Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме
  • Страна
  • 1

ТЕМА: ТАУНСКЕ ЗИМСКЕ ЧАРОЛИЈЕ

03 јан 2013 12:48 ТАУНСКЕ ЗИМСКЕ ЧАРОЛИЈЕ #5278

• Загор Те Неј
Таман када помислих да ће се напредњаштво одразити неким напретком и у култури, не само у 'апшењима, дочекали су ме давно изјанђали и исхлапели, прегажени и од људи и од времена, Мајски дани културе... Но, тек су засели па и не могу се одмах снаћи, говорих себи тих лепих и топлих мајских дана.
Временом сам убеђивао себе како је коректно веровати на реч и не давити их пре но што и сами до омче допа'ну. Празна је каса од претходника....и од пред претходника.... тек су дошли снаћи ће се. Опраштах, гледах кроз прсте, надах се. Схватах да коалициони споразум око преузимања не дозвољава неке атрактивне промене и видан напредак, бар одједном и за кратко време.
Сабирајући утиске ове године, не хајући за чувених "Сто дана власти", видех само класичну сорабску Рашомонијаду прегањања у надгорњавању. Оном најгоре врсте. Помињући културу, не могу заобићи АРЛЕММ.... Но, рекох како сабиравши утиске протекле године, не рачунајући пропали Смак света, ипак а за најгоре могуће, које и сам у најлуђим сновима не усних, у мојој искривљеној свести шумског човека, лаки корак к пиједесталу славодобитника (не)културног догађаја 2012,-те досегну једна свечана прилика на самом измаку старе... Нагађате ли?
Купујмо домаће! Кампања коју покрену министарство трговине неке од претходних Влада очито није оставила превелик дојам на актуелне посленике власти Тауна, па колона окићена скоро као свадбарска крену пут Вањице и хотела Перивој. Да је БС знао да у тој забити, која ето има лауреата у области туристичких манифестација, нема довољно хибискуса, фикуса и ситнотрних аспарагуса, здушно би навијао да се прослава Омањивања СС, одласка СГ и неумитног доласка НГ, као и хорских хвалоспева успешној на одласку, обави у некој крчми Јужног Јадрана.
Но ко о томе жели зборити, нека му. Мени некако дође ОУТ. ИН ми је уствари било разгледање стотине слика на разним друштвеним мрежама. Уочљиво беше да их не окачи ни један Вањичанин, већ све сликице поставише наши посленици синдикалних организација буџетских корисника Тауна. Ин-Оут, Ин-Оут...вечна дилема... у општем кмекању о беспарици и рупама у буџету, синдикалци успели да остваре потхват и организују караван пријатељства походећи суседе, што свакако није лоше, али се питам као онако, као невешт, као успут, да ли је и колико иста та синдикална благајна помогла неком члану нешто, наставља ли се време полутки и првомајских парада, јагњећих бригада....? Ми то у шуми другачије делимо. Зато и јесмо шумски људи.... Остали како воле, ја не замерам, само сам знатижељи желео удовољити. Шта је следеће: Жежани долазе на сплавове Ривер Р да прославе долазак Осмог марта? Другарице посадимо цвеће...
Ето, као и увек..Нисам имао намеру ни поменути ту дивну забаву где многе жене уживаше уистину, али авај...
У име истине, све почех јер се моје разочарање останком Мајских дана у дану пре ове ноћи увећало сазнањем да поред Мајских у календару напредне културне сцене остадоше и Јануарски, тзв. Ариљске зимске радости!
Од како нема Прехране, Слончета Ћире, врећа флипса, жагора деце на улицама Тауна, принца и принцезе, топлог чаја, прве таунске свечане расвете - нема ни зимских радости!
Нема...а некад слике са тог догађаја испуњаваше средње странице дневних листова Сорабије...
Сада су зимске радости одлазак на Златар, Овчар Бању, неколико радионичица, неки филмски програмчић... Е, јбг...
Филмови се у Јануару гледају на Кустендорфу, санкање и грудвање, као и сличугање је било могуће и по нашим брдима, а без половине Ски-пашчета....Купање у Овчар бањи? Ма ајде...
Нема дечијег смеха, нема принца ни принцезе, нема идеје....
П.С. Питајте неке од организатора ТЗР од претходних година (мислим да су се окупљали око организације Комисија за ПБЗ) ди су новци....
Питајте ди су осмеси....
Последња измена: 03 јан 2013 12:53 Написао: .

