Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме

ТЕМА: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије

29 нов 2012 05:21 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5006

• марко јанковиц

29 нов 2012 05:24 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5007

• марко јанковиц

29 нов 2012 05:51 Одг: Одг: Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5008

• Загор Те Неј
Драган Милосављевић написао/ла:
Драга Наташа,

Био бих изузетно срећан да те угостим у ИЦП-у и разрешим све твоје недоумице...

Верујем Драгане да би ти био изузетно срећан угостивши гђицу Наташењку...али ми се чини да би ми остали остали потпуно ускраћени за одговоре. Разне...

29 нов 2012 08:09 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5009

• ?
П.С.:Ако си Иван Бојовиц , да ли си ти онај Иван са МЗ(Моја земља) Груда
мој космија и откупљивац малина за агрицолезимоњиц(сто би реко ТТ или Загор)
или си неки нови Иван из неке МЗ(Моја земља) огранка Ариља ???

Не нисам пекар и немам разлога да се кријем , наиме има нас петорица са истим именом и презименом па да небуде недоумица а и незелим да се кријем иза цртаних ликова као вецина. Иван Бојовиц , електромеханицар , инсталатер , виклер , пољопривредник , цлан Управног одбора Јкп Зелен .

29 нов 2012 08:15 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5010

• Драган Милосављевић
иван написао/ла:
не Сања погресно си схватила ја сам лицно Иван Бојовиц , електромеханицар , пољопривредник , и овде заступам своје интересе и запазања . Такодје цлан Покрета радника и сељака . Да појасним неке ствари са моје тацке гледиста; ПРС сада делује независно и без великог тате , дакле постои сукоб измедју људи у Београду и насег покрета у Ариљу а знате и разлоге . Дакле нема сврхе помињати Драгису у везу са тим људима јер као сто реце висе пута је преварен и висе пута су му забадали ноз у ледја. Дали треба као сто рекосте да му неко преноси реци са овог форума верујте не јер га лицно прати. Алко тест кои сања поздравља је лицно његова иницијатива.
Неко помену одакле мени информације о Иновационом центру и спорним пројектима , па ја цу вам само одговорити да постои закон о доступности информацијама кои ми то дозвољава као и сваком другом градјанину ове земље . Наиме улазем протест засто наведене фирме као и Дирекција за изградњу нису објавиле иако је то по закону казњиво , Информатор о раду , коме би сви лаксе приступили . Несматрам то сто су овде неки од поменуте господе спорних пројеката , сами објавили расподелу средстава , као њихову одбрану да је све радјено по пропису . Имамо прилике да видимо ста се десава у Србији па према томе изразавам сумњу о постеном раду у свакој институцији без обзира дали су то паре пореских обвезника или донација ЕУ. Наравно неоптузујем никога јер немам доказа за то али сумња постои код вецине градјана Ариља.
Дали Председник скупстине прекорацује своја овласцења у која сумњате , одговорно тврдим , не. Дали Драгиса мозе донети било какву одлуку без подрске коалиционих партнера , не . Све одлуке се предлазу на коалиционом састанку и заједницки усвајају или не . Јел треба ја да вама писменима дрзим предавање како функционисе Опстинска управа . Треба ли зато једног цовека за све окривити . Па ваљда је Жо са два саветника (кои костају опстину око 2 500 000 до 3 000 000 динара годисње) мозе и мора бити јаци од председника скупстине . А да и да напоменем , њему такодје замерам заста це му два саветника , то му замерају и људи у његовој странци , боље ста смисли сам смисли , ста несмисли нико му неце замерити.
Сто се тице примања поменутог,,сељака" ( надам се да сте мислили на комплимент ) и нису ну толико веца него на претходном послу , неких 20% виса.
Јос једном напомињем , посто сам као сто наведох пољопривредник , зелим да овој власти дамо сансу да се доказе јер док се помињу интереси пољопривредника дотад цу је и подрзавати . Имајуци у виду да је то грана која једино у Ариљу има перспективу а нико је други непомиње толико колико поменути господин ,,сељак".

Поштовани Иване,

ПРС је на срећу, као и свака друга екстремна организација, маргинална појава и за неко време више се нико неће ни сећати ове епизоде.

