Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме
  • Страна
  • 1

ТЕМА: ХЕПИ ВУЛЕ И ВОЛОНТЕРИ

04 јул 2014 00:59 ХЕПИ ВУЛЕ И ВОЛОНТЕРИ #8777

• телетабис
Вула су ноћима мучили кошмари. У сан му долазиле којекакве анђаме и караконџуле са великим чељустима којима сатиру и руше све по кањону. К`о Годзиле, јебо те! Када се претходне ноћи, сав у голој води овизао и дошао себи, лунарна светлост беше напола линула преко Млађове стене. Протрљавши очи, Вуле се окрену полагано, како не би пробудио своје омиљено чељаде. Поглед му се заустави на екрану ТВ-ја, на коме је са бата Зврлом до касно у ноћ гледао мундијал. Мало га узнемири експлицитност голишавих сподоба, које су се бестидно и на очиглед, можда, још дремљиве Р., шепуриле на екрану. – У, Бога му...! Да није Коља или нека ноћобдијска дангуба смишљено побркала моје канале, набацивши даљинским кроз прозор уместо РТС-1 хепи-еротик, помисли. Шта ако се Р. пробуди? Рећи ћу јој, како би је ескивирао, да је ноћом била провала облака, да се излила грдна вода, и да морам хитно отићи до кањона, да би ускупио алатке и преостали Колов цемент потребан за завршетак радова у В. Бадену. Треба што пре уредити прилаз и паркинг које су поплаве однеле, припремити се за свечано отварање сезоне и дочек иностраних волонтера – младежи која би из ВБ понела што лепшу слику. Да се ја и мој курил Ј. не осрамотимо, спремићемо им калинџо од седам врста дивљачи, реширане кркушице, сос од шумских печуркица, ликер од 12 лековитих травки, медењаке од росберија... Мој четвороточкаш брм-брм, како га је Зврле крстио, ће им свакодневно бити на располагању. Могу да обиђу и виде оно што надалеко нема. Коља ми је пре неки дан, како би кренули са већ окаснелом сезоном, набацио неке стренџере, ловце на лептирове. Како сам у последње време постао веома обазрив, и сходно томе (баш је тако рекао) мог`о сам помислити да су придошлице фолиранти, доушници или маскирани водни инспекторчићи. Моја сумња је спласнула када ми показаше троцифрену страну Е монету. Спремио сам им мрежице, варалице, черенце, сијалице у боји, пригушен мјуз. Они су шњарили неке травке које, рекоше, маме летећу ноћну гамад. Е, до мојега! Како је била влажна кишна ноћ, само се неколико зунзара, мољаца, бубица и лептирића упецала. – Тууу мини батерфлај и мусице...! – мрнџао је разочарани Холандез. `Бем вам ситно жито, хтедох да опсујем, али прећутах, одлазећи да уберем коју гајбицу росберија, коме су Елмер, Ел Греко и Деско КуР намртво оборили цену. Отпустићу, мислим се, ове стренџере одма јутром, чим попију кафу и поједу Радину гибаницу. Јеб`ло их њиово 15 евра! Нек иду у Долину. Доље су светла јача, зунзаре масније, лептири живопснији. И `вако, размишљам: Боље да што пре оду; унијеће ми ти западњаци - еЛ-Џи-Би-Т-и (све их је „у преводу“ подводио под ту скраћеницу) как`у омаму, ганџу, шашу, навући Јара и ову још неискварену и здраву младеж на опијате и зло...
Тт...
Последња измена: 04 јул 2014 07:08 Написао: .
  • Страна
  • 1
Општина Ариље.  © 2005 - 2018