Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме
  • Страна
  • 1

ТЕМА: ИСТРАГА У ЧУДНОЈ ШУМИ

11 јун 2014 00:35 ИСТРАГА У ЧУДНОЈ ШУМИ #8753

• телетабис
У дану пре К. Кол је у Агриколо бару образлагао свој блиски сусрет са еко намештеницом Салвахе појачаном среском појединком из водног пазитељства из У. Био је гласан тек толико да је из поподневног сна пренуо Пера З., који се само неколико тренутака касније обрео у бару. Перхан је, како је рекао, од добро обавештених појединаца дознао да је Прво уво таунско Надлештву дојавило да се у Кањону ривера, на коти 603, 37,8 км. узводно од Т. изводе недозвољиви радови. Потрага за суизвођачима, добротворима, донаторима и волонтерима обнове дотрајалих Бад. купатила је неко време била суспендована, али је на „миг“ неких ревносних заштитника таунске учмалости поново актуелизована. Прича се да ће на информ. саслушање на Двор таунски по хитном поступку бити призвани они (њих око 200 то жељно очекује) који су припомагали у сакупљљању новца, чапрљању и померању баденских каменчића, доношењу јестива и пића...
Можда у исто време, на тераси Јарове крчме, Зврле се обраћао Вулу:
- Чујем да се наке две женице, неодређених година, врзмале неко вече Б. ривер стазом и мостићем који немају употребну дозволу. Јаро упочетку мислио да су знатижељне заљубљенице у живописне пределе К. брале јагоде и ливадско цвеће. Није могао веровати да се било ко после ових незгода испиразио на домородце Северних брда, и да на њима оштри плајваз. Немају никога ближе и некога важнијег да киње до нас које је потоп онај ојадио и ћуприју нам однео. Морамо својим снагама, без ичије помоћи, да обнављамо урушено, а они нам својим истрагама додатно уносе нервозу и деморалишу добровољце. Лудило је у тој Чудној шуми прописа и надлежности.
- Када ми дођу овде има да им предложим да све порушимо; у преводу (баш је ту реч употребио) и време је да се уведе неки ред, само нек почну од оних у Долини и у Сингу. И сам ћу са мојим курилом Ј. да им припомогнем, - кратко је коментарисао бата Вуле збивања око истраге...
Тт...
Последња измена: 11 јун 2014 00:41 Написао: .
  • Страна
  • 1
Општина Ариље.  © 2005 - 2018