Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме
  • Страна
  • 1
  • 2
  • 3

ТЕМА: Му дигитал минд

11 нов 2012 13:34 Одг: Му дигитал минд #4841

• Загор Те Неј
Захвалан сам (надам се као и сви остали) г-дину Ивану који се као члан управног одбора Агенције Грин огласио на Ф. Колико год да чекали најављено судско решење од стране г-дина Јовичића, ово прија ушима (и очима) и сада све већ постаје озбиљније, занимљивије и неки неће имати (ваљда) потребу да се захваљују некима који се овде огласише. Да је среће Србија не би била где јесте и да је такође, среће и памети, сви би функционери и намештеници умели да баратају савременим чудественијима још савременије технике.... Па би нам се онда, можебити и обраћали чешће.

11 нов 2012 23:29 Одг: Одг: Му дигитал минд #4843

• Натаса
Загор Те Неј написао/ла:
Захвалан сам (надам се као и сви остали) г-дину Ивану који се као члан управног одбора Агенције Грин огласио на Ф. Колико год да чекали најављено судско решење од стране г-дина Јовичића, ово прија ушима (и очима) и сада све већ постаје озбиљније, занимљивије и неки неће имати (ваљда) потребу да се захваљују некима који се овде огласише. Да је среће Србија не би била где јесте и да је такође, среће и памети, сви би функционери и намештеници умели да баратају савременим чудественијима још савременије технике.... Па би нам се онда, можебити и обраћали чешће.

Хоћеш да кажеш да многи гаје жељу да се огласе, само треба пребродити разне лозинке, корисничка имена, питања...ко ће се сетити имена комшијиног пса, или годишњице брака..у том их прође воља, а и забораве шта су уопште и хтели да кажу!? Те тако, предлажем администратору да укине логовање, како више не бисмо живели у незнању..

12 нов 2012 01:34 Одг: Одг: Одг: Му дигитал минд #4845

• Загор Те Неј
Нисам баш на то мислио, поштована госпођице... Логоровање, стража која подразумева одзив и лозинку, искоришћена имена и ликови....не. Не то. То су за наше функционере стварчице просте као боза. Више ме брине стање у земљи (и изнад ње), које не дозвољава нама "обичним смртницима" како нас негде назвасте, ни да набавимо, купимо компијутер. За функционере то не би ваљда био непремостив проблем њихове су довољно велике (плате). Овако остаје да сујмамо да ли су тактичко технолошки обучени за коришћење истих, што верујем да је у добром делу случај. Још опасније је размишљање да се просто плаше и прибојавају шта све овде могу чути и како се с тим носити! Да не испадну наивни и смешни, далеко било... А док до тога дође, ми ћемо се међусобно забављати. Ништа нам друго не прекостаје А њих и даље можемо гледати на "Клик-клак" бучук кутији. Под условом да желимо. Ваљда негде и ми шумски људи имамо право да бирамо. И о томе доносимо сопствени суд и заузимамо став, без обртања теза. Вазда у њихову корист. Њихову или нечију туђу, свеједно. Некако увек после свега остане, да ето баш ми нисмо у праву, а да они ето - јесу и да ми треба да се повинујемо њиховим ставовима (осећајући се глупавим и несигурним у свој став) и прихватимо га као свој. Обично ће нас, при том још оптужити да смо негде покушали да ми њих уверимо у промену сопственог непоколебљивог става, који се ни не сме доводити у питање.
Можда (не)демократски настројен Ду'

12 нов 2012 04:46 Одг: Му дигитал минд #4846

• ?
Оцекујем да се госн Раде огласи по овом питању па да заједно покусамо да појаснимо неке ствари уколико зелимо да истина изадје на видело . Са моје стране могу да казем да је као цовек потпуно савестан , постен , праведан ......и то искрено говорим , ту нема дилеме , али наведимо само један пример ; казе Раде нисам зелео да врсим притисак на неке фирме у вези наплате као ни у вези физицких лица због лосег материјалног стања у дрзави и због савести (на пример дуг зем. задруге кои је сад ненаплатив) . И тако због своје савести свесно гурао фирму у пропаст. Постен али од постења нема ниста то мора да нам буде јасно . Потребна је цврста рука . Дали је смена директора била политицка или не мислим да је небитно али назовите то како год хоцете. Сто реце неко ,, стави забу у лонац воде и полако загревај воду , она неце осетити смрт" а ,,стави забу у вруцу воду она це се борити да искоци" тако смо и ми затекли стање које је по мени катастрофално а за неког ко ту ради вероватно нормално и незабрињавајуце .

