Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме

ТЕМА: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије

03 дец 2012 14:17 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5045

• марко јанковиц

03 дец 2012 14:30 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5046

• марко јанковиц

03 дец 2012 14:42 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5047

• марко јанковиц
Ста то дрзе у руци ова два домацина са слике? Јел то некакав уговор или постер неке певацице...ста би то могло бити?

03 дец 2012 19:32 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5048

• Драган Милосављевић
Благоје Радељиц написао/ла:
Поштовани форумаши;
Изгледа да сам, у предходним текстовима, био мало оштрији него што је требало, па сам дошао у ситуацију да одговарам на нека питења за која, морам признати, нисам ни стручан ни копетентан.
Није ми био циљ да некога вређам, подцењујем или прозивам за учињено, то нисам ни радио, већ да сагледам све оно што се догађало последњих година, у којима смо као друштво веома ниско пали и да скренем пажњу актерима из нове власти, да сву своју енергију усмере на поправљање изгубљеног и покушају да не понављају грешке предходника, а које су видљиве на сваком кораку.
Видите, прошла власт је из године у годину гледала како губимо једну по једну фабрику, како гомила радника остаје без посла, и шта је предузимала да то заустави, по мени ништа. Није морало баш све да се приватизује без икакве анализе последица свега тога за нашу општину. Рецимо, требало је поставити неке услове око хотела у самом центру града, па онда за ,,Прогрес“, нашу једину и велику грађевинску фирму, и да не набрајам више. Немојте рећи да се ту локална самоуправа није питала, имало је сигурно начина да се заштите интереси општине!!!
Шта нам је након свега преостало?! Наравно, то је била пољопривреда, односно малина и тражење још неких нових култура које би нашим пољопривредницима обезбеђивали приход (сетимо се велике акције око освајања производње боровнице). То је имало смисла, али је рађено кампањски и са полазишта дневнополитичких потреба, што је и довело до тога да није постигнут жељени резултат. Све то је могло бити другачије и далеко већи ефекат тога рада би се данас манифестовао, да је рађено у ширим размерама, односно укључивањем већег броја људи и едукацијом свих на територији општине, јер селективним акцијама и у кругу малог броја потенцијалних произвођача, није се постигао очекивани ефекат. Казаћете да локална власт није могла утицати на то . Није тачно.
Даље, нисмо ни по коју цену смели допустити да онако моћна задруга (у једном тренутку била је највећа у Европи!!!) изгуби лидерску позицију у преради и дистрибуцији малине, из нашег окружења, која је чак имала утицаја и на креирање светске цене малине, ако ни због чега другог, онда због тога, што је она била извор највећих прихода у буџету општине. Управо ту долазимо и на тему неких, раније поменутих пројеката, у којима не видим ни најмању шансу да су могли решити неки крупнији проблем настао на релацији произвођачи-откупљивачи. Не знам како сада може то да се исправи и да ли је уопште могуће, јер је сувише касно, посебно за задругу.
Помену госпођа Љиљана заштиту географског порекла Ариљске малине. За вашу информацију, ми смо то имали још осамдесетих година прошлог века, када је наша малина била синоним квалитета тог воћа и продавана у маркетима широм света, под етикетом Ариље-А класа и нико други није имао ту класу малине, дакле само и искључиво Ариљска малина!!! Зашто се престало са инсистирањем на квалитету, већ се прешло само на квантитет??? Тако се и цена обарала!!! Шта имамо данас? Данас већи део малине из Србије оде, а да на кутијама и амбалажи не пише чак ни Србија?! Данас из Ариља извозе и неку,,ш“ класу Пољске или не знам чије малине, под нашим именом!? Да ли је такве појаве и такве шпекулантске радње могао неко да спречи и санкционише??? Сматрам да јесте и да смо затварањем очију пред таквим појавама, чинили само штету читавој нашој заједници.
Нисам мишљења да све што је рађено, није ваљало и да није било из најбољих намера, али сам убеђен да је многим радњама чињена само штета широј заједници, а ради задовољења неких личних интереса, и нескромних амбиција људи блиских власти.
Поштовање свима, и још једном напомињем, немам намеру никог да увредим односно подценим. Овде сам видео прилику да изнесем моје лично мишљење које није везано ни за политику, а ни против било којег поједединца, суграђанина наше мале и драге варошице. Моје мишљење, без алтернативе, гласи: -ЗАЈЕДНО МОЖЕМО СВЕ, А КАО ПОЈЕДИНЦИ-НИШТА, јер нас је заједница и искуство ранијих генерација довело ту где и јесмо, једино треба то мудро и договорно да искористимо, односно усмеримо на добробит наших потомака.....

