Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме

ТЕМА: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије

02 дец 2012 06:50 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5035

• Драган Милосављевић
иван написао/ла:
Сањајдонацију Једном,да не казем бас давно,сам на овом форуму писао о радницима запосленим у дрзавној слузби
и дао један интересантан предлог
Кад би се сви,али бас сви радници у дрзавним управама и осталим установама бирали на сваких ,рецимо 4 или осам година
не би нам се ово десавало,сто нам се десава са дрзавним установама
јер ко се једанпут запосли тамо, не мозес му ниста
сем да му пљунес под прозор
овако кад би се сви радници мењали,онда би се успоставио однос одговорности,реда,рада и постења
јер би исти знали да не могу поново да се запосле

Мислим да је овом коментару место овде у овој теми

Одавно нисам прочитао већу будалаштину...

03 дец 2012 03:17 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5036

• сањајдонацију
Драган Милосављевић написао/ла:
иван написао/ла:
Сањајдонацију Једном,да не казем бас давно,сам на овом форуму писао о радницима запосленим у дрзавној слузби
Кад би се сви,али бас сви радници у дрзавним управама и осталим установама бирали на сваких ,рецимо 4 или осам година
овако кад би се сви радници мењали,онда би се успоставио однос одговорности,реда,рада и постења

Колико је мени познато ти си водио и Ари-нову
и колико цујем отисло је све у Хондурас(да не казем у пи... лијепу ма.....у)

03 дец 2012 05:22 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5037

• Драган Милосављевић
сањајдонацију написао/ла:
иван написао/ла:

Не видим какве везе има Ари -Нова са државним чиновницима, али нема везе.

Тачно је да сам ја водио Ари-Нову и тачно је да смо упали у финансијске проблеме док сам ја био на њеном челу. Ари -Нова ради и дан данашњи и неколико људи је тамо запослено и тамо прима плату, дакле ништа није отишло у Хондурас, већ је само промењен директор.

Тачно је да сам у последњих 10 година покренуо у Ариљу три фирме (не рачунајући моју личну) и да све раде и данас и да у нима ради преко 20 људи.
Колико се сећам, ти си некад био директор "Прогрес"-а, а данас тој фирми нико више ни име не помиње.

Толико...
Последња измена: 03 дец 2012 05:23 Написао: . Разлог: правопис

03 дец 2012 07:39 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5038

• сањајдонацију
сањајдонацију написао/ла:
иван написао/ла:

Не видим какве везе има Ари -Нова са државним чиновницима, али нема везе.

Тачно је да сам ја водио Ари-Нову и тачно је да смо упали у финансијске проблеме док сам ја био на њеном челу. Ари -Нова ради и дан данашњи и неколико људи је тамо запослено и тамо прима плату, дакле ништа није отишло у Хондурас, већ је само промењен директор.

Тачно је да сам у последњих 10 година покренуо у Ариљу три фирме (не рачунајући моју личну) и да све раде и данас и да у нима ради преко 20 људи.
Колико се сећам, ти си некад био директор "Прогрес"-а, а данас тој фирми нико више ни име не помиње.

Толико...

Прогрес је купио Милија Дјордјевиц тадасњи директор Прогреса
и он је Прогрес одвео у стецај,а не ја
и нисам био запослен у Прогресу кад је отисао у стецај
одмах по куповини Прогреса,исти сам напустио
Милија је инаце је ВаааааааааааааааааШ члан(у то време)

П.С.: На овоме сам форуму причао/писао о томе !!!!

Резултати приватизације у Ариљу
Последња измена: 03 дец 2012 07:48 Написао: .

