Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме

ТЕМА: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије

15 нов 2012 09:13 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #4866

• сањајдонацију
[qуоте="Дрекавац Стари" пост=4861]иван написао/ла:
............................................................................... Зато ми ова вест о приступању новој странци, не изгледа као шала.

А оце ли неко од Вас паметњаковица конацно написати којој је то странци приступио ??????????????????

15 нов 2012 11:29 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #4868

• ?
За тебе сто сањас , процитај претходне постове.
За Дрекавца , дали мозе неста да се изгура од идеје до реализације независи од угледа , снаге организације , утицаја појединих људи , вец то мозе бити и обицан појединац , било ко од вас са правом идејом. Наведимо пример продаје децјих ствари у градском парку , бувље пијаце коју такодје подрзавам , (мислим да је и наплата паркинга ) то су идеје Влада Исаиловица . Дакле потребно је имати идеју и представити на правом месту сто бих зелео и од цланова форума да се вратимо прици ста би било паметно урадити . У политици се сигурно нецемо слозити и ту је свака даља дискусија беспотребна.

15 нов 2012 20:53 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #4870

• телетабис
Није фер, и не би требало да олако говориш чије су идеје за паркинг простор таунски. Распитај се мало код коалиционих п. бивше и садашње Салвахе већине; сазнаћеш и то... И припази, молим те, да те М. Цанићка не "здомча". Мени лично не смета, чак ми је и симпатично.
Добро је да нас има, какви смо да смо, што више...
И не дирај ми Б.Г.&СД.&Итд... Знаш какав је он кад се расрди и разбашкари се са оним његовим мачиштима на Ф.
Последња измена: 28 дец 2012 06:19 Написао: .

15 нов 2012 22:15 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #4871

• Дрекавац Стари
Стварно ми није јасно шта још може да се каже, а да поједини људи размисле и признају да су погрешили. И молим вас, господине Иване, немојте више те Драгишине ,,идеје“ толико величати и стварати слику код људи да је то заиста тако. Узмите мало из општинске архиве, планова и пројеката за које су узети новци да се испишу у читаве научне пројекте, па видите шта је од тога урађено и колико је Ариље напредовало по било ком питању из тих папира. Прошла власт је лепо живела од донација у те сврхе, а готово никакве користи за грађане не видесмо. Можда је мало прегрубо од мене , што ово износим, али је тако. И да додам, не кажем да они нису имали најбоље намере, али на крају је дошло дотле да смо из године у годину само назадовали што се привреде и пољопривредне производње тиче, па смо од некада ,,Мале Швајцарске“ стигли чак до Албаније..........

www.ujedinjenaseljackastranka.rs/milija-...н-за-председника-усс
Прочитајте цео текст, видећете какав положај има Драгиша Терзић у овој странци!!!
Последња измена: 15 нов 2012 22:27 Написао: .

15 нов 2012 22:41 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #4873

• сањајдонацију
Дрекавац Стари написао/ла:
[сизе=4]Стварно ми није јасно шта још може да се каже,....................
www.ujedinjenaseljackastranka.rs/milija-...н-за-председника-усс
Прочитајте цео текст, видећете какав положај има Драгиша Терзић у овој странци!!!

Ја мислим да је овако убедљивије:

Милија Милетић изабран за председника УСС

Више од двеста делегата из свих крајева Србије једногласно је изабрало Милију Милетића за председника Уједињене сељачке странке.
У недељу, 11.новембра, у згради симфонијског оркестра у Нишу одржана је ванредна изборна скупштина Уједињене сељачке странке којој је присуствовало више од 200 делгата из 45 одбора широм Србије. Они су једногласно за председника Уједињене сељачке странке изгласали Милију Милетића.

Испоштоваћу Статут и програм УСС и платформу странке коју смо донели у предходном периоду а то је развој села и пољопривреде у целој Републици Србији. Сигурно могу обећати да ће Уједињена сељачка странка у наредном изборном циклусу имати своје представнике у парламенту Републике Србије, казао је Милетић.

Милетићу је ово други мандат на месту председника Уједињене сељачке странке чије је седиште на југу Србије, у Сврљигу. Као председник, Милетић је у протеклом период иза себе остваривао веома позитивне резултате, поготову у родном крају у Сврљигу где је ова странка на протеклим изборима, 6.маја, освојила апсолутну већину и данас броји 14 од укупно 27 одборника. Без обзира што странка тренутно нема парламентарни легитимитет добила је више десетина јавних функција у органима локалних власти широм Србије .

Изабран је и нови потпредседник странке, Златан Ђурић, председник удружења пољопривредних произвођача из Сремске Митровице.

За председника политичког савета именован је Драгиша Терзић, председник скупштине општине Ариље и председник Уније малинара Србије.

У наставку радног дела изабрани су и остали органи . То су нова стара лица која су функције добила на основу остварених резултата на овогодишњим изборима.

