Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме
  • Страна
  • 1
  • 2

ТЕМА: МАЈСКИ ДЕНОВИ ПРЕД КОНАКОМ

21 апр 2011 13:04 МАЈСКИ ДЕНОВИ ПРЕД КОНАКОМ #2617

• Загор Те Неј
По најави из библиотекарске или библиотечке установе, одмах по свршетку дана карикатуре и стрипичића, кренуће по ко зна који јубиларни пут и месец мај, а са њим и освежени и за ту прилику у црвено марамче убрађени; Слет, од милоште названи - Мајски дани културе.
Не бих да се понављам, али чини се да ће дотична манифестација поново постићи пун промашај! Све ће бити погрешно и веома скупо за нашу малу и ничим изазвану, најсиромашнију касицу. Треба ли понављати да ће само један таунски бизнисер трљати руке задовољан од накнадице за издавање своје грађ. скеле, прикрпљене да обави функцију бине. Шта ће се на тим даскама одиграти, жељно ћемо чекати са Вл. и Естр. Овог пута се засигурно, друг Годо неће појавити, али ће некаква јефтина забава за, хлеба и игара, жељне, већ бити постављена. Постављена, од глагола поставити висок циљ, поставити представу, поставити кукавичје јаје...
Употреба поменутог глагола је дозвољена у свим видовима и облицима, осим- поставити питање!
Мислите о томе, како некада говораше једна рекламна кампања.
Опет су у моди црвене мараме. Очекујемо поставку козарачког кола и величанствене логорске ватре, уз незаобилазну бакљаду!
НАРАВОУЧЕНИЈЕ: На овом Форуму погледати филмове из давнијех лета, од Бранка Париског. Поучно, а човек је и он-лајн, па није згорег питати шта се не зна...
Лаку Ви ноћ, Тауњани, ма где да сте. Труба је одавно означила повечерје
З.

23 апр 2011 10:24 Одг: МАЈСКИ ДЕНОВИ ПРЕД КОНАКОМ #2645

• иксан
има ли тај бизмисмен скеледзијус прикрпљенијус име?

23 апр 2011 11:29 Одг: МАЈСКИ ДЕНОВИ ПРЕД КОНАКОМ #2650

• Загор Те Неј
Наравно да има, али пошто ја ни у ком случају нисам ни званичник, ни ПР, а ни онај ађутант за медије, а ти већ сутра идеш код салвахејаца и Камелоћана по цифру за тоуризм, Бога ти упитај дер их и за скелеџијуса. Знају они...
З.

23 апр 2011 11:48 Одг: МАЈСКИ ДЕНОВИ ПРЕД КОНАКОМ #2652

• иксан
а не могу ти грдан ја ици код камелоцана да им ја вадим запеле мацеве из које каквих рипа и ридза...недеља је Дзоне...divан дан
ма нека их....него треба променити име дискусије јербо конака висе нема али је уврстен са све сликом у туристицку понуду,сад ево прегледах памфлете које је стампао неки кварк из краљева,у ворп спиду и ко зна ком квантуму

23 апр 2011 12:11 Одг: МАЈСКИ ДЕНОВИ ПРЕД КОНАКОМ #2658

• Загор Те Неј
Да, да. Слажем се за име теме. Може бити нека сила помисли да није у Тауну, већ да се обрео у Чајтон Ситију, поврх Златног брда. Јербо и горе имађаше Сердар Јово конак. Па сад... Тај на брду му сачуваше! И још га и користе, а музеј, а кавана,...

23 апр 2011 12:15 Одг: МАЈСКИ ДЕНОВИ ПРЕД КОНАКОМ #2660

• иксан
море бит да це га пројектовати са неком скаламеријом да онако визуелно репариран сто би рекó народ ко нов биде ту дје није ка' нов

23 апр 2011 12:18 Одг: МАЈСКИ ДЕНОВИ ПРЕД КОНАКОМ #2663

• Загор Те Неј
А згодно нам и друштво на Ф. Ал ћуте!

