Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме

ТЕМА: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије

07 дец 2012 01:23 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5086

• Јосип Броз
Бравар ил монтер све се своди на исто...

07 дец 2012 07:29 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5089

• ?
Криминал и корупција највећи проблеми
8. октобар 2009.
Драган Тодоровић: Даме и господо новинари, држава се суочава са до сада највећим могућим проблемима, а то су криминал и корупција. Један од највећих проблема везан је за уништавање наших сељака и привредника. У 2001. године у Србији је уз помоћ фирме Ју-Ес Ејд изграђено доста хладњача чија је, очигледно, једина функција била да уништи нашу малину која је једна од најбољих у свету.
Проблем је што је у све то укључено и наше министарство пољопривреде, заједно са Демократском странком и странком Г 17 плус, чији су функционери и власници тих истих хладњача. У тај посао се умешала организација УС Аид која наводно пружа помоћ појединцима и државама, у овом случају у изградњи хладњача, па је Ју-Ес Ејд организовао такозвани Ју-Ес Ејд агро бизнис и створена је фирма хладњачара, људи који су уз помоћ државе и Ју-Ес Ејда изградили хладњаче. И то удружење већ година систематски уништава произвођаче, пре свега наше малинаре. И због тога смо ми кренули да истражујемо, да видимо шта се ту крије, ко се крије иза овога. Када истражите све, дођете у ситуацију да видите врло блиску повезаност власника хладњача са Демократском странком, затим са Г 17 плус и нешто мало са СПС-ом. Ми овде имамо податке који су потпуно сигурни, који су потпуно тачни, данас ћемо их изнети у јавност и очекујемо да после овога, пре свега Министарство пољопривреде, а у неким случајевима и Тужилаштво, покрене одређене радње како би се неке ствари промениле. Ево, почећемо од „Сирогојно продукта“, хладњачу је купио „Малина продукт Пожега“, укупни капацитет 4 500 тона, власник је Раде Љубојевић, члан Г 17, иначе председник Удружења хладњачара, са уписаним капиталом од 190 000 евра, псоловним приходом од 538 милиона динара, а све у оквиру организације Сербиан Фрут коју је која се налази под Ју-Ес Ејдом. Све хладњаче, дакле, послују у оквиру организације Сербиан Фрут. Ни једна једина није ван овог удружења. Фриго Паунд Пожега, капацитет 1000 тона, власник Паун Петровић, председник Општинског одбора Демократстке странке Пожега. Имају отворену фирму на Барбадосу, Фриго Поунд, уписан капитал милион евра, основни приход 313 822 000, такође у удружењу Сербиан Фрут Ју-Ес Ејд.
„Либертас“ Београд има сопствених засада на преко 100 хектара и највећи је произвођач свеже малине у Републици Србије, власник је Рака Жунић, члан Демократске странке. Купци: „Делта Макси“, „Ц маркет“, „Меркатор“, „Ем Родић“, „Метро“, „Верополус“, „Идеа“, „Универекспорт“. Такође у удружењу Сербиан Фрут Ју-Ес Ејд, „Станић“, Ариље, капацитет 4000 тона, купио хладњачу од Земљорадничке задруге „латвица“ Ариље, власник Станић Милан, чалн Демократске странке. „Агро- партнер“ Лучани, власници Раде Ковачевић и Момчило Кичић, чланови Демократске странке. Подгорина Фрут Осечина, капацитет 700 до 800 вагона, већински власник аустријска фирма „Груневалд МДХ“, директор Чеда Николић, Демократска странка, и што је интересантно, ову хладњачу је отворио Борис Тадић, 40 одсто бесповратних средстава дала је Влада Републике Србије, у изградњи учествовали и Пољаци, а знате да су нам Пољаци директни конкуренти када је у питању малина. Њихов квалитет, односно квалитет пољске малине заостаје за квалитетом српске малине, али они то надокнађују количином малине коју производе. „Еликсир Фрут“ Шабац, власник Станко Нарцис Поповић, члан Демократске странке. Земљорадничка задруга „Аринова“ Ариље, изграђена 2000. године, држава бесповратно уложила 400 000 евра, изградњу водио Драган Милосављевић, члан Главног одбора Демократске странке. Тренутно се води поступак због махинација, нови директор је Алекса Обрадовић, такође члан Демократске странке. „Драгачевац-промет“ Гуча, правни власник Миленко Суруџић, члан Г 17, формални власници Милош и Радојко Гавриловић; „Медитеран“ Б 92 Гуча, власник Миленко Суруџић, чалн Г 17; Земљорадничка задруга „Виламет“, капацитет око 800 тона, држава уложила 500 000 евра, задруга, кажу, проблематична, хладњача не ради, главни утицај има Демократска странка; „Гротекс“ Ариље, укупан капацитет 1 500 тона, власник Глишић Павле, члан Социјалистичке партије Србије; „АБД Пром“ Јевремовац, Шабац, власник Александар Јаковљевић, члан СПС-а; „Сериан Фрут Ју-Ес Ејд“, „ЗЗ Пецка“, власник Живојин Плавшић, члан СПС-а; „Бепи“ Ариље, капацитет 1 500 тона, директор Божовић Војислав, члан СПС-а, директор „ЗЗ Ариље“ највећа хладњача у Србији 8 000 тона, акционари Ниба-цео Београд, и неки Нехам Булгарија а.д. Холдинг. „Фруком“ Ариље, власник Зимољић Миломир, Група грађана, члан Општинског већа коалиције са Демократском странком. Ово је само један део за који ми имамо сигурне податке добијене људи који су непосредно чланови и функционери Демократске странке. Овде се јасно показује повезаност хладњачара и Министарства пољопривреде, што на најбољи начин открива због чега годинама не може да се реши проблем између произвођача малина и хладњачара, који покушавају да диктирањем цена потпуно униште наше малинаре.
Последња измена: 07 дец 2012 07:31 Написао: .

