не желим да полемишем више око овога, нека суд пресуди, па ћемо видети шта даље...
Поздрав!
Последња измена: 20 дец 2012 11:59 Написао: .

22 дец 2012 08:40 Одг: Чишћење ЈКП "ЗЕЛЕН" #5195

• Ариљац
иван написао/ла:
Вец рекох продје доста од претходног састанка па нисам у стању да испратим тренутна десавања и померања радних места али цу сигурно проверити . Колико ми је познато потребно је најмање цетврти степен струцне спреме али то вероватно нема увек знацаја јер нам и данас смеце руци масински техницар а воду наплацују неквалификовани или са трогодисњом сколом. Возња по Добрацама јесте истина и лицно га је видео Пр Скупстине али рекох то није усамљен слуцај . Имамо цак слуцај у прослом месецу задузивања у прехрамбеној продавници у недељу веце на рацун фирме кои цемо такодје разматрати.

Е, сада, Иване, још само неколико питања:

Због чега је смењен претходни шеф возног парка?
Да ли је он имао потребну квалификацију?
Зашто је нови шеф возног парка постављен противзаконито јер нема потребну квалификацију?
Како је тај нови шеф кажњен за приватну вожњу по Добрачама, довожење и одвожење жене на посао, радње на Бенту и то све службеним возилом?
Јел' добио отказ, новчану казну или бар опомену?
Како се по правним актима "Зелени" кажњава овај прекршај?
Да ли ово значи да и остали возачи могу да раде исто, ако им овакав пример даје шеф?

Ниси ми одговорио:
Ко ће да плати казну за ове прекршаје када за неки дан дође инспекција рада и све ово констатује?
Шта ти мислиш о овоме?

Треба да знаш да ко свесно прећуткује прекршај или кривично дело, и сам га чини!
Хвала!

22 дец 2012 21:33 Одг: Чишћење ЈКП "ЗЕЛЕН" #5199

• ?
Ариљац
Треба да знаш да ко свесно прећуткује прекршај или кривично дело, и сам га чини!

Иван
На иницијативу председника Управног одбора Влада Борисављевица , захтевано је да се сто редје сазивају састанци , кои је разлог за то незнам али је наведено смањење троскова самој фирми сто лицно мислим неоправдано . Одрзавајуци састанке једном у 60 дана нормално немозе све да се испрати .

Ја сигурно нецу прецутати ниста па цак ни ствари које су на моју стету . О наведеним питањима цу накнадно обавестити.

Како је тај нови шеф кажњен за приватну вожњу по Добрачама

Није казњен јер је успео да надје објасњење (био је позван телефонски на самој седници) за корисцење слузбеног возила , НАВОДНО обилазење некаквог резервоара кои је у надлезности Зелени.
Последња измена: 23 дец 2012 00:22 Написао: .

22 дец 2012 23:35 Одг: Чишћење ЈКП "ЗЕЛЕН" #5200

• пантелија
Какав напредак за,,ЈП.ЗЕЛЕН!".Свака цаст,просирење надлезности над резервоарима у Добрацама,ха ,ха,ха,,?????????Иване,размисли,где си и са ким??????

23 дец 2012 08:52 Одг: Чишћење ЈКП "ЗЕЛЕН" #5201

• Ариљац
Иване,

Ако сам Те добро схватио, Председник Управног одбора "Зелени" покрива злоупотребе свог страначког колеге напредњака, иначе свог пашенога, наивним образложењима да је ишао да обиђе резервоар "Зелени" у Добрачама.
Колико видим ниси насео на то.
Јасно Ти је да "Зелен" НЕМА свој резервоар у Добрачама.
Такође је јасно да ако неко има неки проблем са водом или резервоарем, ту треба да иде или водоинсталатер или санитарац, шта ту има да тражи аутомеханичар звани бумбар.
Поново Те молим, да зарад јавности, одговориш на питања дата раније на овој теми.

Ово је све ствар принципијелности и поштења, претпостављам да је и теби стало до тога...

Такође, желим да похвалим Твој рад у управном одбору "Зелени", првенствено због ТВОГ ТРУДА ДА СВЕ БУДЕ ТРАНСПАРЕНТНО.

Поздрав.

23 дец 2012 09:15 Одг: Чишћење ЈКП "ЗЕЛЕН" #5203

• телетабис
Транспарентно, као?
Транспарентно - као провидно...
Транспарентно - као прозирно... - јасно, као...
Последња измена: 23 дец 2012 21:46 Написао: .

23 дец 2012 15:36 Одг: Чишћење ЈКП "ЗЕЛЕН" #5205

• Загор Те Неј
[qуоте=И кога да оставим на миру? Имаш ли име и презиме, где си се доказао, шта си урадио у животу? Спомињеш моју породицу, шта је са твојом, морална дроњо, можда бих и ја радо поменуо твоју породицу, онако редом, по списку.
Шта је следеће на реду? Да на форуму буду само подобни или можда да се укине форум, тако се неће чути мишљења која ти нису милоугодна.
Бог ти је дао таленат да пишеш, али је очигледно подобро закинуо на другој страни...[/qуоте]

Пахуље, Раде, пахуље....
Лече од сујете, нервног растројства, шуљева задобијених у фотељама власти, вишка памети, проширених вена, пушачке ноге, хипертензије, узљућалости, ароганције, уљуљкивања, упале простате, простоте, ноћног мокрења, искривљене слике стварности, инсомније, гојазности, пораза на изборима, мигрене, опадања косе, привиђања и халуцинација, неодмерености, каријеса, срдобоље и рекох ли: простаклука...
и чему срџба? Ја твоје не помињах тако умилно како ти већ умеш, по списку....већ те упутих на леп породичан и романтичан викенд....ц ц ц!
Ех, јадни ми, незаштићени без игде икога, изложени оправданом бесу смењених (то ти нешто говори?) моралних громада....
Опрости што не користим етикецију и персирање у обраћању. Ти си започео такву врсту дијалога па се сад с тим и поноси на угодним седељкама МЕНСЕ...
Заљубљеник у твоја животна дела,
закинути Ду' са сикирче
Ааааааааааааааааа-аааааааа-ааааааааа-ахахахахахахааа-ха-ха...и такође, слатконасмејани. :)
Општина Ариље.  © 2005 - 2018