Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме

ТЕМА: Државна посла

05 јан 2013 04:10 Државна посла #5282

• Ариљац
Александар Вучић не може назад. Покренуо је лавину коју ће или дотерати до долине или ће га она затрпати. Истински сам доживео његову забринутост за безбедност сопствене деце. То је био вапај, људи ! Чак и политичари, веровали ли не, имају децу. Уз све сумње и претходну проблематичну историју овог човека, за ово му пружам подршку. Оно што ме брине јесте утисак других напредњака да се њима у мају догодио некакав њихов 5. октобар, што просто није тачно. Нити је било пола милиона људи на улицама нити је било револуције. Просто, власт се трансферовала на неког другог. Мирно и пристојно. На срећу. Да не дужим, мислим да најјача партија има један велики проблем: Нема људе. Са естрадним менаџерима, карићима, и паланачким башибозуком се не побеђују Беко, Мишковић и Никезић. О надигравању са старом курвом Европом да и не говоримо. Ако је супротно, ја се тим квалитетним људима, које можда не видим, дубоко захваљујем на постојању.

Премијер, који персонификује извршну власт Државе, дакле њену снагу, поводном постављања споменика албанским терористима у Прешеву се- Наљутио. Буквално! Каже, уколико га Албаци сами не уклоне, он, увређен тиме, неће путовати у Брисел. У чему је фора? Нека ми неко, молим, објасни. Могу и жене и парови и гејеви. Свако ко поседује женску интуицију, па разуме Дачићеву љутњу.

13 јан 2013 01:57 Одг: Државна посла #5310

• Ариљац
Нова државна политика према Косову је - мање од Платформе висе од Резолуције

У цара Тројана козје уши...
Борко Стефановиц у улози чобанове свирале...
Јучерашња седница Парламента је показала да је коалиција лабилна.
Идеологија напредњака је доказано сирова, застарела, радикалски националистичка и не уклапа се у реалне и за народ прихватљиве погледе социјалиста који су ме пријатно изненадили.
Разлике у погледима су велике и у корену дубоке, унутрашњи и спољни проблеми државе огромни, напредњаци у многим областима власти доказано неспособни, па је сасвим реална претпоставка господина Стефановића да имамо нове изборе.
Окидач за изборе бице у пакету: не добијање датума, могуће увођење виза, катастрофално стање у судству и накарадни иступи Председника Томе Николића на спољном плану.

Назадњаци, смислите нешто ново, ове причице су бајате, смешне...

Министри из СНС не раде ништа, а и оно мало што раде је катастрофа.

Министарка енергетике је у изборној кампањи обећавала јефтинију струју, гас...а добијамо поскупљења, чак се укида и јефтинија ноћна тарифа - то је озбиљна превара гласача.
Министра пољопривреде имамо само на папиру, који ништа не ради.
Да ли знтеш шта ради министар спољних послова? Не, јер не ради ништа.
И тако редом могу да наведем све министре из СНС који ништа не раде.

Пустили су (аболирали) криминалце из затвора, укинули конверзију и омогућили тајкунима да дођу до бесплатног земљишта, задужили су нас за 3 месеца са 2.5 милијрде евра, па још 800 милиона од Руса за железнице, па се најављује још 1 милијрда кредита од Руса за буџет...дали сте 1 милијарду предузећима која су неликвидна...повећали порезе, повећали инфлацију, цене су порасле у просеку за 25%.

Селективно хапсе, обрачунавају се са политичким противницима и онима који нису хтели да их финансирају. Мишковића су ухапсили па онда скупљају доказе, па што не подигну оптужницу ако имају ,,чврте доказе'', како каже Вучић.

Да не говорим о томе које све ликове постављају на функције, то је дно.
Последња измена: 13 јан 2013 01:59 Написао: .

13 јан 2013 15:28 Одг: Државна посла #5312

• Загор Те Неј
Драги мој Ариљац краткога памћења...ово што приписујеш напредњацима пробај сагледати у огледалу... Можда ти се причини да све поприма искривљену жуту боју. Немогуће је да ови које мрзиш успеше да преузму (бар у твојој глави) све оно што ови твоји претходно засраше. И твоје су уши изгледа, козје!
Седи, један!
И у следећем покушају пробај бити мало реалнији према себи, лепше ћеш спавати....
А назадњаци? Па они су заувек отишли у ружну историју. Пу пу! Било не повратило се!

14 јан 2013 00:31 Одг: Државна посла #5314

• Ариљац
Видим, чувари имена и лика су ту...
Кад видим ко их брани, мало ми лакше.