07 дец 2012 07:49 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5090

• Драган Милосављевић
иван написао/ла:
Криминал и корупција највећи проблеми
8. октобар 2009.
Драган Тодоровић: Даме и господо новинари, држава се суочава са до сада највећим могућим проблемима, а то су криминал и корупција. Један од највећих проблема везан је за уништавање наших сељака и привредника. У 2001. године у Србији је уз помоћ фирме Ју-Ес Ејд изграђено доста хладњача чија је, очигледно, једина функција била да уништи нашу малину која је једна од најбољих у свету.
Проблем је што је у све то укључено и наше министарство пољопривреде, заједно са Демократском странком и странком Г 17 плус, чији су функционери и власници тих истих хладњача. У тај посао се умешала организација УС Аид која наводно пружа помоћ појединцима и државама, у овом случају у изградњи хладњача, па је Ју-Ес Ејд организовао такозвани Ју-Ес Ејд агро бизнис и створена је фирма хладњачара, људи који су уз помоћ државе и Ју-Ес Ејда изградили хладњаче. И то удружење већ година систематски уништава произвођаче, пре свега наше малинаре. И због тога смо ми кренули да истражујемо, да видимо шта се ту крије, ко се крије иза овога. Када истражите све, дођете у ситуацију да видите врло блиску повезаност власника хладњача са Демократском странком, затим са Г 17 плус и нешто мало са СПС-ом. Ми овде имамо податке који су потпуно сигурни, који су потпуно тачни, данас ћемо их изнети у јавност и очекујемо да после овога, пре свега Министарство пољопривреде, а у неким случајевима и Тужилаштво, покрене одређене радње како би се неке ствари промениле. Ево, почећемо од „Сирогојно продукта“, хладњачу је купио „Малина продукт Пожега“, укупни капацитет 4 500 тона, власник је Раде Љубојевић, члан Г 17, иначе председник Удружења хладњачара, са уписаним капиталом од 190 000 евра, псоловним приходом од 538 милиона динара, а све у оквиру организације Сербиан Фрут коју је која се налази под Ју-Ес Ејдом. Све хладњаче, дакле, послују у оквиру организације Сербиан Фрут. Ни једна једина није ван овог удружења. Фриго Паунд Пожега, капацитет 1000 тона, власник Паун Петровић, председник Општинског одбора Демократстке странке Пожега. Имају отворену фирму на Барбадосу, Фриго Поунд, уписан капитал милион евра, основни приход 313 822 000, такође у удружењу Сербиан Фрут Ју-Ес Ејд.
„Либертас“ Београд има сопствених засада на преко 100 хектара и највећи је произвођач свеже малине у Републици Србије, власник је Рака Жунић, члан Демократске странке. Купци: „Делта Макси“, „Ц маркет“, „Меркатор“, „Ем Родић“, „Метро“, „Верополус“, „Идеа“, „Универекспорт“. Такође у удружењу Сербиан Фрут Ју-Ес Ејд, „Станић“, Ариље, капацитет 4000 тона, купио хладњачу од Земљорадничке задруге „латвица“ Ариље, власник Станић Милан, чалн Демократске странке. „Агро- партнер“ Лучани, власници Раде Ковачевић и Момчило Кичић, чланови Демократске странке. Подгорина Фрут Осечина, капацитет 700 до 800 вагона, већински власник аустријска фирма „Груневалд МДХ“, директор Чеда Николић, Демократска странка, и што је интересантно, ову хладњачу је отворио Борис Тадић, 40 одсто бесповратних средстава дала је Влада Републике Србије, у изградњи учествовали и Пољаци, а знате да су нам Пољаци директни конкуренти када је у питању малина. Њихов квалитет, односно квалитет пољске малине заостаје за квалитетом српске малине, али они то надокнађују количином малине коју производе. „Еликсир Фрут“ Шабац, власник Станко Нарцис Поповић, члан Демократске странке. Земљорадничка задруга „Аринова“ Ариље, изграђена 2000. године, држава бесповратно уложила 400 000 евра, изградњу водио Драган Милосављевић, члан Главног одбора Демократске странке. Тренутно се води поступак због махинација, нови директор је Алекса Обрадовић, такође члан Демократске странке. „Драгачевац-промет“ Гуча, правни власник Миленко Суруџић, члан Г 17, формални власници Милош и Радојко Гавриловић; „Медитеран“ Б 92 Гуча, власник Миленко Суруџић, чалн Г 17; Земљорадничка задруга „Виламет“, капацитет око 800 тона, држава уложила 500 000 евра, задруга, кажу, проблематична, хладњача не ради, главни утицај има Демократска странка; „Гротекс“ Ариље, укупан капацитет 1 500 тона, власник Глишић Павле, члан Социјалистичке партије Србије; „АБД Пром“ Јевремовац, Шабац, власник Александар Јаковљевић, члан СПС-а; „Сериан Фрут Ју-Ес Ејд“, „ЗЗ Пецка“, власник Живојин Плавшић, члан СПС-а; „Бепи“ Ариље, капацитет 1 500 тона, директор Божовић Војислав, члан СПС-а, директор „ЗЗ Ариље“ највећа хладњача у Србији 8 000 тона, акционари Ниба-цео Београд, и неки Нехам Булгарија а.д. Холдинг. „Фруком“ Ариље, власник Зимољић Миломир, Група грађана, члан Општинског већа коалиције са Демократском странком. Ово је само један део за који ми имамо сигурне податке добијене људи који су непосредно чланови и функционери Демократске странке. Овде се јасно показује повезаност хладњачара и Министарства пољопривреде, што на најбољи начин открива због чега годинама не може да се реши проблем између произвођача малина и хладњачара, који покушавају да диктирањем цена потпуно униште наше малинаре.

