Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме
  • Страна
  • 1

ТЕМА: Од ариљске деце

30 апр 2012 06:14 Од ариљске деце #4078

• Јавна Тајна
На ТВ-у гледам, стално додељују неке награде. Ја се то ништа не разумем, имам 13 година и ништа ми није јасно. Ја бих волео да се и ми деца питамо за неке награде. Ја и моји другари већ имамо неке идеје и желели бисмо да их неко чује само кад прођу ови избори. Та награда би била нешто као "од деце за особу која је много учинила за децу". Ми смо и име смислили - "Златно велико дете".
За почетак, ми бисмо ту награду доделили неком из нашег града, а касније када се за то чује и из републике, зашто да не.
Мислили смо, мислили ја и другари и смислили. Личност из нашег града која заслужује награду је Чика Соко, не знамо како се тачно зове. Он је за нас децу учинио много више него ико.
Он (његова фирма) ради надоградњу ђачке кухиње, ту ће бити и предшколско и кухиња. Он толико то темељно и пажљиво ради да то траје и траје, али нема везе, за нас децу само најбоље. Мој тата каже да он то ради "ко Рашета аеродром", мада је не знам шта то значи. Чика Соко бира само најбоље, он је се и потукао са неким чикама који нису обратили пажњу да се то ради за децу. Чика Соко хоће да кад предшколац дође у први додир са школом да му то остане вечно у памћењу. Браво Чика Соко!
Чика Соко ради и канализацију, па кад заврши посао пут остане са толико рупа на радост нас деце и велике и мале. Мале, јер после кише имају куда да гацају по барицама а за нас веће јер кад возимо бицикле бржи смо од многих аутомобила. Возачи псују јер морају да иду полако и онда ми деца на бициклима смо господари пута.
Чика Соко, само тако настави, ја и моји другари ћемо изаћи из школе а кухиња још неће радити јер Чика Соко 15 пута мери, 10 пута сече и 20 пута наплати. И још једна важна ствар, тата ми сад даје за ужину паре а ја не потрошим паре па чувам за неке моје ствари.
Чика Соко, ми деца од срца ти дајемо награду и да дуго, дуго живиш и радиш. Само овако настави, пуно те воле деца из Ариља и шаљу ти 18.091.340 поздрава.

30 апр 2012 10:36 Одг: Од ариљске деце #4087

• Љиљана Димитријевић
:):):) Талентован "клинац".

30 апр 2012 20:58 Одг: Од ариљске деце #4093

• сањајдонацију
стварно талентован !
  • Страна
  • 1
Општина Ариље.  © 2005 - 2018