Поштовани Благоје,

Ја никако не бих рекао да сте у претходним постовима били "оштри". Пре бих рекао да сте изазавали дискусију тиме што сте препознали проблеме. Ставови о тим проблемима су Ваши лични. За изношење личних ставова и служе форуми. Наравно да сви имамо право на личне ставове и сви имамо право да те ставове бранимо до последњег аргумента.

Тачно је да су сви пројети који су спроведени у протеклом периоду постигли ограничен ефекат, односно да је у њих био укључен релативно мали број људи. На жалост буџети пројеката су ограничени па је то и главни ограничавајући фактор за ограничење броја корисника. Такав је био и пројекат " боровница". Против овог пројекта је вођена огромна негативна кампања, тако да сам на крају једва "накупио" довољан број произвођача да расподелимо свих 23 хиљаде садница.

Што се тиче заштите географског порекла, односно имена порекла "Ариљска малина", треба знати да је та заштита у овом тренутку "мртва", односно нико је не користи. Ни сам не знам зашто, вероватно нико од извозника није препознао интерес. Тачно је да је се некада као референтан квалитет помињао "квалитет Ариље", али треба знати да никада (ако је било другачије, то је био изузетак који потврђује правило) малина из Ариља није продавана по европским супермаркетима као некакав српски "бренд". За српску малину као робу широке потрошње не зна готово нико. Наша малина се користи у преради и за њу знају људи који се баве набавкама у тим фирмама, којих у Европи, верујте на реч, нема више од педесет. Као аргумент за ово навешћу Вам један пример. Почетком ове године неколико фирми из Ариља је излагало на сајму Фруитлогистика у Берлину у оквиру штанда "Ариљска малина". На штанду смо цитирали реченицу коју је преузета из једне брошуре Привредне коморе Немачке: "Србија производи 55.000 тона малина годишње што представља готово половину европске производње". Већина посетилаца је сумњичаво вртела главом не верујући на ове податке.
Да би се овакво стање променило треба много времена, рада, промоције географског порекла "Ариљске малине" и наравно подржавам да сви добронамерни морају то да ураде заједно без предрасуда ко то ради већ ко зна да ради.
Последња измена: 03 дец 2012 19:35 Написао: . Разлог: правопис

04 дец 2012 01:52 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5049

• сањајдонацију
марко јанковиц написао/ла:

Ако имас ову слику у вецем формату
објави, да и ми остали процитамо бар наслов на папиру

04 дец 2012 02:23 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5050

• Загор Те Неј
Марко написао/ла:
... Први пут имамо Председника Скупстине који одлицно ради свој посао и зна тацно ста је његов посао....