Када се позивате на неки закон, онда би требало да га познајете. Члан 3. Зкона о слободном доступу информацијама о јавном значају, предвиђа обавезу пружања информација од стране државних органа и правних лица која су већински основани од стране државних органа или се већински финанирају од стране државних органа. Обзиром да ИЦП не спада ни у једну од ових категорија, па нити је дужан да тражиоцима доставља информације нити да објављује информаторе о свом раду.

Кажете да немате доказе, али да сумњате и да је та сумња довољна да прежвакавате о сумњивом трошењу средстава из пројеката које финансира ЕУ. Двери су затражиле информацију о пројектима и добили је на шест куцаних страна, уз позив да изврше увид у документацију. Право на увид су могли да изврше данас и - нико се није појавио. Није Вама стало ни да имате увид у документа, јер не знате ни шта да гледате ни шта тамо пише. Вама је стало да само водите аброве и да тражите кривце. Решење проблема Вас не занима. Или Вас занима? Да нисте и ви члан стручног тима који прави план рада ИЦП-а.

Кад смо код сумњи, Иване, немам ни ја доказе, али сумњам да сте злонамерни, што се тиче доказа за вашу необразованост и неписменост они су евидентни. Пуни су их постови које поставлајте на овом форуму.

Што се Ваше секирације за општински буџет тиче, ја предлажем да уштедимо новце тако што ће председник СО примати накнаду као и негов претходник. Није обавезно да председник СО буде у радном односу у општини. Да подсетимо, председник СО, Драгиша Терзић, електро-монтер са дипломом стеченом у вечерњој школи, има плату 80.000,00 динара што у бруто износу кошта грађане Ариља нешто преко 1.500.000,00 динара годишње. Толико средстава је ИЦП приходовао из буџета општине за две претходне године. Подсетио бих да у ИЦП ради осам радника, од чега само један нема факултетску диплому.

Е сад вероватно ДТ има толику плату зато што се у општини понаша као маргарин - у све се меша и у све се разуме. Разуме се у васпитање деце, у пољопривреду, у радне односе, у спорт, у грађевинске послове, у културу... Пардон не у културу - он је некултуран. Једном речју свестран човек, или не дај Боже настран... Замислите ово: ДТ наручио насипање пута и извођачу наложио да рачун испостави Дирекцији за изградњу. Каква набавка, какав надзор... Дирекција је припала мени... Плаћај...

Пази сад: Председник СО који по закону заказује и води седнице скупштине, нашао купца за ЗЗ Ариље. Каже: Човек одмах плаћа и запошљава 100 радника. Вероватно исти онај аустријанац за кога је откупљивао малину.

И ваљда је све то у оквиру овлашћења...

Поздрав форумаши,

Неће ни ово дуго...
Последња измена: 29 нов 2012 08:19 Написао: . Разлог: Додатак обраћања

29 нов 2012 09:57 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5011

• Нада Дојчиновскаја
И ја сам радник Иновационог центра и ја хоћу мој део нећете ме зајебати...
И ја пуно знам и у све се разумем хоћу и ја општинску плату мало ми је ова из Иновационог центра...

29 нов 2012 11:14 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5012

• Симо Стаматовић
Загор Те Неј написао:

На жалост поменути сељак, противно вашим карактеристикама, не жели бити ни обичан ни необичан сељак. Он жели да управља халом, вртићем, дирекцијом, иновационим центром, општином....нашим животима!!!! Ко ли му то даде за право? Шта је обично-необични сељак превидео у друштвено политичком уређењу ове веселе земље? Закон? Демократију? Или му то бахатост и и осионост кафанског кабадахије, ослоњена на 6/34 општинских мандата (узгред помињано, засновану на кухињама тајних служби и невиђеном преваром и лажима о стратешком партнеру!) дозвољава висином примања које тако стече!?
Можда сам ја ипак у криву па не видим да је искључиво стручност, образовање, поштење и част, мерило по коме овај обично необични управља нашим животима....
Коначно, можда та стручност допринесе да неко коначно уведе алкотест на улазу у зграду Општине. На доласку на посао и на повратку с паузе...ако се неко после те паузе и врати....
Разумећу ако Администратор схвати мој пост као неподобан и обрише га. Нећу разумети до када ћемо ћутати и пуштати да нас из пропасти у пропаст као слепце вадају. Обично - необични!
Уколико мој пост ипак подлегне цензури било по ком члану Правила овог Форума, замољавам Админа да са мојим постом упозна гдина председника општине као и његовог заменика и да их у моје име замоли да још једном размисле с ким су ступили у вршење власти. Да ли је то заиста било неопходно? Дух са секиром сматра да је, уколико не постоји могућност да поменута господа "прекомпонују" владајућу већину без поменутог, много часније с овакве владавине одступити и тако бар мало сачувати образ онима који дадоше глас за њих. Лично мислим да би тако сачували образ и они који обично-необичном на превару дадоше свој глас!
А ви Админ, само по савести! Одрежите поштено и по заслузи!