12 нов 2012 06:50 Одг: Му дигитал минд #4847

• Лепи Милојица
иван написао/ла:
Оцекујем да се госн Раде огласи по овом питању па да заједно покусамо да појаснимо неке ствари уколико зелимо да истина изадје на видело . Са моје стране могу да казем да је као цовек потпуно савестан , постен , праведан ......и то искрено говорим , ту нема дилеме , али наведимо само један пример ; казе Раде нисам зелео да врсим притисак на неке фирме у вези наплате као ни у вези физицких лица због лосег материјалног стања у дрзави и због савести (на пример дуг зем. задруге кои је сад ненаплатив) . И тако због своје савести свесно гурао фирму у пропаст. Постен али од постења нема ниста то мора да нам буде јасно . Потребна је цврста рука . Дали је смена директора била политицка или не мислим да је небитно али назовите то како год хоцете. Сто реце неко ,, стави забу у лонац воде и полако загревај воду , она неце осетити смрт" а ,,стави забу у вруцу воду она це се борити да искоци" тако смо и ми затекли стање које је по мени катастрофално а за неког ко ту ради вероватно нормално и незабрињавајуце .

Јесте, таквога сте сменили, а довели оне који су раније месетарили на све стране. И ударицете по сиротињи твдо имуски, Јунацки, нема ста.

12 нов 2012 07:38 Одг: Му дигитал минд #4848

• ?
За физицка лица треба имати план кад и у које доба године наплатити и на кои нацин , понудити рате , имати разумевања у зимском периоду кад народ најмање има пара , покусати у августу и септембру кад је пара највисе наравно да нетреба ударити по сиротињи али помоци им и наци нацин и договор како би лаксе измирили обавезе . А поједини кои возе скупе дзипове а кои дугују у стотинама или милионима динара наравно остро , ако нам је попверена фирма на управљање наравно да треба да нам буде на првом месту опстанак јавног предузеца коме је претила цак блокада рацуна од стране појединих повериоца , зар такво стање да гледамо скрстених руку . Али сваки одговор се изокрене и двојако схвати али једно стои свак це прво гледати да сацува свој дом у ово време кризе као сто то ми покусавамо . Да је навреме реаговано мозда би се и зем. Задруга исцупала .Пре пар година је поцела пропаст , питам свог комсију засто нисте реаговали кад сте видели да фирма тоне и дугови су све веци могли сте сами да мењате руководство , а он ми одговара ,, па зато сто су нам давали добре плате , регрес , дрва ,.....купили нас .

16 нов 2012 11:42 Одг: Му дигитал минд #4879

• Загор Те Неј
[qуоте="Комшија" пост=4847
Јесте, таквога сте сменили, а довели оне који су раније месетарили на све стране. И ударицете по сиротињи твдо имуски, Јунацки, нема ста.[/qуоте]

Нешто ми је нејасно ко је то мешетарио на све стране? Ти комшија видиш негде даље од нас осталих, а нећеш то да поделиш...Пих какав си!

28 нов 2012 11:26 Одг: Му дигитал минд #4996

• Лепи Милојица
Не видех ово досад.
Фолирас се ти пријатељу, мора да знас.
О првом нецу ниста, цовек је болесан, зелим му да оздрави. Онај други, бунбар је сваста радио. Узимао багер и кипер из Зелени па радио приватно и узимао паре. Негде 50 еура, негде висе. товарио сљунак из Мораве, ископао септицку јаму у Церови за 700 ДМ. Пумпао цену одрзавања, па делио са мајсторима. Зна се јос много тога. Такав цовек сад глуми постениацину, напредни првоборац. Ево сад полако доводе и друге заслуyне напредњаке, затеже се ограда на пијацу, раде приватно Марадона и друство. Примају се синови напредњака са листе за изборе. Само напред, понизавајте постене и вредне, доводите којекаке.

