Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме
  • Страна
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ТЕМА: Слике и прилике из Ариља кога висе нема...

27 дец 2010 00:26 Одг: Одг: Слике и прилике из Ариља кога висе нема... #2220

• бранко вукајловиц
Имам зељу да се из ове страобалне зиме и хладноце вратим у лето. Давно лето 1972 и Рзав. РЗАВ ЈЕ НАСА АОРТА...
На филму су покојни Михајло Симиц који вади песак из Рзава код ондасње Симица воденице (испод данасњег Мегастора). Песак за многе ариљске куце и градјевине. Затим Сљункара, Соњине Цари, Велики Рзав, Ален Нури, буразер Дуле, непозната девојка и моја маленкост...Рзав је вецан...Лупа му срце.
АРИЉУ ЈЕ РЗАВ АОРТА...БРАНА НА РЗАВУ - СЛОГ
Последња измена: 27 дец 2010 07:56 Написао: .

27 дец 2010 05:52 Одг: Слике и прилике из Ариља кога висе нема... #2222

• Бранко
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ , сад ми је јасно сто си ставио цвике на оци, мој имењаце
ооооооооооооооооостарило се бреееееееееееееееееее

27 дец 2010 06:53 Одг: Одг: Слике и прилике из Ариља кога висе нема... #2224

• бранко вукајловиц
Има на нас који старимо поносни на године и искуства из свих периода зивота. Има нас који старимо у меланхолији и тузи за прослим временима зивеци и даље у њима. Има нас који духом никад не старимо - и нас који смо вец у 20ој години зивота СТАРЦИ.... Понекад сам носталгицан - то је све. Мој слуцај иако он то није, треба гледати кроз летосње или скорасње снимке на Yоутоубе-у. Цини ми се ипак да је за овај форум прилагодјеније коментарисати моје прилоге неголи моју фотку која постено рецено нема много знацаја за насе суградјане и јос мање за мене самог. С постовањем... Свако добро...Б
Последња измена: 28 дец 2010 21:19 Написао: . Разлог: граматицка греска

31 дец 2010 00:10 Одг: Одг: Слике и прилике из Ариља кога висе нема... #2245

• бранко вукајловиц
Ајфелова Кула и Бранко Вукајловиц вам постовани ариљци зеле СРЕЦНУ НОВУ 2011 Годину....

20 мар 2011 21:08 Одг: Одг: Слике и прилике из Ариља кога висе нема... #2545

• бранко вукајловиц
Овим прилогом зелим посебно да поцастим раднике и персонал у ратном вихору нестале али данас култне фирме "КОЛОР"....
Април 1987. Неколико месеци после потписа о сарадњи и реализацији једне модне колекције измедју Колора и моје париске фирме "Албран", имали смо прилику да те моделе и приказемо на великој модној ревији у Београду. Овај догадјај сам у присутној теми вец приказао дајуци инсерте из његовог првог дела: поздравне реци Беби Дол, Мире Бањац, Милоса Стафановица, Јанеза Врховеца...Данас приказујем саму ревију. Напомињем да није било могуцности да креирам типицно париску колекцију модела; дрзао сами се Колорове уобицајене производње, скуцених могуцности материјала (памук, свила, ацетат, лан...искљуциво југо порекла)... и нароцито ЊЕГОВОГ ТРЗИСТА...Колекцију цине баде мантили, пењоари, вес, пидзаме, памуцне јакне и панталоне, ланени мантили...и наравно "дедовске" косуље - продаване касније у огромном броју. Инспирисан сам био темом пикника 1900. На трзисту је ова колекција имала фантастицну продју. И о Колору су, као и предходне године о "Филмском Викенду" писали сви вазнији медији на територији Југославије...На крају ревије се појављује мега торта (права торта) из које изроњава Каца. Она је после изузетног коктела деликатеса из ариљског краја подељена званицама (око 300 њих)...Волео бих да знам да ли неко познаје ову двојицу децака који дефилују последњи. Који су данас људи у цетвртој деценији зивота...
Последња измена: 20 мар 2011 21:25 Написао: . Разлог: додатак текста

13 апр 2011 19:12 Одг: Одг: Слике и прилике из Ариља кога висе нема... #2584

• бранко вукајловиц
Вратимо се у 86. У "Филмски Викенд - АРИЉЕ 86".
Присутне лелевизијке екипе су искористиле ову манифестацију за реализацију висе репортаза о Ариљу, ариљцима или с не неком другом тематиком. Ово је једна од тих репортаза коју је направила новосадска телевизија на тему: "Ста је постење"...Интересантан рад је јер је тема вецна. И данас, мозда висе него икад раније актуелна. Судеци бар по неким српским медијима па и по прилозима на овом форуму...
Последња измена: 13 апр 2011 19:40 Написао: .

14 апр 2011 11:38 Одг: Одг: Слике и прилике из Ариља кога висе нема... #2586

• Загор Те Неј
Поштовани,
обзиром да си од Тауњана добио већ повелики број захвалница за овај специфични повратак у прошлост, желео бих да изразим и своје неприлагођено и беспризорно мишљење. Наиме, колико ми годе ови снимци и сећање на дане када је Таун био свет, толико ме све ово баца у још већи бедак. Свакако би ми било лакше када бих знао да се овим нашим властодршцима, такође, срце цепа при гледању овог времеплова. Или да их бар изједа завист што нису кадри да ни поштену позоришну представу поставе у овом асфалтираном селу!
Ех...беше...
Претпостављам да као космополит и становник града светлости, а делом душе вечно Тауњанин, немаш ни појма како је постало скучено бити Ариљац!
З.
  • Страна
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Општина Ариље.  © 2005 - 2018