Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме
  • Страна
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ТЕМА: Слике и прилике из Ариља кога висе нема...

02 дец 2010 03:07 Одг: Одг: Слике и прилике из Ариља кога висе нема... #2068

• синхроницитет
Е завршио си свака ти част. Ајд сад отвори тему сећање на Данила Киша :)

03 дец 2010 20:12 Одг: Одг: Слике и прилике из Ариља кога висе нема... #2084

• бранко вукајловиц
синхроницитет написао/ла:
Е завршио си свака ти част. Ајд сад отвори тему сећање на Данила Киша :)

Цеститас сто сам оконцао приказ филмских снимака Филмског Викенда - АРИЉЕ 86...или сто сам све те снимке поставио? Препзнајем те по смислу за хумор пријатељу...
Моје друзење с Данилом Кисом је потпуно приватне природе и нема места на страницама овог форума. Данила нисам доводио у Ариље тако да нема снимака који би се тицали ариљаца. Паскал Делпес ми је у недавној поруци рекла да це ме допратити до Ариља кад будем долазио. Тад цес имати прилике да је упознас а вероватно це се она слозити да несто организујемо у Ариљу заједно с Француским Културним Центром - Београд
Последња измена: 04 дец 2010 02:16 Написао: .

06 дец 2010 17:22 Одг: Одг: Слике и прилике из Ариља кога висе нема... #2101

• синхроницитет
зато што си их поставио драги Бранко

14 дец 2010 00:12 Одг: Одг: Слике и прилике из Ариља кога висе нема... #2136

• бранко вукајловиц
Овај прилог је сакривен од гостију. Пријавите се или региструјте да бисте га видели.
За носталгицне...
Овакве смо и слицне новогодисње цеститке добијали наивних 50их...Током целог децембра смо свакодневно, с нестрпљењем исцекивали постара. Вазно је било добити их много јер се у насој малој царсији тацно знало колико их је која куца добила а вазило је правило "сто их моја куца висе добије то це она деловати знацајнијом"...А сто си знацајнији, то цес висе кредита добити код Драгана месара, код Дјуре за текстил, у балакници код Вукса, по кафанама и уопсте свуда. Куца "просецне" репутације их прими 20ак.
Ову цеститку саљем свим ариљским несталим постарима. Онима којима година висе није вазна...Који сада бораве у вецности.
Последња измена: 14 дец 2010 19:16 Написао: .

14 дец 2010 08:50 Одг: Одг: Слике и прилике из Ариља кога висе нема... #2137

• Зивојин Милцановиц
Поштовање, Бранко!
Забављаш нас већ неколико месеци и потсећаш на нашу заједничку младост, на наше пицо-паченичке и куро- паћеничке дане, али и на ону нашу романтичарску природу и реалистичну слику живљења, документарну забелешку из краја и времена. Лепо је и добро и за похвалу је твоја намера.
Али ми, односно ја бих волео да Те чујем о овоме сада, толико тога је актуелног у ЕУ у односу према нама у Србији. Имаш ли вести како куцају, дечија и војничка, пресађена српска срца у европским грудима повађена по српским Крајинама и Албанским гудурама. И како ви који се изјашњавате као Срби у Паризу гледате на ову "највећу Европску вредност," Нобелову награду, на коју нас терају Сорошови европејци. Ако нас искуство учи да где год је стигла та "гомила пара" спремила је крвопролиће многим слободним народима, пас и нашем, пре или касније. А и друге актуелне теме које се тичу нас и вас у Паризу.
Очекујем да Ваше дугогодишње искуство у тој средини може да буде од користи у нашем гледању на ствар.