16 јан 2013 04:59 Одг: Му дигитал минд #5331

• Загор Те Неј
Ево неким чудним путевима допадох овог поста, па кад закључих да од комшијиног писанија има ево два месеца, запајих се. Нешто ме ту сврби. Сад има неки буНбар који је нешто копао, роварио, кипао и стовар'о. И то једна поголема замерка за напредњаке. Хм. Занимљиво ми је да се многи грађанин обре иза решетака и допаде некаквијех истражних радњи. Чудно у најмању руку. Зар је могуће да је у тој дивној вишедеценијској владавини претходника, имало лопова!? Просто нисам склон веровати...Но суд је суд..па све по закону, заграби ко скипом...па нека и буНбара докачи....и све, бре буНбаре на овој кугли земаљској! Лопови већ једном у апс, где им је и место, а не да им снисходљиво певамо славопојке и да њиховим примерима задајамо несретну децу, тако до краја кварећи искривљену слику стварности, морала и поштења. Дотакли смо дно.
Један обичан разговор са таунске улице:
- Он је заиста поштен!
- Е, мој пријатељу, он је заиста идиот! Такви овде не пролазе!......
Чули сте овакав разговор небројено пута! Моје питање је: Слажете се!? Или се додворавате, тако чувајући рођену гузицу и њено поштење? Јадна нам мајка у оба случаја.
Што се тиче другог дела комшијиног иступа на Ф, који говори о намештењу заслужних, ја ево после скоро годину дана власти напредњака, то баш и не видех! Када све саберете, осим изабраних, добићете број који стаје на прсте једне руке, оних који добише намештење. И пошто је свима лако видети и уочити поменуто четворо намештеника, питам ја тебе комшија; Ко то од њих четворо нема довољно школе, да ли је за нешто осуђен у прошлости и како ли се то народ/бирачи зајебаше да их гласају? Можда постоје још неки који су негде намештени, али ја на жалост нисам довољно упућен....
Мој став о томе је јасан, чак га изрекох на више места на Ф - Свака власт која исту на Изборима освоји, има моралну обавезу (ваљда негде и законску) да се према грађанима/бирачима и имовини повереној јој на управљање, одговорно и домаћински понаша и у складу с тим поставља приоритете, израђује планове и програме и већ раније преузете обавезе доведе до краја. По мом дубоком уверењу, власт није могуће вршити са затеченим кадровима претходника, јер су дотични већ по аутоматизму морали бити послушници и извршитељи свакаквих налога. Такође је немогуће и несмотрено под своје окриље примати разне прелетаче из супротстављених политичких опција, који би и рођену мајку продали да на власти остану. Јер чини се да онај који једном изда и за то не сноси никакве материјалне последице, учиниће то опет. То нема везе са политиком, то је такав (не)људски сој, достојан сваке врсте презира и изопштења. Сетите се Дантеа и далеког Деветог круга пакла, као и оних које он у то гротло вечног огња смести...
Дакле лако ћеш драги суседу закључити да сам којим чудом ја, шумски дух у позицији да управљам Тауном, променио бих све који на неким руководећим местима бораве већ и дугих двадесетак година! Све! Немамо млађе, боље, паметније, школованије...????
Имамо драги моји. Имамо, осврните се око себе, погледајте таунску младост која ухлебљење тражи далеко од самог Тауна, па и Сорабије.... Онда бих приступио изради краткорочног плана и засукао рукаве. Резултат би веома брзо био видљив.
Овако....
Добили смо бојажљиву власт, којој је приоритет да се ту што дуже задржи не замерајући се ни у оквиру коалиције на стакленим ногама (читај: Лабава, климава, неутемељена, разрођена, неусаглашена, безидејна и са одсуством визије и храбрости) у оквиру које још једном гледамо чувену српску репризу надгорњавања у најгорем могућем смислу, па ни самој опозицији.
И ето можда је време да закључим: НА ЗАПАДУ НИШТА НОВО!
Лаку ви ноћ безидејни и безвољни Тауњани, лаку ви ноћ додворни носитељи власти (раритет је да се властодршци додворавају једни другима у страху да их једног дана у фотељи неће бити...) или је опет за све крив Блек Стена....
И угасите за собом светло, можда ћемо се лакше у мраку гледати....а и уштедимо који киловат....
Последња измена: 16 јан 2013 05:08 Написао: .

16 јан 2013 08:20 Одг: Му дигитал минд #5334

• сањајдонацију
Загор Те Неј написао/ла:
Ево неким чудним путевима допадох овог поста.................
- Е, мој пријатељу, .....................................
И ето можда је време да закључим: НА ЗАПАДУ НИШТА НОВО!

Лаку ви ноћ безидејни и безвољни Тауњани, лаку ви ноћ додворни носитељи власти (раритет је да се властодршци додворавају једни другима у страху да их једног дана у фотељи неће бити...) или је опет за све крив Блек Стена....
И угасите за собом светло, можда ћемо се лакше у мраку гледати....а и уштедимо који киловат....
  • Страна
  • 1
  • 2
  • 3
Општина Ариље.  © 2005 - 2018