Коначно да неко каже истину!
Хвала ти пријатељу, ко си да си!

01 дец 2012 06:38 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5021

• Благоје Радељиц
Веома значајна тема за Ариље,а и шире, али колико видим, велики део текстова је исписан ради неких личних оправдавања илити, тражења оправравдања за неки рад, односно нерад.
Дакле,веома ме заинтересовале приче о ,,великим“ пројектима, посебно ,,Малина преко границе“, као и ,,Ариљска малина“. Шта је то што смо ми добили од тога. Гледано са стране већине пољопривредних произвођача, резултат тих радњи је велики минус, а само мали део( њихов број можемо исказати са две цифре, дакла мање од сто, од пет-шест хиљада у Ариљској општини) је имао неку привидну корист, што у даљој будућности, ни њима самима није загарантовано, да ће тако и остати. Наиме, већина тих пројеката је рађена под предпоставком, да стварањем веће конкуренције, има више изгледа да ће и произвођачи од тога имати више користи, али то је остало само на предпоставкама, напротив, вратило се као бумеранг најширем делу пољопривредних произвођача, па и самих хладњачара. Стекао сам утисак да су ти пројекти рађени само из разлога да се појединци запосле и да се неки део новца ,,навуче“ у Ариље, али није гледано на последице таквих радњи и шта после годину-две када се са приливом новца прекине.
За произвођаче не треба да објашњавам, али шта не ваља хладњачарима? За сада им је лепо, али ако претпоставимо нормалан правни систем у држави, који мора бити успостављен у најскорије време, шта ће бити са већином њих, а задужили су се и сами кроз кредите. Колико њих у овом тренутку може рећи да послује легално и по свим стандардима производње и прераде хране??? Вероватно ни један!!! Сви затварају очи пред чињеницом да је рад код њих као у руднику, без поштовања најосновнијих радничких права, са платама које у најмању руку, нису ни близу пристојних, у условима рада који су катастрофални код појединаца, без и трунке постојања здравствене заштите тих несрећника, који су принуђени да раде било шта, само да би прехранили себе и породице. Такође, што се тиче и самих пољопривредника, већих произвођача, који изнајмљују радну снагу по потреби, до када се надају да ће моћи тако да раде, како могу рећи да запошљавају раднике, какве они услове обезбеђују тим људима и да ли ће моћи тако у недоглед, а да их не кошта?
Ми старији се добро сећамо када је производња малине била у рукама наших задруга и када је ишла узлазном путањом, сећамо се гомила садница, спаљиваних, да се производња из Ариља не би ширила, сећамо се како су грађени путеви, фабрике, запошљавани радници, све од новца од малина и друге пољопривредне производње, то су водили људи визионари, који су гледали интересе својих суграђана. Зашто ово помињем, па из једноставног разлога сто се уништавањем задруга није мислило о пољопривредним произвођачима, већ се мислило само о томе како их искористити. Дошли смо у ситуацију да је сада све мање оних који могу да раде под новим условима, све мање нас је нажалост, уопште, јер сви траже неки пристојнији живот и беже из ових наших крајева.
Нека ми нико не замери, јер не желим подценити ничији рад , првенствено мислим на господина Милана Петровића, који је највише ових пројеката и одрадио по нечијим сугестијама и наредбама. Сматрам да су главни ,,кривци“ свих набројаних проблема носиоци власти и они који су одлучивали о свему у последњих петнаест година, јер нису мислили о будућности нашег краја на прави начин, посебно ме изненадио ДР. Свето Петровић, којега изузетно ценим, али нисам очекивао да ће дозволити све ово, првенствено из разлога, што је био савременик пок. Доке, Добрила Ненадића и других који су створили причу и БРЕНД Ариљска малина, а последњих година је учествовао у радњама које су тај бренд закопале и производњу нашег ,,Црвеног злата“ потпуно увели у неке друге токове од којих не можемо више пристојно живети. Морам поновити још једном, уништавањем задруга мислило се само на неколико појединаца, а на пољопривредне произвођаче се потпуно заборавило, тако да од неке перспективе од пољоприврде, у Ариљу нема ништа!!!
Све ово из разлога што ни у једној развијеној држави, Европи посебно, не постоји ниједна пољопривредна производња, а да сељаци нису удружени и само тако организовани нешто и раде. Ми, на жалост. само смо се удаљавали од Европе, нашим радом последњих деценију-две, а пуна уста су нам била те исте Европе.
Последња измена: 01 дец 2012 06:45 Написао: .