Дефинитивно сам мислио да се у причу око актуелног председника Скупштине општине Ариље, више нећу укључивати (осим ако неко на ФБ не направи групу "Сви ми који смо за то да се Блек Стена врати на бандеру"). Но ствари се честу одвијају и онако како ми то не желимо, па ево упркос својој намери, морам се још само једном (пре оснивања поменуте групе) вратити на овог народног трибуна...
Не знам зашто нас Друг Марко п(Р)озива како му блатимо његовог часног лидера, који нам узгредбудиречено, заиста објави да од фамозног уговора нема ништа јер смо сами криви! Зашто се позива на право да изнесе сопствено мишљење, оспоравајући га осталима?
Ето вам га Друже Марко! Водите га одакле је и дошао и молим Вас, љубоморно га чувајте само за себе, немојте га нама ни показивати (можда се случајно дрзнемо да о Вашем вољеном прозборимо нешто што Вам ушима неће годити).
Сам по себи, као шумски човек, немам никакво лепо мишљење о политичарима, мада признајем да још није касно да ме неки од њих разувере! Мој став о њима само добија на интензитету када ми се пред очима појави неки од, назови "Народних трибуна", као што је на пр Ваш вољени. Можда Ви, поштовани Друже Марко живите мало поиздаље од Тауна (као и ја уосталом) па Вас пут не наноси често у локалне каване, осим можда петком.... То ми пада веома нажао, јер таквим својим начином живота, просто нисте у прилици видети врло понашање народних трибуна, букача, сплеткароша и ометача и кочничара свега што није у њиховом интересу. Њихов интерес, на жалост, не подразумева и Ваш интерес Друже Марко. Напросто можете га мазохистички волети колико Вам драго, ја Вам то не могу, нити желим убранити, али као што видим Ви свој интерес поистовећујете са интересом појединца који да је другачији став и намере имао не би био где јесте, већ тамо где и Ви. У малињаку, на њиви, воћњаку.... И не надајте се да ће део тога што успе откинути за себе, поделити са Вама. То тако не функционише, опет на жалост....
Видите Друже Марко, ја у свом Дарквуду обрађујем и производим више воћа и поврћа, као и меса и ракије него бар 50 процената Тауњана, што ми даје за право, а и намеће обавезу, да о свом приносу мислим и старам се озбиљно и одговорно, како ради уложеног сопственог труда и труда моје породице, тако и ради опште добробити самог Тауна. Сложићете се са мном да у тој ситуацији морам више пута размислити коме ћу поверити да у моје име иступа и заступа моје интересе. Да ли је то човек који ни сам не зна колико партијских књижица има, насупрот резултатима које је постизао (постизао? Хм....где ли су?), кога са осталим народним трибунима свакодневно можете срести у кафани где уз буку и галаму и најчешће најружније псовке, води општинску (а тако и моју и Вашу) политику? Да ли је то човек који нам је за промоцију Ваше странке довео на градски трг осведочене нарокмане, да нас ваљда тако привуче да засадимо конопљу и мак? Или је то човек, који како кажете, о сопственом трошку гостовао по бучук кутијама широм Сорабије и на том великом екрану гледајући право у камеру и тако право и у наше очи говорио како не треба да бринемо, он је, еееееј ОН је потписао некакав уговор који ће нам свима донети благостање! Да би га касније у само предвечерје Избора када највећи део оних који су га гласали то није могло да види, згазио, пљунуо и за све окривио НАС, јер му за Бога нисмо поверовали (читај насели на његове инструиране и испланиране лажи!). На жалост много их очито није видело тај његов скрушен и смеран монолог. Чини ми се да се тада могао и расплакати на нашим судбинама. Не и над својом!
И тако у недоглед...мука ми је просто што уопште ово пишем и што сам као Тауњанин принуђен демократском вољом већине, да ме такав човек игде представља.
Искористићу ово моје последње бављење с дотичним, да га позовем у своје лично име, да јавно изнесе шта је то до сада од како поседе фотељу власти учинио за нас. А шта је све у току мандата учинио за себе. Осим то што је променио страначко јато... То већ и врапци знају.
Надам се да после таквог наступа (чини се немогућег) и сам успе да схвати да то у шта је се уплео својим сплеткама, лажима и слаткоречивошћу, није за њега. Још мање за нас. И да полако одступи у корист некога ко ће дужности председавајућег општинске Скупштине умети да води на културан, пристојан и разуман начин, не приписујући себи оно чега ни у једном Статуту, пословнику или Закону - нема.
Ја сам се ионако с Вама поздравио господо из прс'а.
Срећан пут Вам жели Ду' са сикирче!
Последња измена: 04 дец 2012 02:32 Написао: .