04 јан 2013 10:10 Одг: ТАУНСКЕ ЗИМСКЕ ЧАРОЛИЈЕ #5280

• Љиљана Димитријевић
Ех, драги Загоре,
Принчеви и принцезе постоје тамо где је благостање. Ето и ми смо пар година живели у слаткој илузији...ни Ћиро, ни „Прехрана“ одавно себи не дозвољавају тај луксуз, а доказали су да нису без идеја.
Искрено, АЗР никада ниједан „стари дух“ није подржавао...никада нико није био посебно дарежљив према овој забави за децу која зими не посећују монденска скијалишта, а лети не одлазе на море...и тако пуних петнаест година.
Организатори манифестације у поменутом периоду су знали да паре нису проблем, пара увек није било! Мада се и данас мисли другачије...
Некако смо ипак, истрајавали све те године, а у нади да ће неко некада, препознати потенцијал једног оваквог окупљања и наш забити Таун одвести на странице високотиражних новина. У међувремену смо се гурали на бесплатним представама у локалном биоскопу, „возили на џаковима“ по брдима Високе, или остављали отиске тела у снегу на путу до неке сеоске школе...
И смејали смо се заједно са децом, заиста...
Само ви нисте излазили да то видите.

04 јан 2013 12:07 Одг: ТАУНСКЕ ЗИМСКЕ ЧАРОЛИЈЕ #5281

• Загор Те Неј
Не знам драга госпођо да ли сте Ви имали везе са поменутом комисијом, али сам сасвим уверен да је радости и смеха било. Јавна је тајна да се Тауњани годинама питају ди одоше силни новци од поменуте и кога је иста и њене кампање одвратила од некаквијех зависности. Годинама чујем у ушима Тауњана звекет новчића у џеповима неких. Ја искрено сматрам да где дима има, буде и неке ватрице... Иначе сам у те шараде неупућен, као и неки који требадоше бити много више од мене то исто. Упућени. Но....
Жеља ми је била да сетим на дане око Светог Василија. Дане препуне звонког дечијег смеха, жамора радозналих пролазника и посетилаца из свих околних места и читаве Сорабије. Реке срећних.
Да беше воље, данас после тих петнаест годиница које поменусте, Таун би био престоница дечијих осмеха. Имали би толико жељену манифестацију за којом сви нешто жудимо, овако....
Имамо лепа сећања, фотосе, исечке из новина и жал за пропуштеним.
Најискреније, не знам чему служе одласци из Тауна по некаква задовољства. И ко то уопште плаћа? Колики је буџет тих савремених, непотребних, безидејних и потпуно аматерских Таунских зимских чаролија? Чаролија, ма баш...
Пре неког времена прочитах на овом истом сајту вест како су се наши посленици власти и туризма, негде у Сингу сусрели са комшијама из окружења и потписали споразум о некаквом заједничком туристичком наступу регије. И да ће нам они помоћи око профилисања те неке, поменуте а жељене таунске манифестације, која би прерасла сопствено двориште.
Да ли су нам то већ почели помагати? Да ли ми организовање манифестације сматрамо обезбеђивањем аутобуса где ћемо Тауњане одвести у те суседне општине?
Чудим се ко више смишља те бисере туристичке понуде. Још више се чудим ко за све то даје новце.
Поштеније је рећи да смо неспособни, необразовани, безидејни и да то мало новаца што у те сврхе имамо разбацујемо. Право у бунар, амбис без дна.
Никада нисам доживљавао Кувања разних ђаконија од чорби до купуса, као нешто због чега би неко у Таун дошао. Мајске Бљак дане, да и не помињем.
Културу, као и туризам воде безидејни и незаинтересовани, уљуљкани у удобност својих фотеља, нижући жалопојке о беспарици и менталитету касабе. Имали смо Филмски викенд - немамо га више, имали смо Дивне Зимске радости - немамо их, имамо Арлемм - до када?
Имали смо Хоризонте, па Глас, па опет Хоризонте....а негде у првом и на жалост једином броју Става, прочитах нешто као: "Провинцијализам је стање духа..."
И све док нам то несретно стање духа буде учмалост и уљуљкивање у сопствене вредности и невиђене резултате, а без одговорности према себи, Тауну и грађанима имаћемо НИШТА! И бићемо то исто - НИШТА!
До тада ћу ја са Чиком палити логорске ватре да уз звуке усне хармонике обасјам небо Дарквуда.
Ду'
Последња измена: 04 јан 2013 12:10 Написао: .

