Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме
  • Страна
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ТЕМА: Одг: Одг: Слике и прилике из Ариља кога висе нема...

25 окт 2010 19:19 Слике и прилике из Ариља кога висе нема... #1876

• бранко вукајловиц
Од 1970 године па све до данас сам цесто снимао Ариље. Многи од тих снимака и клипова се налазе на друственим интернет мрезама па их сви могу видети иако су они најинтереснтнији за саме градјане Ариља. Инсигхт на Yоутубе-у или другим сајтовима ми не мозе дати детаљне податке о гледаности ових филмица на територији Србије (за разлику од неких других земаља нпр.) иако знам да су их неки ариљци вец видели. А материјала - цесто јос необрадјеног (немонтираног) имам пуно -, па сам помислио да би било згодно дати на увид градјанима ове снимке посебно сто се врло цесто на њима виде особе које висе нису медју нама а имају бројну родбину која би мозда волела да на екрану види своје нестале. Или зиве. Ако се моја идеја допадне могао бих монтирати и оно сто јос нисам (има лепих ствари везаних за "Колор" те пуно којецега другог) и постепено га овде постављати...Да не би "отезавао" сајт давацу линкове...Изабрао сам за данас зивописни васар у Ариљу снимљен поцетком 70их...

Последња измена: 21 апр 2011 20:50 Написао: .

25 окт 2010 21:47 Одг: Слике и прилике из Ариља кога висе нема... #1878

• Бранко Бошковић
Те године сам "планиран". На снимку једино препознајем драгог комшију Добрила Ненадића. Надам се да ће бити још оваквих снимака.

25 окт 2010 21:55 Одг: Слике и прилике из Ариља кога висе нема... #1879

• Натаса
Бране, идеја постављања снимака је дивна..Мени је, која сам погледала већину, овај снимак ипак најомиљенији..што би рекао Арсен: ''Лепи тренутци носталгије, љубави и сиромаштва..''

26 окт 2010 07:41 Одг: Одг: Слике и прилике из Ариља кога висе нема... #1883

• Љиљана Димитријевић
Ооо! Бранко, одусевљена сам! Хвала ти за овај снимак. Препознала сам и ја Добрила (није било много тешко), али и неке сељаке и ситуације. Сећате ли се продаје "клакера", на пример?Видим да се и твој пријатељ Нури одлично снашао у атмосфери, која ме, искрено речено, асоцира на неке старе америчке филмове. Боже, данас вашар на том месту изгледа нешто другачије, али атмосфера...вероватно ће неки данашњи снимак будућим генерацијама изгледати подједнако далеко, а истовремено јако блиско, као ево, мени данас.
Чувај ове снимке, ово су вредне ствари.
Срдачан поздрав и хвала ти још једном.

26 окт 2010 19:26 Одг: Одг: Слике и прилике из Ариља кога висе нема... #1889

• бранко вукајловиц
Хвала Натаса, хвала Љиљана. Истина је да све ово заједно с атмосфером делује некако нестварно у садасњем времену. Ту му ноту даје бас видљива спонтаност "сиротиње", једноставност, скромност њена. И оцигледни оптимизам. На овим од теских радова избразданим лицима се мозе процитати среца и спокој...Убрзо цу поставити нове који це вам се надам се допасти. Поздрав свим ариљцима. Бранко Вукајловиц
Последња измена: 17 нов 2010 18:30 Написао: . Разлог: граматицка граска

27 окт 2010 18:04 Одг: Одг: Слике и прилике из Ариља кога висе нема... #1899

• бранко вукајловиц
Ариље "Лето 73". Двористе попа Ратомира. Црква. Трг и улица. Расадник - данасњи Парк...
На снимку су поп Ратомир и попадија, Јованка Миливојевиц, Фараонова баба, поп Јово, Ратко (Лалов цале) сви нестали...
Затим Дусан Вукајловиц, Ален Нури, Драган Илиц, моја маленкост и други ција имена не знам...
Напомена: од свих мојих филмица овај је најгледанији па предпостављам да су га и многи ариљци видели...

31 окт 2010 05:20 Одг: Одг: Слике и прилике из Ариља кога висе нема... #1913

• бранко вукајловиц
Циста носталгија. АРИЉЕ зиме 1974. На снимку су: Љиља Јаксиц, Ацо Дрекало, Јово Симовиц, Драган Илиц, Дусан Ојданиц, КРАКО и други цијих се имена висе не сецам...И зима мозе бити насмејана...

31 окт 2010 06:21 Одг: Одг: Слике и прилике из Ариља кога висе нема... #1914

• Љиљана Димитријевић
Лепа, лепа зима баш!

Ова улица са боровима, не постоји више у овом облику, односно не постоје борови...А било је романтично у свим временима прошетати њоме.

Људи из овог филма, који су зиви, нису висе тако безбризни и насмејани.

Носталгија, или нешто друго?

03 нов 2010 19:22 Одг: Одг: Слике и прилике из Ариља кога висе нема... #1934

• бранко вукајловиц
ЛИЦА и ЛИКОВИ...АРИЉЕ 1971 - 1972 године. Неки од присутних на овом филму су нестали, другии се раселили којекуда по свету, многи су јос у Ариљу...

Последња измена: 13 нов 2010 06:12 Написао: . Разлог: проблем с линком

06 нов 2010 19:49 Одг: Одг: Слике и прилике из Ариља кога висе нема... #1946

• бранко вукајловиц
Мира Бањац хвали Ариље и ариљце. 1987. У овом насем времеплову посебно место заузимају "Филмски Викенд - АРИЉЕ 86" и моја сарадња с конфекцијом "КОЛОР". 1987 године смо у београдском хотелу "Метропол" приредили мега модну ревију модела коју сам те године креирао за "Колор". Једну од уводних реци - поред Јанеза Врховца, Беби Дол и Милоса Стафановица -, је дала и Мира Бањац која се осврнула на догадјаје из предходне године кад је уцествовала на манифестацији "Филмски Викенд" и том приликом поклонила један кратак соу радницима конфекције "Колор". Она је у свом тексту пуна хвале и захвалности за ариљско градјанство...

Последња измена: 06 нов 2010 19:51 Написао: .
  • Страна
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Општина Ариље.  © 2005 - 2018