Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме
  • Страна
  • 1

ТЕМА: ШИШКЕ, ШИШКЕ

30 нов 2014 08:48 ШИШКЕ, ШИШКЕ #8850

ШИШКЕ, ШИШКЕ

Невероватно популарне и присутне, понајвише на ТВ и код женског рода. Када су умерене, могу бити врло симпатичне. Мада их има и код мушлог рода, ређе, али се могу видети и на тим лицима. Ја сам, служећи војску, давних 60~тих година прошлог века, као и сви регрути, био ошишан до главе, чим сам крочио у касарну. Али, времена се мењају, тако сада и министар одбране има поприличне шишке, па ће можда и припадници српске војске моћи, по угледу на свога министра, носити шишке, што да не?
А на телевизији, шишке, како бих их ја назвао „шишке заклапаче“~ (заклапају очи),
толико су присутне и претварају се у читаве праменове косе, који сваки час склизну преко очију, па их дотичне, замахом главе или руком враћају уназад, да би поново склизнули и тако у недоглед. Можда је то шармантно некима, мени не. Уместо да се усредсредим на разговор, ја гледам те огромне праменове, како лагано клизе....
Просто ми се намеће помисао, како бих им радо дотурио шналице, да се ти праменови једном примире. Али, „шишке заклапаче“ је немогуће поткачити, већ их морамо гледати., стрепећи, да не оштете вид водитељкама или учесницама разговота и чудећи се, шта све мода, али она лоша, може да измисли и допринесе подсмеху и ароганцији...

10. новембар 2014. године
Београд

Милосав Мишо М. Младеновић
акад. сликар, тел.2628~269
  • Страна
  • 1
Општина Ариље.  © 2005 - 2018