03 дец 2012 08:05 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5039

• Благоје Радељиц
Поштовани форумаши;
Изгледа да сам, у предходним текстовима, био мало оштрији него што је требало, па сам дошао у ситуацију да одговарам на нека питења за која, морам признати, нисам ни стручан ни копетентан.
Није ми био циљ да некога вређам, подцењујем или прозивам за учињено, то нисам ни радио, већ да сагледам све оно што се догађало последњих година, у којима смо као друштво веома ниско пали и да скренем пажњу актерима из нове власти, да сву своју енергију усмере на поправљање изгубљеног и покушају да не понављају грешке предходника, а које су видљиве на сваком кораку.
Видите, прошла власт је из године у годину гледала како губимо једну по једну фабрику, како гомила радника остаје без посла, и шта је предузимала да то заустави, по мени ништа. Није морало баш све да се приватизује без икакве анализе последица свега тога за нашу општину. Рецимо, требало је поставити неке услове око хотела у самом центру града, па онда за ,,Прогрес“, нашу једину и велику грађевинску фирму, и да не набрајам више. Немојте рећи да се ту локална самоуправа није питала, имало је сигурно начина да се заштите интереси општине!!!
Шта нам је након свега преостало?! Наравно, то је била пољопривреда, односно малина и тражење још неких нових култура које би нашим пољопривредницима обезбеђивали приход (сетимо се велике акције око освајања производње боровнице). То је имало смисла, али је рађено кампањски и са полазишта дневнополитичких потреба, што је и довело до тога да није постигнут жељени резултат. Све то је могло бити другачије и далеко већи ефекат тога рада би се данас манифестовао, да је рађено у ширим размерама, односно укључивањем већег броја људи и едукацијом свих на територији општине, јер селективним акцијама и у кругу малог броја потенцијалних произвођача, није се постигао очекивани ефекат. Казаћете да локална власт није могла утицати на то . Није тачно.
Даље, нисмо ни по коју цену смели допустити да онако моћна задруга (у једном тренутку била је највећа у Европи!!!) изгуби лидерску позицију у преради и дистрибуцији малине, из нашег окружења, која је чак имала утицаја и на креирање светске цене малине, ако ни због чега другог, онда због тога, што је она била извор највећих прихода у буџету општине. Управо ту долазимо и на тему неких, раније поменутих пројеката, у којима не видим ни најмању шансу да су могли решити неки крупнији проблем настао на релацији произвођачи-откупљивачи. Не знам како сада може то да се исправи и да ли је уопште могуће, јер је сувише касно, посебно за задругу.
Помену госпођа Љиљана заштиту географског порекла Ариљске малине. За вашу информацију, ми смо то имали још осамдесетих година прошлог века, када је наша малина била синоним квалитета тог воћа и продавана у маркетима широм света, под етикетом Ариље-А класа и нико други није имао ту класу малине, дакле само и искључиво Ариљска малина!!! Зашто се престало са инсистирањем на квалитету, већ се прешло само на квантитет??? Тако се и цена обарала!!! Шта имамо данас? Данас већи део малине из Србије оде, а да на кутијама и амбалажи не пише чак ни Србија?! Данас из Ариља извозе и неку,,ш“ класу Пољске или не знам чије малине, под нашим именом!? Да ли је такве појаве и такве шпекулантске радње могао неко да спречи и санкционише??? Сматрам да јесте и да смо затварањем очију пред таквим појавама, чинили само штету читавој нашој заједници.
Нисам мишљења да све што је рађено, није ваљало и да није било из најбољих намера, али сам убеђен да је многим радњама чињена само штета широј заједници, а ради задовољења неких личних интереса, и нескромних амбиција људи блиских власти.
Поштовање свима, и још једном напомињем, немам намеру никог да увредим односно подценим. Овде сам видео прилику да изнесем моје лично мишљење које није везано ни за политику, а ни против било којег поједединца, суграђанина наше мале и драге варошице. Моје мишљење, без алтернативе, гласи: -ЗАЈЕДНО МОЖЕМО СВЕ, А КАО ПОЈЕДИНЦИ-НИШТА, јер нас је заједница и искуство ранијих генерација довело ту где и јесмо, једино треба то мудро и договорно да искористимо, односно усмеримо на добробит наших потомака.....