14 јан 2013 09:23 Одг: Државна посла #5323

• Благоје Радељиц
Ариљац написао/ла:
Александар Вучић не може назад. Покренуо је лавину коју ће или дотерати до долине или ће га она затрпати. Истински сам доживео његову забринутост за безбедност сопствене деце. То је био вапај, људи ! Чак и политичари, веровали ли не, имају децу. Уз све сумње и претходну проблематичну историју овог човека, за ово му пружам подршку. Оно што ме брине јесте утисак других напредњака да се њима у мају догодио некакав њихов 5. октобар, што просто није тачно. Нити је било пола милиона људи на улицама нити је било револуције. Просто, власт се трансферовала на неког другог. Мирно и пристојно. На срећу. Да не дужим, мислим да најјача партија има један велики проблем: Нема људе. Са естрадним менаџерима, карићима, и паланачким башибозуком се не побеђују Беко, Мишковић и Никезић. О надигравању са старом курвом Европом да и не говоримо. Ако је супротно, ја се тим квалитетним људима, које можда не видим, дубоко захваљујем на постојању.

Премијер, који персонификује извршну власт Државе, дакле њену снагу, поводном постављања споменика албанским терористима у Прешеву се- Наљутио. Буквално! Каже, уколико га Албаци сами не уклоне, он, увређен тиме, неће путовати у Брисел. У чему је фора? Нека ми неко, молим, објасни. Могу и жене и парови и гејеви. Свако ко поседује женску интуицију, па разуме Дачићеву љутњу.

Нова државна политика према Косову је - мање од Платформе висе од Резолуције

У цара Тројана козје уши...
Борко Стефановиц у улози чобанове свирале...
Јучерашња седница Парламента је показала да је коалиција лабилна.
Идеологија напредњака је доказано сирова, застарела, радикалски националистичка и не уклапа се у реалне и за народ прихватљиве погледе социјалиста који су ме пријатно изненадили.
Разлике у погледима су велике и у корену дубоке, унутрашњи и спољни проблеми државе огромни, напредњаци у многим областима власти доказано неспособни, па је сасвим реална претпоставка господина Стефановића да имамо нове изборе.
Окидач за изборе бице у пакету: не добијање датума, могуће увођење виза, катастрофално стање у судству и накарадни иступи Председника Томе Николића на спољном плану.

Назадњаци, смислите нешто ново, ове причице су бајате, смешне...

Министри из СНС не раде ништа, а и оно мало што раде је катастрофа.

Министарка енергетике је у изборној кампањи обећавала јефтинију струју, гас...а добијамо поскупљења, чак се укида и јефтинија ноћна тарифа - то је озбиљна превара гласача.
Министра пољопривреде имамо само на папиру, који ништа не ради.
Да ли знтеш шта ради министар спољних послова? Не, јер не ради ништа.
И тако редом могу да наведем све министре из СНС који ништа не раде.

Пустили су (аболирали) криминалце из затвора, укинули конверзију и омогућили тајкунима да дођу до бесплатног земљишта, задужили су нас за 3 месеца са 2.5 милијрде евра, па још 800 милиона од Руса за железнице, па се најављује још 1 милијрда кредита од Руса за буџет...дали сте 1 милијарду предузећима која су неликвидна...повећали порезе, повећали инфлацију, цене су порасле у просеку за 25%.

Селективно хапсе, обрачунавају се са политичким противницима и онима који нису хтели да их финансирају. Мишковића су ухапсили па онда скупљају доказе, па што не подигну оптужницу ако имају ,,чврте доказе'', како каже Вучић.

Да не говорим о томе које све ликове постављају на функције, то је дно.

Не разумем баш потпуно смисао и намеру ових текстова, али добро, схватио сам суштину и једини могући закључак је то, да их је писала једна рука (лева или десна, свеједно је) која је веома разочарана дугогодишњим Тадићевим аутократским режимом, па сада разним спиновима, покушава да туђе неуспехе и промашаје пребаци на (по оцени огромне већине грађана) једина два светла лика Српске политичке елите, Николића и Вучића, односно бившег и садашњег председника најуспешније партије код нас, Напредњака.
Видљиво је, да из текстова, једино извире поплава љубоморе и зависти, без сагледавања, или бар констатације, величине кризе у којој се као држава налазимо. Овим покушајем само дижете углед Напредњацима и нећете нас поколебати, у намери, да створимо повољнији амбијент за живот свих на овим нашим просторима. Вучићева огромна заслуга је у буђењу свести (савести) оних, који својим радом морају показати да држава постоји и да пољуљани углед код народа, у њене институције, у потпуности поврати. Зашто завист и љубомора, чак и на своју штету, годи неким људима, никада ми неће бити јасно, али велики део Србије, види наду и спас управо у Вучићевом раду и енергији коју шири око себе, тако да се не плашим за нашу будућност.
Још само да напоменем, вратити углед и име институцијама, које су перманентно разграђивали неодговорни и бахати властодршци, задњих деценија на овим нашим просторима, је дуготрајан процес и не може га , чак ни Вучић, урадити за неколико месеци. Зашто сами не видите, немојте да вас молим!!! Дајмо му потребно време за то и помогнимо тамо где можемо, а не да га спутавамо, у тој намери, да нас избави. Можемо и морамо дати свој допринос тој борби тако, што ћемо сви да будемо помало Вучић, и да свој посао, било на њиви, било у фабрици или на некој јавној функцији, обавимо онако како је потребно, поштено, квалитетно и до краја. Само тако може ова држава кренути напред, у неке боље дане, на радост свих нас као заједнице, јер сами и затворени у неке интересне групе, не заслужујемо боље.