04 дец 2012 05:04 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5051

• Благоје Радељиц
Драган Милосављевић написао/ла:

Поштовани Благоје,

Ја никако не бих рекао да сте у претходним постовима били "оштри". Пре бих рекао да сте изазавали дискусију тиме што сте препознали проблеме. Ставови о тим проблемима су Ваши лични. За изношење личних ставова и служе форуми. Наравно да сви имамо право на личне ставове и сви имамо право да те ставове бранимо до последњег аргумента.

Тачно је да су сви пројети који су спроведени у протеклом периоду постигли ограничен ефекат, односно да је у њих био укључен релативно мали број људи. На жалост буџети пројеката су ограничени па је то и главни ограничавајући фактор за ограничење броја корисника. Такав је био и пројекат " боровница". Против овог пројекта је вођена огромна негативна кампања, тако да сам на крају једва "накупио" довољан број произвођача да расподелимо свих 23 хиљаде садница.

Што се тиче заштите географског порекла, односно имена порекла "Ариљска малина", треба знати да је та заштита у овом тренутку "мртва", односно нико је не користи. Ни сам не знам зашто, вероватно нико од извозника није препознао интерес. Тачно је да је се некада као референтан квалитет помињао "квалитет Ариље", али треба знати да никада (ако је било другачије, то је био изузетак који потврђује правило) малина из Ариља није продавана по европским супермаркетима као некакав српски "бренд". За српску малину као робу широке потрошње не зна готово нико. Наша малина се користи у преради и за њу знају људи који се баве набавкама у тим фирмама, којих у Европи, верујте на реч, нема више од педесет. Као аргумент за ово навешћу Вам један пример. Почетком ове године неколико фирми из Ариља је излагало на сајму Фруитлогистика у Берлину у оквиру штанда "Ариљска малина". На штанду смо цитирали реченицу коју је преузета из једне брошуре Привредне коморе Немачке: "Србија производи 55.000 тона малина годишње што представља готово половину европске производње". Већина посетилаца је сумњичаво вртела главом не верујући на ове податке.
Да би се овакво стање променило треба много времена, рада, промоције географског порекла "Ариљске малине" и наравно подржавам да сви добронамерни морају то да ураде заједно без предрасуда ко то ради већ ко зна да ради.

Поштовани Драгане;
Нисам очекивао да ме разумете у мери коју сте исказали као одговор на моје излагање, и могу рећи да ме то радује , јер знам да сте упућени потпуно у проблематику о којој смо повели дискусију.
Мишљења сам да поседујете довољно знања и искуства потребног за унапређење пољопривредне производње на нашим простарима, па од вас очекујем и неке конкретне предлоге да то и спроведемо у дело. Такође скрећем пажњу свима, да кроз дијалог и међусобно поштовање, све супростављене ставове можемо ,,испеглати“ и тако сваки проблем решити. Крајње је време да пођемо путем опоравка и ту сви појединачно можемо допринети. Потребно је испоштовати само једно, а то је, да свако на свом радном месту одради посао који је преузео, или му је поверен, и ништа друго осим тога.
Живимо у малом месту и довољно се међусобно познајемо, тако да не треба да будемо конкуренција и спутавамо једни друге, већ да будемо партнери који ће унапређивати нашу заједницу и учвршћавати међусобна пријатељства.
Поздрав свима....

04 дец 2012 05:37 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5052

• Дрекавац Стари
сањајдонацију написао/ла:
марко јанковиц написао/ла:

Ако имас ову слику у вецем формату
објави, да и ми остали процитамо бар наслов на папиру

www.svrljig.info/mileticu-други-мандат.хтмл

Занимљива слика у Свр;јиским новинама, обратите пазњу на заставицу ПРС-а ?!
Последња измена: 04 дец 2012 05:40 Написао: .

04 дец 2012 06:38 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5053

• сањајдонацију
[qуоте="Загор Те Неј" пост=5050][qуоте="М

[/qуоте]
Последња измена: 04 дец 2012 06:41 Написао: .

04 дец 2012 06:42 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5054

• сањајдонацију
Загор :
ако неко на ФБ не направи групу "Сви ми који смо за то да се Блек Стена врати на бандеру"

Ово ти је до ЈАААААААААААААЈАААААААААААААААА !!!
Општина Ариље.  © 2005 - 2018