Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме

ТЕМА: Одг: Плави или црвени или зути - свеједно је! Каки боја

09 феб 2014 11:06 Мртво море #8519

• Лепи Милојица
Мртво море

Мртво море (хеб. ים המלח‎, арап. البحر الميت‎ ) је језеро на Блиском истоку које се уобичајено назива морем. Важи за најсланије језеро на свету. Са својим салинитетом око девет пута већим од салинитета обичне морске воде, у њему живот не постоји, осим врло отпорних микроорганизама — бактерија. Њене обале деле Израел и Јордан и има притоку, реку Јордан. Дугачко је око 67 километара и широко до 18 километара. Мртво море је и највећа депресија у свету (најмања надморска висина копна) а водена површина је на –422 метара надморске висине и даље опада. Највећа дубина Мртвог мора је 330 метара.
Вода

Вода мора је прилично топла, па „загревање“ није потребно. Пошто је вода врло слана има велику густину. Горњих 35 метара има салинитет од 300 до 400 промила и температуру између 19 °Ц и 37 °Ц. Тако је немогуће ући у воду до врата, јер се тело диже изнад воде чим је човек у води у висини груди, нити отворити очи у води.

Вода је због салинитета врло лековита. При изласку из воде, тело остаје прекривено дебелим слојем соли, која благотворно делује на кожу. На дну лежи и глина којом се маже ради здравља.

09 феб 2014 22:51 Одг: Мртво море #8520

• сањајдонацију
Лепи Милојица написао/ла:
Мртво море

Мртво море (хеб. ים המלח‎, арап. البحر الميت‎ ) је језеро на Блиском истоку које се уобичајено назива морем. Важи за најсланије језеро на свету. Са својим салинитетом око девет пута већим од салинитета обичне морске воде, у њему живот не постоји, осим врло отпорних микроорганизама — бактерија. Њене обале деле Израел и Јордан и има притоку, реку Јордан. Дугачко је око 67 километара и широко до 18 километара. Мртво море је и највећа депресија у свету (најмања надморска висина копна) а водена површина је на –422 метара надморске висине и даље опада. Највећа дубина Мртвог мора је 330 метара.
Вода

Вода мора је прилично топла, па „загревање“ није потребно. Пошто је вода врло слана има велику густину. Горњих 35 метара има салинитет од 300 до 400 промила и температуру између 19 °Ц и 37 °Ц. Тако је немогуће ући у воду до врата, јер се тело диже изнад воде чим је човек у води у висини груди, нити отворити очи у води.

Вода је због салинитета врло лековита. При изласку из воде, тело остаје прекривено дебелим слојем соли, која благотворно делује на кожу. На дну лежи и глина којом се маже ради здравља.

Да ли је ово туристицка понуда
и кад је полазак и долазак
а кад је повратак
и највазније колико пара коста ово задовољство

10 феб 2014 02:08 Одг: Мртво море #8521

• Лепи Милојица
сањајдонацију написао/ла:
и кад је полазак и долазак
а кад је повратак
и највазније колико пара коста ово задовољство

Скупо!!! Још нисмо свесни колико је скупо.
И пошли смо, а када и где ћемо доћи, то нико живи не зна.

Што ли ово, што ли ово нико не пјева?
Последња измена: 10 феб 2014 02:11 Написао: .

11 феб 2014 08:23 Одг: Мртво море #8522

• Лепи Милојица
А сад озбиљно.

Да ли је могуће да је овај форум "мртав" а до избора безмало месец дана.

Цензура или аутоцензура?
Последња измена: 11 феб 2014 08:25 Написао: .

11 феб 2014 08:24 Одг: Мртво море #8523

• Лепи Милојица

?????????
Последња измена: 11 феб 2014 08:26 Написао: .

11 феб 2014 11:10 Одг: Мртво море #8524

• сањајдонацију
Лепи Милојица написао/ла:
А сад озбиљно.

Да ли је могуће да је овај форум "мртав" а до избора безмало месец дана.

Цензура или аутоцензура?

Кад су били просли избори
овде на форуму су се највисе јављали
цланови ДС-а.
Ја сам им онда прогнозирао ПАД
јер су на својој листи имали доста
КОМПРОМИТОВАНИХ ЉУДИ,а и зена.
И стварно им се то десило.

Е,сад цекамо листе
да видимо ста даље
ко це сад да ПАДНЕ
јер док једном не сване
другом мора да смркне.

Мада мислим да це да смркне
обицном цовеку !!!!!!!!!!!!

