Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме

ТЕМА: Чишћење ЈКП "ЗЕЛЕН"

24 дец 2012 07:08 Одг: Чишћење ЈКП "ЗЕЛЕН" #5207

• инсајдер
  • ВАН МРЕЖЕ
  • Почетник
  • Порука: 51
Радује ме чињеница да неко из управног одбора ЈКП ЗЕЛЕН има свој став у вези актуелних дешавања у овојм јавном предузећу,конкретно мислим на господина који се представља као ИВАН па бих га упитао како он као члан УО гледа на чињеницу да се возила ЈКП ЗЕЛЕН видјају по селима без икакве службене потребе и у врерме када су све активности пренешене на дежурног водоинсталатера,то јест викендом а у радне дане по истеку радног времена. Такодје службена возила се видјају пред одредјеним кафанама у дане викенда паркирана дужи период док службеници седе у кафани.Ова појава је била сузбијена у време директора Рада Јовичића али доласком нових људи на чело предузећа појединци су себи узели за право да раде шта хоће . Очигледно је да нови шеф механизације има либералнији приступ од свог предходника (који је склоњен са радног места очигледно из политичких разлога)па дозвољава себи и другима да се возају у нерадне дане службеним возилима, или им такво понашање толеришеи оправдава неко из политичког естаблишмента актуелне општинске власти .Дали су ове чињенице у складу са политичким паролама актуелне власти о рационализацији и смањењу трошкова,питам све чланове УО ЈКП ЗЕЛЕН

24 дец 2012 09:48 Одг: Чишћење ЈКП "ЗЕЛЕН" #5208

• Раде Јовичић
Загор Те Неј написао/ла:

и чему срџба? Ја твоје не помињах тако умилно како ти већ умеш, по списку....већ те упутих на леп породичан и романтичан викенд....ц ц ц!
Ех, јадни ми, незаштићени без игде икога, изложени оправданом бесу смењених (то ти нешто говори?) моралних громада....
Опрости што не користим етикецију и персирање у обраћању. Ти си започео такву врсту дијалога па се сад с тим и поноси на угодним седељкама МЕНСЕ...

Лично ми је прихватљива свака врста комуникације са анонимним персонама, све док то не пређе на простор личног, приватног, без обзира на повод и мотив.
Међутим, постоји једна ситуација када бих разумео и то, наиме, фрустрација особе хомосексуалне оријентације би се свакако уклопила у психолошки профил који одговара твом наступу на овом форуму.
Тако да, морална гномадо, ипак постоји једно рационално и схватљиво објашњење твог понашања на овом форуму...

24 дец 2012 09:53 Одг: Чишћење ЈКП "ЗЕЛЕН" #5209

• ?
Инсајдер
Радује ме чињеница да неко из управног одбора ЈКП ЗЕЛЕН има свој став у вези актуелних дешавања у овојм јавном предузећу,конкретно мислим на господина који се представља као ИВАН па бих га упитао како он као члан УО гледа на чињеницу да се возила ЈКП ЗЕЛЕН видјају по селима без икакве службене потребе и у врерме када су све активности пренешене на дежурног водоинсталатера,то јест викендом а у радне дане по истеку радног времена. Такодје службена возила се видјају пред одредјеним кафанама у дане викенда паркирана дужи период док службеници седе у кафани.Ова појава је била сузбијена у време директора Рада Јовичића али доласком нових људи на чело предузећа појединци су себи узели за право да раде шта хоће . Очигледно је да нови шеф механизације има либералнији приступ од свог предходника (који је склоњен са радног места очигледно из политичких разлога)па дозвољава себи и другима да се возају у нерадне дане службеним возилима, или им такво понашање толеришеи оправдава неко из политичког естаблишмента актуелне општинске власти .Дали су ове чињенице у складу са политичким паролама актуелне власти о рационализацији и смањењу трошкова,питам све чланове УО ЈКП ЗЕЛЕН

Управо сутра имамо редован састанак у оквиру кога це бити постављена и млога од наведених питања. Само да напоменем да немате тацне информације , и раније је био проблем са корисцењем слузбених возила и то је навика коју је теско искоренитии . Појединци возе супругу на посао , иду на славу , користи ко кад стигне без водјења евиденције о километрази и путним налозима .Лицно се Драгана правница залила да никад није могла стици на ред да седне у ауто иако је имала заказано судјење заступајуци фирму . Пре две недеље је водјена полемика управо око овог проблема , дали има нових планова у вези побољсања контроле сазнацу и објавити .Само бих навео пример савесног рада у претходној години када је радјена канализација , замена цеви у Цикаловој улици трајала је од јуна до октобра , сто је признацете веома дуг период , уз притузбе градјана да се поцињало са радом око једанаест сати па се затим набирали прековремени сати .
Последња измена: 24 дец 2012 09:55 Написао: .