15 јан 2013 00:19 Одг: Државна посла #5328

• Сава Рагузински
Распредају се државна, а још се ни НАША ПОСЛА нису сагледала...

Раде, молим те, немој се представљати под два ( или више ) налога. Није што је забрањено правилима форума, већ што је непристојно. Разумем да је тешко кад, пун сујете и горчине, тужиш сопствену фирму у којој радиш надајући се њеној пропасти, повратку на место директора и како рече - чистки кад се на то место вратиш, а у ствари деси се све супротно од онога чему си се надао. Разумем ја и да ти сад немаш ништа да радиш у, како рече брат Тт, агенцији Грин, и да по цео боговетни дан смишљаш саопштења, играш судоку, отвараш пасијанс, и оштриш своје мождане вијугице, све чекајући дан када ћеш, тако наоштрен, испољити величину свога КуА, у завршној бици против напредњачке немани. Већ јасно видим плакат за следеће изборе: Раде јуриша на жутом-плавом коњу, у руци му, велики, и дугачак, штап, али сачињен од бритких речи и античких умотворина, а на другој страни стоји звер, са ликом и делом виновника Напредне Странке. Неки људи никад не одрасту...и то је лепо. Није лепо, ипак, кад се, у игри за одрасле, понашају детињасто.

Разумем и горчину када схватиш да је неко против кога си се целог живота борио, на државном нивоу, урадио оно што није смела, могла, хтела, да уради странка чији си поносни члан, а што си негде потајно, скривено, и сам, као мали комуниста, илити социалдемократа, у души желео: да се похапси тај капиталистички олош што се воздигао у сумњивим трансакцијама, приватизацијама и ратном профитерству.

Ја ћу, Раде, ипак наставити да те верно пратим на Твитеру и да са уживањем читам твоје сажете, мудре мисли, било да их објављујеш као Раде Јовичић, Ариљац, или како год. Човек је један, па како год да он себе назива и представља.

тwиттер.цом/радејовициц

У цара Тројана козје уши... Борко Стефановиц у улози чобанове свирале... #платформа #влада #дс #Борко_Стефановиц

15 јан 2013 03:50 Одг: Државна посла #5329

• сањајдонацију
Сава Рагузински написао/ла:

Раде, молим те, немој се представљати под два ( или више ) налога.

Ја ћу, Раде, ипак наставити да те верно пратим на Твитеру и да са уживањем читам твоје сажете, мудре мисли, било да их објављујеш као Раде Јовичић, Ариљац, или како год. Човек је један, па како год да он себе назива и представља.

Постовани, а како је васе име ?

Али оно право

17 јан 2013 11:24 Одг: Државна посла #5350

• Ариљац
Благоје Радељиц написао/ла:
Можемо и морамо дати свој допринос тој борби тако, што ћемо сви да будемо помало Вучић, и да свој посао, било на њиви, било у фабрици или на некој јавној функцији, обавимо онако како је потребно, поштено, квалитетно и до краја. Само тако може ова држава кренути напред, у неке боље дане, на радост свих нас као заједнице, јер сами и затворени у неке интересне групе, не заслужујемо боље.

Их, ово ми много личи на оно „сви смо ми помало Тито“, оставите се тога...

Циљ отварања ове теме ми је био да покушамо да аргументовано и, колико је то могуће објективно, сагледамо тренутна политичка дешавања у држави (да се „играмо“ високе политике).

Ево, да почнемо са случајем „Мишковић“.

Сценарио 1.
Мишковић није крив, ослобођен. Мало вероватно да није крив, ипак је он продукт 90-их и Милошевићевог владања.

Сценарио 2.
Мишковић није крив, осуђен. Наопако....

Сценарио 3.
Мишковић крив, докази на месту, Мишковић осуђен. Мало вероватно, притвор се продужава, значи да довољни докази још нису прикупљени.