13 феб 2014 06:39 Одг: Мртво море #8526

• мирослав миливојевиц
могу ли ја несто да казем у микрофон?заиста постоји цензура на форум ариљски јер сам сам осетио на својој кози.ево имате посета разних министара насој опстини а властодрсци се не хвале.не знам разлоге.мозда је министар правде уруцио златни кљуц за затварање насе мале судске јединице или је донео предлог одласка насег великог председника опстине.сигурно му се захвалио на преданом раду и развоју опстине.не знам видеце се у наредним данима.нико се не хвали са посетом пољо министра и кинеза.обисли су зз и дрзаце власти односно боровницаре.лепо.нисам се јављао одавно и одавно нисам видео лепих коментара о мени од узданица власти тј. митских бица форума ариљског.несто се уцутали то је вероватно затисје пред буру.поздрав за верне форумасе милојицу и донацију.

14 феб 2014 07:17 Одг: Мртво море #8527

• Лепи Милојица
Тек сада видим да је забрањена свака врста политичка активности на овом форуму.

ЗАБРАНА ПОЛИТИЧКИХ АКТИВНОСТИ

Подсетићу вас да ускраћујете уставно право на слободу речи, овај форум је средство јавног обавештавања, није у приватном власништву, па сте дужни да поштујете Закон о избору народних посланика, где се у тачки 5 наводи:

Грађани имају право да преко средстава јавног обавештавања буду обавештени о изборним програмима и активностима подносилаца изборних листа, као и о кандидатима са изборних листа.

Средства јавног обавештавања дужна су да обезбеде равноправност у обавештавању о свим подносиоцима изборних листа и кандидатима са тих листа.

Правила форума на која се позивате у горњем линку су, према томе, противзаконита.

Стога вас молимо да ПРЕСТАНЕТЕ СА ЦЕНЗУРОМ и омогућите коришћење овог форума у складу са законом.
Последња измена: 14 феб 2014 07:23 Написао: .

14 феб 2014 11:49 Одг: Мртво море #8528

• Благоје Радељиц
Лепи Милојица, напиши ти нама нешто своје, па да то ценимо, немој унапред нешто закључивати. Ово је ипак званични сајт наше општине, што значи да је власништво свих грађана, а не политичара на власти, који се ту нађу у неком тренутку. Што се избора тиче, политичари знају како и где да објаве поруке својим гласачима.
Мирославу могу поручити да реч министра из редова СНС-а, ипак више значи, од дезинформација које појединци у Ариљу покушавају представити народу. Све што је важно, објављено је на сајту општине, као и у медијима доступним јавности Ариља, а форум су појединци толико обезвредили разним измишљотинама и неаргументованим ставовима, да нико нормалан то више не чита. Најпре треба схватити сврху форума, па онда писати.

www.arilje.org.rs/aktuelnosti/vesti/1195...ku-канцеларију-.хтмл
www.arilje.org.rs/aktuelnosti/vesti/1197...02-13-20-57-28-.хтмл
ариље.снс.орг.рс/
www.facebook.com/oosnsarilje

15 феб 2014 10:18 Одг: Мртво море #8529

• Пауново Перо
Пауново Перо је записало...

'' Ова врућина никоме не одговара. Ни роду што још није у пољу, ни мојим малинама, што сам оно их голубу мојему обећала. А и како да будем расположена да их голубу подарим, када ми врућина руке спаруши, да му их не могу пружити? Мој голубе...падни ми на малине, мани се глупаве политике.
И тако...ја нерасположена, њему глава у политикама. Куд ћу, шта ћу, на форум да се вратим, старо друштво из виртуелне кафане да посетим. Да тамо погледам, ако шта имам да проберем. Читам, гледам профиле, сви се нешто под неким крију, нешто заврзују, а и оно што је именом и презименом, има, и младо, али није баш памећу и разборитошћу благословено. Моје малине ипак бере памет, а не снага.
Кад угледах, чудна ми чуда, један профил. Слатког ли, лепог ли, вели да је такав. Још се и од милоште малени Милоје вика. Уфуф, који ли си, те си тако срдит, па још и светска мора познајеш? Слана, слатка, мртва, жива, да још можеш и алегорије изводити? Мора да си се у младости рукометом бавио, или си какав народни посланик био... Само си ми оматорио, другару стари. Није више ово море за тебе. Не срамоти, не бави се оним што ти не приличи. Имаш своју паству, ево, на форуму је стално, познаје и устав и све законе, познаје и све судије да у њихову корист пресуде. Немој се ти у то јато хватати, љуби те твоја пауница.
Зна она какав си ти петао био, и на какве си слатке наскакао и гуске и патке, а и паунице мале...''

Анкета о капиталним пројектима

Анкета о капиталним пројектима

Општина Ариље.  © 2005 - 2018