24 апр 2011 03:48 Одг: МАЈСКИ ДЕНОВИ ПРЕД КОНАКОМ #2674

• иксан
као да би несто паметно могли и да казу на све ово...
знају и они да је дзаба се висе бранити,или их једноставно висе и брига сто је пре могуце

24 апр 2011 07:25 Одг: МАЈСКИ ДЕНОВИ ПРЕД КОНАКОМ #2676

• Љиљана Димитријевић
Драге колеге Форумаши,

Ево мене, да реагујем на оно о памфлету са конаком кога више нема...Тај Кварк штампа оно што му је достављено. Нема он појма ни о сердару, ни о конаку, а поготову не зна да ли га има, или нема...
А ми, драги суграђани? Тражимо туристе да мало зирну у ове наше лепоте, не би ли штогод удебљали наше новчанике...Размислите о томе шта то имамо да им продамо. И шта се уопште продаје туристима? Између осталог, и добра прича. Могла би да почне на пример, овако: Овде је некад био конак...и тако даље и тако даље...Много тога зависи од вештине и маште приповедача. А ми се ето, трудимо сањајући о томе да свако од нас сваком путнику намернику исприча нешто занимљиво о нашем малом месту, како би исти отишао са неким утиском који се у савременој туристичкој понуди зове: Доживљај! Није све ни у велелепним хотелима, базенима, велнесима... и слично. Тога има на другим местима...а човек је биће вечито гладно нечег новог, неистраженог, нечег што буди машту, оживљава сећања и слично...па ето, да се у та кола упрегнемо, кад бољих нема!
Не саботирајте злослутним коментарима наше напоре. Видећемо се ми и чути за коју годину...живи, здрави и добро расположени! Колико да оповргнемо ову тренутну скепсу по питању развоја туризма у Ариљу.
Користим уједно прилику да се још једном захвалим организаторима Ускршњег фудбалског турнира, који су смештај за своје госте пронашли у нашим сеоским домаћинствима. А тамо живе и раде наши суграђани, сељаци, мање или више образовани, али ето, убеђени да прича коју започесмо итекако има смисла...
Лепо проведите празнике и насмешите се незнанцу кога сретнете, можда је баш он тај који ће, пријатан утисак о нашим добронамерним људима поделити са неким у својој околини...а знате оно: Добар глас се далеко чује! Намерно нећу цитирати други део ове пословице...знате већ зашто.

25 апр 2011 00:15 Одг: МАЈСКИ ДЕНОВИ ПРЕД КОНАКОМ #2685

• иксан
Постована Љиљо,ово постована је без ироније и сарказма,морам да нагласим јер сам до сад био такав.
Свака цас на напорима.Ја овде не наступам са циљем да обезвредим и ниподаставам васе напоре.
Опет не бих ни да глумим полицајца ни дезурно зановетало.
Једноставно бих волео да се те паре,велике паре,искористе да се стварно несто направи (не велнес центри и тра лалала) него да се тај новац употреби да неко бас недодје у ону руину од висоцке бање и то не да се направе неки мегаломански базени него да се бар они постојеци доведу у неки пристојан ред..Не да се асфалтира и стави расвета на прилаз до водене пецине него да се направи људски прилаз до тамо са све путоказима до ње.А за то би требало да има висе него довољно новца.
А поцео бих од Ариљске рампе где бих се потрудио да на сваком скретању има знак за Ариље!То бар не би требао да буде велики проблем.
Видиковац изнад висоцке бање треба обезбедити јер се са њега пруза стварно феноменалан видик.
Орлова стена у Сврацкову има такодје феноменалан видиковац.Испод ње иде пут скорз до Рзава,па бар док те проклете бране се не направе,уредити као сјајно сеталисте за рекреацију.
Сто се тице конака...изгледа је било лаксе срусити га уместо пробати да се среди-а и зато је могло да се надје новца.
Сви се труде да све сто је старо оцувају,јер бетонских зградурина има свугде а конака...слабо.
Ја вам зелим успех али сумњам у исти због разноразних скелдзијуса прикрпљенијуса и бизмисмена и хохстаплера.
  • Страна
  • 1
  • 2
Општина Ариље.  © 2005 - 2018