03 дец 2012 10:50 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5040

• Марко
Процитах све пазљиво...Оцигледно је да је најзапазенији рад Председника Скупстине у најпозитивнијем смислу. Критикују га овде неки који су толико храбри да не мсеју ни именом да се представе ... Први пут имамо Председника Скупстине који одлицно ради свој посао и зна тацно ста је његов посао. А то и смета оцигледно...Нисам се до сада пуно интересовао за политику али овопостаје занимњиво, Терзиц висе подсеца на јунака из народа него ли на политицара али за фонд рецо и изразавање свака цаст, раван је сваком добром политицару...бистар бре цовек природно какви факултети, усмен цовек нацисто...Памтим све ста је говорио и полако се реализује...2009 године јавно је говорио о малверзацији дјубрива и тада платио 55000 динара за обмањивање јавности истом овом Драгину који је сада у притвору управо због тога...цињеница. Само напред Терзицу, народ је уз тебе таквог постеног и искреног и нисмо те гласали због како казу лазних уговора који су ти само одмогли, имао би бар 15 одборника . Ма рекао си пре избора да није просло а ми те од срца гласасмо и опет цемо јер су нови избори веома близу...Свака цаст за досадасњи рад и само тако настви народ је уз тебе...

03 дец 2012 11:09 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5041

• Марко
Цитах како се неки хвале силним путовањима Председника Опстине, ниста јос добро од тога ми градјани не видесмо нити цусмио...а из насег, ионако јадног дзепа оде... Неко реце да Терзиц не мозе ни до Узица да оде...па не мозе јер неко мора и да ради. Знамо сви да је обисао целу Србију пре него сто је сео у фотељу тако да тога вероватно није зељан а био је видјен и на многим телевизијама али о свом троску и представио нас је свака му цаст за сваку реценицу...Признацете, јако је рузно када један функционер успе да смрси само једну просту реценицу која при том не говори ниста или беспомоцно гледа да му неко сапне ста да казе а онда казе ја не знам ста сам оно хтео...брука и срамота за једног полу писменог цовека а камоли за Председника Опстине...

03 дец 2012 11:19 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5042

• Ариљац
Постаје врло занимљиво.

Ево нам га и Драгиша Марко Терзић. Мораш мало боље да се уживиш у причу о себи у трећем лицу.

Него, шта се то дешава у "народној" коалицији? Пуца по шавовима, а? Није ни чудо, јер да би коалиција успела мора бити људи и мора стајаити реч између људи.

03 дец 2012 11:41 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5043

• Марко
Знаци добар коментар за Терзицев рад не сме да постоји, ми ПРС-овци овде додјемо дискриминисании...Има нас доста који га подрзавамо и којима се свидја његов рад, а ја вас нецу назвати никаквим другим именом осим овим који писе овде... Стварно је оцигледно да и на овом форуму се исти скупљате да блатите постеног цовека, нас нема много овде, ста цемо сељаци немамо ми време за ово, радан народ али од хиљаду и несто његових гласаца неко це и да се огласи овде... Страсна је мрзња коју манифестујете овде, цак се трудите да провоцирате сваког ко овде остави добар коментар за њега...А ја опет казем напред Терзицу ...

03 дец 2012 11:54 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5044

• Марко
Не знам бас да одговорим ста се тренутно десава у коалицији мада ме бас интересује,мозда ви боље знате , посто видим да заступате странку . Ја само мислим да це нови избори не због њихове нетрпељивости јер о томе мало знам, него да це овај народ да схвати кога је гласао врло ускоро... Јој немојте о реци да говорите јер је Терзиц сигурно има висе од тих на које ви алудирате ...ту је свака дискусија сувисна...

Анкета о капиталним пројектима

Анкета о капиталним пројектима

Општина Ариље.  © 2005 - 2018