Извршни одбор УСС чине председница Јелена Трифуновић и чланови: Томислав Васић , Влада Милосављевић , Ђуро Здравковић из Лесковаца, Зоран Милићевић из Краљева, Слободан Милосављевић из Смедеревске Паланке, Горан Убавић из Блаца, Драган Миленковић из Трстеника, Радивоје Панић из Алексинаца, Марко Пујовић из Ниша, Чедомир Здравковић из Ниш и Драгољуб Живковић из Зајечара.

Сељаци су изабрали и новог генералног секретара странке двадесетседмогодишњег адвоката, Душана Илића, из Ниша.

Са сајта : Сврљишке новине

За председника политичког савета именован је Драгиша Терзић
Последња измена: 15 нов 2012 22:42 Написао: .

16 нов 2012 00:56 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #4874

• ?
За правописне греске незамерите посто радим по цео дан и једва надјем ово мало времена да се огласим. Сто се тице коментара на греске у известавању ту се оградјујем и све непроверено нагласим и ставим у заграду. Образлозење о претходним постовима сам вец испоставио али на вас захтев поново цу тразити детаљно објасњење и обелоданити. Ције су заслуге за поједина дела , као сто реце Дрекавац , нигде нисам поменуо Драгисина дела .Примецујем да се доста ствари изокрене и погресно схвати.
Напомињем ја сам на овој адреси само у циљу обавеставања свих цланова о политицким и другим десавањима у насем крају и то ми нико немозе забранити једино уколико цланови не сматрају да нисам објективан повуци цу се .

16 нов 2012 02:38 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #4876

• телетабис
Велико ти, драги И., хвала што нас (необавештене) благовремено обавештаваш "о политичким и другим дешавањима" у Т... Нико ти, надам се, ништа не замера...
Последња измена: 16 нов 2012 06:47 Написао: .

16 нов 2012 11:34 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #4878

• Загор Те Неј
И ето коначно и овде пар коментара... Писмених, разложних, опомињућих... Блек Стена мој сабрат, цртани јунак, је на жалост изгубио моје поверење. Још одавно. Негде који сат пре Избора! Ево и сада се питам шта би било да је своје извињење, објашњење око те фарсе са аустријским купцима малина обелоданио који дан пре и да су сви који су га гласали успели то да чују!? Да ли би сада био ту где јесте и како неко лепо рече немао шта радити до тражити ново угњеждење... Праштајте ми али ја нисам од оних којима је идеја водиља: - Ко умије њему двије! По сваку цену!!! А знате како је код нас обичај у последње време олако рећи: - Ма ко је теби крив што ниси умео да мало штрпнеш овде - онде, искористиш инертност (читај-поштење!) других и зајашиш ветар! Ионако се не пита како си стекао први милион!!!!
Ако се усудим поредити председавање скупштинском говорницом сада и нешто пре, одмах ми оркан окреће желудац. Нисам присталица трошења народних пара, али би због свега наведеног волео да у Тауну дође до нових Избора, па да видимо чија би маца прела какву боју пепела....
Даш "човеку" прс', а он би и руку... да завршим с још једном народном мудрошћу..
Ду'

16 нов 2012 21:38 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #4885

• Драган Крејовић
Не слажем се са оценом моћи СНС-а у Ариљу. Да би имао ту врсту моћи, мораш имати квалитетан тим, Програм политичког деловања и Стратегију за реализацију тог програма.
На жалост, те ствари имају ДС и НС и ниједна друга политичка групација у нашем малом месту (за ДС ме није много брига, али ми је жао што ариљски пусти сељак својевремено, није умео да схвати Програм НС-а и да му да веће поверење на изборима).
Овде нема идеје, нема визије јер они који су добили мандат на изборима, нису дорасли том задатку.
Шта је СНС урадио у протеклих 100 дана власти у Ариљу? Шта је са завршеним послом и спасом ЗЗ Ариље где је први човек општине на седници Скупштине изјавио да је решио проблем и да ће доле тећи мед и млеко?
Је ли то та моћ СНС-а?
Је ли моћ заменити човека из опозиције (ДС-а) који је, по мом мишљењу, једини вредео као руководилац из бившег режима и спасити Зелен својим кадром? Јесу ли то те промене и бољитак који очекујемо? Предпостављам да је следећи корак да крене са сменама и да почне да поставља стрине, тетке и прабабе...
И на седницама Скупштине општине, кад то споменусте, видех одборнике опзиције који се боре и жале за изгубљеним, који штите своје идеје и кадрове... То је и нормално. Али видех и неке ЛСД одборнике (или тако некако, извињавам се ако нисам погодио прави назив странке)
који као да су пали са крушке такише. Једноставно, не знају да ли су позиција или опозиција. Је ли и то моћ СНС-а да окупи већину као ''једина'' и ''права'' политичка снага ове општине.
И на крају да констатујем да не видех никога из ''моћног'' СНС-а да се ''приватио'' говорнице и да је бранио идеје своје опције. Можда је однос времена проведеног за говорницом сразмеран количини идеја које имају.