24 дец 2012 12:23 Одг: Чишћење ЈКП "ЗЕЛЕН" #5210

• марко јанковиц
Мојне Раде да си суров,мозда му се свидјас:)
Последња измена: 24 дец 2012 12:28 Написао: .

25 дец 2012 13:17 Одг: Чишћење ЈКП "ЗЕЛЕН" #5216

• Загор Те Неј
Раде Јовициц написао/ла:
Загор Те Неј написао/ла:

и чему срџба? Ја твоје не помињах тако умилно како ти већ умеш, по списку....већ те упутих на леп породичан и романтичан викенд....ц ц ц!
Ех, јадни ми, незаштићени без игде икога, изложени оправданом бесу смењених (то ти нешто говори?) моралних громада....
Опрости што не користим етикецију и персирање у обраћању. Ти си започео такву врсту дијалога па се сад с тим и поноси на угодним седељкама МЕНСЕ...

Лично ми је прихватљива свака врста комуникације са анонимним персонама, све док то не пређе на простор личног, приватног, без обзира на повод и мотив.
Међутим, постоји једна ситуација када бих разумео и то, наиме, фрустрација особе хомосексуалне оријентације би се свакако уклопила у психолошки профил који одговара твом наступу на овом форуму.
Тако да, морална гномадо, ипак постоји једно рационално и схватљиво објашњење твог понашања на овом форуму...

Хахаха! Коначно си за нешто употребио своје вијугице... И провалио да ми се допадаш и да се ложим на тебе! Чувај се. Хитнућу ти томахавк....

25 дец 2012 23:02 Одг: Чишћење ЈКП "ЗЕЛЕН" #5218

• сањајдонацију
Загор Те Неј написао/ла:
Раде Јовициц написао/ла:
Загор Те Неј написао/ла:

Хахаха! Коначно си за нешто употребио своје вијугице... И провалио да ми се допадаш и да се ложим на тебе! Чувај се. Хитнућу ти томахавк....

А кад се видите и надјете на улици
скините гаће и

ижљубите се

26 дец 2012 01:30 Одг: Чишћење ЈКП "ЗЕЛЕН" #5219

• ?
Имајуци у виду садасње стање у Јкп Зелен долазим до закљуцка да је немогуце било каквим мерама унапредити пословање .Цланови Управног одбора су дали неколико предлога у вези радника , контроле корисцења слузбених возила , уводјења обавезних комисија у контролу испоруке воде ради лаксег доносења одлука везаних за притузбе градјана , измена статута , и других ствари али и даље остаје проблем наплате потразивања која и даље расту . Сматрам , кад би наплата од привреде и градјана исла без проблема да би пословање било са великим добитком . Имали смо предлог од стране Опстине , уколико се у догледно време не поправи стање и пословање буде сведено на оквире фирме неослањајуци се на донације , онда морамо предузети кораке које су вец неки градови усвоили .Није нам рецено на кои се конкретно пројекат мисли али ево један од могуцих :

МИСП је пројекат који финансира ЕУ, а који пружа подршку развоју економских и пројеката у области животне средине у општинама у Србији (снабдевање пијаћом водом, пречишћавање отпадних вода, управљање чврстим отпадом и индустријске зоне). Од 2005 године реализовано је више од 20 пројеката укупне вредности веће од 68 милиона евра.

За реализацију МИСП пројекта задужена је ЕПТИСА , шпанска компанија за инжењеринг, која се налази на челу конзорцијума који чине јос две ино-компаније: РОYАЛ ХАСКОНИНГ и ВНГ.

Тим од 60 међународних и експерата из Србије ради на реализацији пројеката у канцеларији у Београду.