01 дец 2012 07:58 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5022

• Благоје Радељиц
Иван написао:
Дали Председник скупстине прекорацује своја овласцења у која сумњате , одговорно тврдим , не. Дали Драгиса мозе донети било какву одлуку без подрске коалиционих партнера , не . Све одлуке се предлазу на коалиционом састанку и заједницки усвајају или не . Јел треба ја да вама писменима дрзим предавање како функционисе Опстинска управа . Треба ли зато једног цовека за све окривити . Па ваљда је Жо са два саветника (кои костају опстину око 2 500 000 до 3 000 000 динара годисње) мозе и мора бити јаци од председника скупстине . А да и да напоменем , њему такодје замерам заста це му два саветника , то му замерају и људи у његовој странци , боље ста смисли сам смисли , ста несмисли нико му неце замерити.
Сто се тице примања поменутог,,сељака" ( надам се да сте мислили на комплимент ) и нису ну толико веца него на претходном послу , неких 20% виса.

Иване, друже мој, мало си претерао и не видим разлог зашто више браниш нешто што је немогуће у овој земљи Србији. Како да ти објасним чињеницу да без јаке организације, односно партије, ни један човек, па макар се звао и Драгиша Терзић, нема никакве шансе да нешто покрене и поправи у Друштву. На срану чињеница, што је све чега се дохватио, уназадио( овде највише мислим на ,,Виламет“ ), он је немоћан, јер како неко написа, он је као маргарин, у све се меша, а не може сам ништа. Заборављаш чињеницу да је Драгиша законодавна власт у општини а Жо, како си назвао Председника општине, је извршна власт. То двоје се никако не меша( прочитај закон о локалној самоуправи и шта је чија надлежност ). Помињеш коалицију и договор међу њима, то је у реду, али само у оном делу што се договоре, а никако да раде један против другог и да напакосте коме, до нашим суграђанима. Шта спутава Терзића да каже и теби и мени како Жо не дозвољава то и то? Баш ништа, јер без Зорана, Драгиша не може да уради ништа, он ни један жути динар не може да додели без Председниковог потписа. Не браним уопште Председника општине и мишљења сам да може много боље, али не сметните са ума да је једино на њему сва одговорност и да није лако носити се са тиме у данашње време. Њему је потребна помоћ свих који могу да допринесу неком напретку како радом тако и идејама, а не неко ко ће користити неку позицију, како би задовољио неке нереалне амбиције, и ту не мислим само на Терзића, таквих је много у нашем Ариљу. Мислим да ме разумеш и да схваташ у каквој смо кајгани, коју смо сами направили на изборима и за коју нам са ове дистанце, Терзић уопште није крив ништа, јер је потпуно легитимно изабран на то место.
Рећићете да сам субјективан, али и даље сам мишљења да је ПРС био велика превара и замајавање сељака за рад неких личних интереса, а на радост појединих структура тадашње власти који су то свестрано подржавали. Такође, нисам убеђен, још увек, да је било и мало истине и искрености од стране Терзића да направи онај фамозни уговор за откуп целокупне производње Српске малине, јер не сматрам га глупим човеком, напротив....

01 дец 2012 09:57 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5023

• Симо Стаматовић
Благоје Радељић написао:

Рећићете да сам субјективан, али и даље сам мишљења да је ПРС био велика превара и замајавање сељака за рад неких личних интереса, а на радост појединих структура тадашње власти који су то свестрано подржавали. Такође, нисам убеђен, још увек, да је било и мало истине и искрености од стране Терзића да направи онај фамозни уговор за откуп целокупне производње Српске малине, јер не сматрам га глупим човеком, напротив....

Ако сте и субјективни, господине Радељићу, знајте да нисте једини...
Општина Ариље.  © 2005 - 2018