Сценарио 4.
Мишковић крив, недовољно доказа, ослобођен.. Највероватнији сценарио по мом мишљењу. Не треба сумњати да ће се ангажовати врхунски адвокатски тим, а узимајући у обзир поменути продужетак притвора тј. тражење додатних доказа, закључујем да се оптужница и валидни доказни материјал нису припремили како ваља.
Могући разлози:
а.) Брзоплетост. Првенствено Вучића, а у жељи да се докаже као бог и батина данашњице, наравно уз притиске на полицију и тужилаштво. Могуће ( 30%).
б.) Додворавање полиције или тужилаштва новој власти или обоје. Могуће, поготово узимајући тренутну борбу за превласт у врху полиције, уз прецењивање доказа ( 30%).
ц.) Навлачење и наивност. Има ли боље аболиције од ослобађајуће пресуде услед недостатка доказа?
Наговорити Вучића, подстаћи на акцију, одлежати 2 месеца у истражном затвору, бити ослобођен и завршити са стрепњом око кривице.
Е, сад, ко може да наговори Вучића и навуче га на танак лед. Сигурно више њих, а ја типујем на вечитог министра финансија, за кога сам чуо да је близак са Мишковићем (да му је чак и сестрић). Врло могуће (40 %).

Шта ви мислите о томе?

Сава Рагузински написао/ла:

тwиттер.цом/радејовициц

У цара Тројана козје уши... Борко Стефановиц у улози чобанове свирале... #платформа #влада #дс #Борко_Стефановиц

Поменути тwит је ретвитован више пута, појављивао се и на неким фацебоок профилима и страницама...
Можда су ми недостајали знаци навода, али је очигледно да користимо сличне изворе...
Последња измена: 17 јан 2013 11:27 Написао: .

18 јан 2013 06:15 Одг: Одг: Државна посла #5352

• Благоје Радељиц
Ариљац написао/ла:
Благоје Радељиц написао/ла:
Можемо и морамо дати свој допринос тој борби тако, што ћемо сви да будемо помало Вучић, и да свој посао, било на њиви, било у фабрици или на некој јавној функцији, обавимо онако како је потребно, поштено, квалитетно и до краја. Само тако може ова држава кренути напред, у неке боље дане, на радост свих нас као заједнице, јер сами и затворени у неке интересне групе, не заслужујемо боље.

Их, ово ми много личи на оно „сви смо ми помало Тито“, оставите се тога...

Циљ отварања ове теме ми је био да покушамо да аргументовано и, колико је то могуће објективно, сагледамо тренутна политичка дешавања у држави (да се „играмо“ високе политике).

.

Не сматрам политику никаквом игром, јер сам мишљења да јавна реч мора нешто да значи и да обавезује сваког човека који је изрекне. Вама је то лако под именом Ариљац!!!
Морам да поновим, јер сте са оним ,,их“, сами себе демантовали у даљем тексту. Оно моје, хајде да сви по мало будемо Вучић, хајде да свој посао одрадимо поштено, одговорно и до краја и тако оправдамо плате које примамо, значило је да Вучић не хапси криминалце, то је посао полиције, Вучић не пише оптужнице, то раде тужиоци, Вучић не изриче пресуде, то раде судије, а ви одмах измишљате неке имагинарне сценарије и бавите се туђим послом, јер не верујем да сте члан неког високог савета судија. Мишковићево хапшење је само почетак огромног процеса који се отвара (немојте сметнути са ума, да је задњих година написано много закона који су једино рађени да легализују пљачку државе и рехабилитују поједине криминалце). Мишковић је дуго година, па и сада овако у притвору, био веома утицајан и моћан у Србији (па и шире), због количине новца којим је располагао, зато не сумњам да је плаћао и одличне правне саветнике и радио на ивици закона све, где је могао увећати свој капитал. Процес против њега ће бити велико ,,надмудривање" правника свих врста и сигурно ће потрајати, али је Вучић постигао циљ, да заустави даљу пљачку државе.
Држава Србија је у огромном проблему, због објективних и субјективних фактора, али те проблеме неће решити именовање криваца и њихова осуда, проблеме ће решити једино рад, ред, толеранција и љубав и слога, међу комшијама, колегама, у породици и свим члановима ове наше мале заједнице, која је сваким даном све мања, на жалост.
Звучи помало демагошки, у праву Сте, али је то једини пут ка бољем и НАПРЕДНОМ друштву, за које се боримо и што је основна мисија самог човека, као мисаоног бића.....
Последња измена: 18 јан 2013 07:16 Написао: .

20 јан 2013 08:22 Одг: Одг: Одг: Државна посла #5364

• инсајдер
  • ВАН МРЕЖЕ
  • Почетник
  • Порука: 51
Радељићу ! Има једна предратна политичка парола РАДИКАЛА која гласи "НАПРЕДЊАЧКО Кандило пало па се разбило"

Анкета о капиталним пројектима

Анкета о капиталним пројектима

Општина Ариље.  © 2005 - 2018