3 КОМПОНЕНТЕ

Побољшане услуге у области општинске инфраструктуре и подршка реформи ЈКП

Сарадња државних, регионалних и локалних институција у процесу законодавних, институционалних и фискалних реформи, неопходних за децентрализацију услуга у области општинске инфраструктуре,
Нови закони, регулативе и процедуре, идентификовани у Стратегији реформе ЈКП и у складу са стандардима ЕУ,
Међуопштинска сарадња у пружању услуга у области регионалне инфраструктуре и оснивање регионалних ЈКП,
Спроведена Национална стратегија реформе ЈКП и реализован Акциони план трансформације ЈКП.
Програмирање и припрема пројеката

Боља координација програмирања општинских инвестиција од стране државних, регионалних и локалних институција,
Веће могућности запослених у општинама и ЈКП за припрему инфраструктурних пројеката,
Пројекти општинске инфраструктуре спремни за финансирање.
Имплементација пројеката

МИСП помаже општинама у припреми тендера за пројекте,
Уговори за извођење радова у Расинском округу, Врбасу/Кули и Шапцу/Сремској Митровици и Шапцу биће успешно реализовани, а биће обезбеђен и надзор над извођењем радова,
МИСП спроводи програм ФОПИП у Пироту, Сремској Митровици/Шапцу, Крушевцу и Врбасу како би био унапређен рад јавних комуналних предузећа.

У прици стои могуцност слицног пројекта за насу опстину с тим сто је посебно нагласено да цене комуналних услуга остају исте док их опстинско руководство не промени . Еу би била власник 49% фирме уласком са својим средствима а то се односи на нове камионе , цистаце , цистерне , рециклазне канте и друго . Сматрам да би једино овакав корак био добар за градјање као и за саму фирму . Једино сто се то неби свидело појединим радницима навикнутим на дрзавне јасле . Опстина на овакав нацин вероватно неби посебно приходила али сигурно неби имала издатак попуњајуци рупе вредне милионима динара .

05 јан 2013 07:00 Одг: Чишћење ЈКП "ЗЕЛЕН" #5284

• инсајдер
  • ВАН МРЕЖЕ
  • Почетник
Све ово ИВАНЕ сто си навео није нова ствар, то је план и програм прердходног општинског руководства и управо због тих пројеката у ЈКП Зелен је уведен ИСО СТАНДАРД без кога није могуце спровести било који програм.Уводјење ИСО стандарда у ЈКП Зелен неки садашњи целници
Општине су прогласили као ненаманско трошење средстава.Вероватно нису били упуцени како се троше средства која додју из донације.У складу са
уводјењем ИСО стандарда извршена је и обука запослених који треба да спроводе те пројекте и за то постоје сертификати издати од надлежних
установа.Радује ме цињеница да ново руководство има намеру да настави са реализацијом тих пројеката,али са тренутним кадровима ТЕШКО!Па и сам си то констатовао.
Поменуо си наплату потраживања, на овом плану се вец виде резултати!Дали си упознат са нови моделом наплате "НЕНАПЛАТИВИХ
ПОТРАЖИВАЊА"(која су била један од разлога за смену предходног директора).Тај модел налате дуга за утрошену воду и комуналне услуге
примењен је на предузецу "Голубац Богдановиц"и показало се да је успешан!Дуг је попијен и поједен на свецаној вецери поводом успешног
завршетка пословне године , а на опште задовољство радника ЈКП Зелен који су уживали у јелу и пицу и наравно музици.Добар пример да се овакав
вид наплате потраживања поцне примењивати и на остала предузеца која имају "НЕНАПЛАТИВА ПОТРАЖИВАЊА",само бице проблем како разнолику робу
поделити радницима,немају сви кафане вец разнолику производњу или услуге.Шта це бити са ПЛАТОМ ! ПА И ПЛАТА ЦЕ СЕ КОМПЕЗОВАТИ!!! Дали је
ово у складу са оним што пропагирате ?

16 мар 2013 11:03 Одг: Чишћење ЈКП "ЗЕЛЕН" #7561

• инсајдер
  • ВАН МРЕЖЕ
  • Почетник
ТЕМА НЕНАПЛАТИВА ПОТРАЖИВАЊА како ми изгледа НИКОМЕ није интересантна,па може да се констатује "И В УЦИ СИТИ И ОВЦЕ НА БРОЈУ"

16 мар 2013 11:59 Одг: Чишћење ЈКП "ЗЕЛЕН" #7563

• инсајдер
  • ВАН МРЕЖЕ
  • Почетник
На скупштинској седници поменуто је да је ЈКП ЗЕЛЕН усвојила ИСО стандард,што је тачно,медјутим он се игнорише од стране оних који су одговорни за његову примену!!
Општина Ариље.  © 2005 - 2018