Живијин

16 дец 2010 18:54 Одг: Одг: Слике и прилике из Ариља кога висе нема... #2146

• бранко вукајловиц
БЕБИ ДОЛ ПЕВА ЗА АРИЉЦЕ...
1987. Моја париска фирма (Аленова и моја фифти - фифти) "Стyле Алаин Ноурy - Парис" потписује с конфекцијом "Колор" уговор о сарадњи. За нову линију производа.
Том приликом сам креирао колекцију модела приступацну Југо трзисту, техницким могуцностима конфекције "Колор" и њеном опредељењу за лаки прêт-àпортер: пидзаме, косуље, баде мантиле, пењоаре и сл...памук, лан, свила. У априлу исте године је приказана промотивна модна ревија модела те колекције у тада врхунском београдском хотелу "Метропол" (заста је сâм покровитељ изразио зељу). Многи ариљци су присуствовали овом догадјају у лицном аранзману а "Колор" је закупио аутобус којим је превезено 50ак радника те куце. Приредјен је и коктел с ариљским специјалитетима. ВРХУНАЦ!!!!
Многи моји пријатељи који су предходне године били гости Филмског Викенда - АРИЉЕ 86 су зелели да (наравно добровољно) узму уцесца у овој манифестацији. Миру Бањац смо вец видели а овде це се видети Беби Дол која је импровизовала неколико сонгова, divни Јанез Врховец као водитељ, Светлана Новак као преводилац (имали смо госта из француске амбасаде и француског културног центра), Милос Стефановиц - Стефа који је као комерцијални директор Колора рекао неколико уводних реци о тој куци. У идуцем прилогу показацу саму колекцију...
Последња измена: 17 дец 2010 22:01 Написао: .

17 дец 2010 08:10 Одг: Одг: Слике и прилике из Ариља кога висе нема... #2148

• синхроницитет
Е не могу да верујем да си заборавио на Беби Дол...њу је требало прво да ставиш :)

17 дец 2010 10:24 Одг: Одг: Слике и прилике из Ариља кога висе нема... #2157

• Љиљана Димитријевић
Е хвала ти још једном у име свих поштара, живих и мртвих, у име свих нас који смо честитке писали и са чежњом ишчекивали, у име романтичних и носталгичних душа, у име обичаја којих више нема, а који ми тако недостају...

17 дец 2010 10:28 Одг: Одг: Слике и прилике из Ариља кога висе нема... #2158

• Љиљана Димитријевић
За носталгицне...
Овакве смо и слицне новогодисње цеститке добијали наивних 50их...Током целог децембра смо свакодневно, с нестрпљењем исцекивали постара. Вазно је било добити их много јер се у насој малој царсији тацно знало колико их је која куца добила а вазило је правило "сто их моја куца висе добије то це она деловати знацајнијом"...А сто си знацајнији, то цес висе кредита добити код Драгана месара, код Дјуре за текстил, у балакници код Вукса, по кафанама и уопсте свуда. Куца "просецне" репутације их прими 20ак.
Ову цеститку саљем свим ариљским несталим постарима. Онима којима година висе није вазна...Који сада бораве у вецности.

Е хвала ти још једном у име свих поштара, живих и мртвих, у име свих нас који смо честитке писали и са чежњом ишчекивали, у име романтичних и носталгичних душа, у име обичаја којих више нема, а који ми тако недостају...
Последња измена: 17 дец 2010 10:30 Написао: .

17 дец 2010 19:25 Одг: Одг: Слике и прилике из Ариља кога висе нема... #2163

• бранко вукајловиц
Напомена:
Драги пријатељи, ако вам је као и на мом компу пренос с Yоутуб-а лосег квалитета, слика подрхтава, "стекце" или се прекида, кликните на наслов клипа (на слици горе) и то це вас пребацити директно на Yоутубе где филмови иду "тецно" и без проблема преноса. То вази за све филмове које сам вам у овој теми дао на увид јер су сви исли преко Yоутуб-а. Стета је видети их гељаве. Мозда ви немате тај проблем, ја га имам...Хвала свима на интересу за њих...
Последња измена: 17 дец 2010 21:52 Написао: .
  • Страна
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Општина Ариље.  © 2005 - 2018