16 нов 2012 22:29 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #4886

• Загор Те Неј
Субота је јутро. Осмакло. Пијуцкам ту прву каву што бубце одбија јачином, а развија мишиће руку својом тежином количине. Овде је количина обрнуто пропорционална са тежином изнетог у Вашем чланку, посту, објави или просто - писанију. Да би мени, а верујем и осталима било јасно, какав је политички програм Ваше странке (претпостављам да сте друг члан), а везан, како га овде наведосте за жаљење нас сељака из таунских котлина, брда и висова, што се због наше глупости и неукости, не определисмо за њега. Искрено вас убеђујем да нити сам када чуо ни био у прилици да тај Ваш програм видим, као ни да дан данас разумем скраћеницу НС. Толико се тај Ваш политички програм потрудио да разреши сва неопходна питања за наш бољитак (нас сељака таунских. О грађанима асфалтираног села не бих овде) да је своје представљање нама који смо га требали подржати сакрио од очију, опет нас који га ето не подржасмо. Управо, обрнуто сразмерно Прс-овом програму Који је за јасну одредницу имао удруживање потлачених и преварених, а са циљем искоришћавања истих у корист личне промоције, освајања гласова и поседања високих положаја на вилама и дворцима Тауна. Дакле Ви и Ваша странка сте нам можда и имали шта рећи, али нисте имали каде. Можда нисте имали с ким или с чим. А можда (што је и највероватније) Вас нисмо ни интересовали. За разлику од ових који искористише прилику да нам утутну некакве Аустријанце, покажу некакве папире на ТВ бучуцима и доводе некакве свемирске бине и певаче да нас о муци развеселе и разгале, да се ето забављени својом муком не сетимо у само предвечерје Избора шта значи: Пуј пике, не важи! Шалио сам се! Одавно сам схватио и обрнуту пропорционалност тужног лица Блек Стене, када објави како се ето веома мали број произвођача уопште пријавио за сарадњу са том фантомском фирмом, која и не постоји, са резултатом који је очекивао у дану после. Познавајући чињеницу да је у оквиру те сада, непостојеће странке (зато Блек и тражи другу), пуном паром радила прљава предизборно-кампањска машина под покровитељством фамозне катедре за безбедност (читај под патронатом некаквих тајних удружења и служби), убеђено тврдим да је та кампања и створена да замути и замагли видике нама припростима и да је једини циљ имала поседање власти. Власти на свим нивоима, али за на жалост тих некаквих безбедносних стручњака, ето прође само овде. На нашу велику жалост и глупост! И о томе нећу више ни реч. Разлог је прост; видех да је тај слаткоречиви говорник под своје окриље повукао и неке "квалитетне" људе, па не бих сада да им и ја стајем на муку, мислим да су до сада схватили и сами да су се нашли у врзином колу личне амбиције. Осим ако и њима није баш било толико стало до слађаних положаја у Тауну.....
Ето забавих се с пруженим прс'ом, а не хтедох. И даље не значи да сам као неко ко не припада политичким странкама и тотално неупућен, успео схватити шта значи скраћеница НС! Да ли је то део од СНС? Ако јесте, као што ми се чини и био део те предизборне СНС, како је доспео у постизборју на овакву врсту критике коју Ви упућујете поштовани господине Крејовићу? Негде бих као човек више ценио те предизборне коалиције, јер подразумевају скоро потпуно слагање програмских начела, за разлику од постизборних, који обично и искључиво подразумевају сагласје интереса. Или је и Ваш мотив при уласку у предизборну, био постизборни - дакле Интерес. Интерес сам по себи нема ружан призвук, поготово ако подразумева да се односи и на нас обичне (смртнике, грађане и сељаке, гласачку машину). Значи ако заступа и наше интересе. И оно што Вама желим рећи. Чини ми се потпуно некоректно са Вашег становишта поставити се у улогу опозиционог букача, а све из позиције власти!!! Осврните се око себе и питајте се где седе људи (и дебеле жене) из Ваше Вам миле, а нечим уцвељене странке? У тој истој власти коју здушно пљујете! Натераћете ме, мене неуког шумског духа, вазда на страни оних који на земљи и од земље живе, да помислим да сте лично погођени, мени неким незнаним задовољењем очекиваних, а уско личних интереса.... Не бих да тако о Вама мислим, јер сте се овде већином постављали као неко ко снагом својих разумних аргумената има шта рећи, али ме сами овим коментаром терате на то.
И још само ово. Политика нити је била, нити ће бити Клуб љубитеља, већ само и искључиво ствар могућег! Молим Вас да у светлу те чињенице још једном сагледате Вашу и позицију Ваше странке у нареченој констелацији снага. Упитајте себе и Ваше страначке колеге шта заиста желите. И ако то заиста желите (мислим на реализацију Вашег политичког програма којим се подичисте) с ким и како то желите урадити. Да ли је то оквир власти коју делите или удобност опозиционог деловања без стварне одговорности за деловање власти.
Озлојеђени основним непознавањем политике, а ипак добронамерни Ду'
Или је НС нека друга мени непозната творевина? :(

Анкета о капиталним пројектима

Анкета о капиталним пројектима

Општина Ариље.  © 2005 - 2018