05 јан 2013 05:27 Одг: ТАУНСКЕ ЗИМСКЕ ЧАРОЛИЈЕ #5283

• Љиљана Димитријевић
Не знам драги Душе, да ли Ви имате везе са слаткоречивим лобијем снабдевача наше деце одређеним супстанцама, који је некада давно оклеветао ову Комисију, али знам да је случајна или намерна необавештеност погодно стање да се лакше чује онај звекет (не)постојећих новчића...
Каним се одавно, да на једном месту прикупим све доказе везане за овај рад...али велики је то посао, пола нечијег живота треба упаковати у те материјале...
Можда су ове активности водили неталентовани аматери, али су остали одмарали...и константно критиковали.
Прилика је да се види шта могу други. Колико су бољи, поштенији, талентованији...подржите зато њих. Поменута Комисија више не постоји. Сви могу мало да одахну. Буде ли иове године тих неинспиративних програма у овом граду,ми ћемо поново бити тамо. Као посматрачи и навијачи. И радоваћемо се, заједно са добрим духовима Тауна, сваком дечјем осмеху ...

Срдачно, Ваша верна читатељка
Последња измена: 06 јан 2013 03:57 Написао: .

05 јан 2013 19:43 Одг: ТАУНСКЕ ЗИМСКЕ ЧАРОЛИЈЕ #5285

• Загор Те Неј
Поштована, обично нисам у својим обраћањима личан, али некад, неко, као ви сада, препозна неке речи, као речи упућене њима. Ја за то нисам одговоран, нећу се извињавати, нити појашњавати. Моја немера је јасна и не мали пут изречена на овом Ф - Таун треба поред непрекинутог јурцања за парама да има и нешто духовног и културног живота. Велики број месеци уназад тврдим да на тим пословима раде лаици, аматери и самодовољни и ништа се није променило неколико смена руководећих уназад. А Таун чами. Што се лично мене тиче и мог присуства, ја сам ту. Био и бићу. Можда ме само нисте примећивали... А што се тиче рада поменуте, у којој сте очито је сада, и Ви учествовали, рекох: Где буде дима, буде ватре, а Ви слободно прикупите све те артије и објавите (мада мислим да то неко други треба да уради) и већ једном зачепите уста непросвећеној и неупућеној светини која о свему и свачему умије говорити и мислити...
Што се тиче слаткоречивости лобија са којим ме овлаш и невешто повезујете, можда и њима зачепите уста објављивањем података колико је наркомана и алкохоличара излечено и колико пушача одговорено од те зависности, захваљујући остављању отисака тела у снегу.
Но, по том питању је мој став јасан! Тврдим да држава и њени органи праћења и принуде имају прецизне податке ко те беле или смеђе супстанције дистрибуира, набаља и на туђем јаду згрће прљаве новце. Питање је када ће и да ли желе ти сиви управљачи нашим животима да прекину своје изворе прихода и тако спрече сакаћење овог веселог народа. То је већ ствар за друго место и другу тему.
Мој став што се тиче финансирања разних комисија, канцеларија, обреда и осталих Сороша је такође јасан! Као по правилу када је у питању пољопривреда, кајмак скину они који краве и не видеше, кад је у питању борба против наркоманије, ти несретници добију џакове за санкање, а неки кривоноги душебрижници моторне санке, али авај......
Дугачка је то прича за Бадње јутро.....
Последња измена: 05 јан 2013 23:52 Написао: .

14 јан 2013 13:52 Одг: ТАУНСКЕ ЗИМСКЕ ЧАРОЛИЈЕ #5326

• Загор Те Неј
И ево дивне чаролије прођоше...на моје задовољство. Карневал неукуса је настављен, али се надам да ће и то ускоро престати....
Вива Вокс, наш хор у УН прослави спектакуларно Српску Нову годину... Амбасадори посвршавали, а из таме Дарквуда и још тмурније културне сцене Тауна пробијају се зраци сунца! Вива Вива Вокс! Вива!
  • Страна
  • 1
Општина Ариље.  © 2005 - 2018