Ја сам мислио да се више неће повлачити по свакојаким форумима будалаштиње које је некад на конференцији за штампу СРС-а износио будаласти Драган Тодоровић. И будала би схватила да му је само циљ био да дискредитује политичке противнике, наводећи које какве глупости. Да је се бар потрудио да тачно цитира имена фирми и власника. Св је то по рецепту његовог политичког оца, Војислава Шешеља: "Само му ти прикачи неки трач, док он докаже супротно, сви ће на то да забораве"

Из претходног поста се види да се истим методама користи и ПРС и негови следбеници. Пишу будалаштине, а уз пут су и неписмени.

07 дец 2012 08:10 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5091

• Драган Милосављевић
Успут, што се тиче Удружења Плодови Србије. Званичан назив на енглеском језику "Сербиан фруит", на руском "Цербские фрукты" Асоцијација је "израсла" из Заједнице за воће и поврће и била је замишљена као веома добра идеја ради заједничког наступа српских предузећа на страним тржиштима. Иницијативу за формирање ове асоцијације покренуо је садашњи председник аграрног савета Владе Републике Србије, Захарије Трнавчевић.

Тачно је да је рад ове асоцијације био подржан од два програма УСАИД-а. До 2007. године од програма за подршку конкурентности, а од 2007. године од стране "Агробизнис" пројекта. Без обзира шта "млати" Драган Тодоровић, највише захваљујући овим програмима, односно њиховим средствима и уз организацију СИЕПА-е, српске компаније су имале прилику да се представе на руском тржишту, које је сада једно од водећих тржишта за пласман нашег свежег воћа и поврћа.

Поштовани Иване,

Када желите да пишете нешто о некој теми, немојте све што нађете на интернету да прихватате здраво за готово. Проверите из више извора. Много будалаштина може да понесе ова мрежа.

Немојте о добронамерности или злонамености некога или нечега да судите по томе да ли нешто долази са истока или запада. По географском пореклу можете судити о квалитету воћа, вина и сирева никако о квалитету људи и идеја.

07 дец 2012 09:23 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5092

• ?
И даље нема званицног деманта односно одговора ста је од наведеног неистина , дали су власници тих фирми заиста били склони тада владајуцој елити , и била је замишљена као веома добра идеја ради заједничког наступа српских предузећа на страним тржиштима. дали је то монопол над пољопривредницима . Само да напоменем Драгане , ја сам сељак па ми није за замерити али вец неко време примецујем да користите реци ,, ЈЕ СЕ " заједно сто признацете неприлици цовеку васег образовања .

07 дец 2012 09:28 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5093

• сањајдонацију
Јосип Броз написао/ла:

Не бих се слозио са тобом друзе Јоска
за време бравара YУ је била једна од развијених земаља
са тендецијом да се прими у ЕУ аутоматски
а за време зутих и ових монтера(како их зовес)
ми смо све даље и даље
и назалост све смо мањи и мањи !!!
Овде не бих понављао ста смо све имали у YУ
али само знам да смо далеко боље зивели
и друго и највазније
бравар није крао новац и износио напоље
јер све је остало у YУ
а и види се по његовој дјеци - који нису богатаси
а погледај ову дјецу комуниста који су сад на власти или су били
пини к'о бродови (пуни к'о Дјилас) !!

07 дец 2012 09:37 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5094

• сањајдонацију
иван написао/ла:
И даље нема званицног деманта односно одговора ста је од наведеног неистина , дали су власници тих фирми заиста били склони тада владајуцој елити , и била је замишљена као веома добра идеја ради заједничког наступа српских предузећа на страним тржиштима. дали је то монопол над пољопривредницима . Само да напоменем Драгане , ја сам сељак па ми није за замерити али вец неко време примецујем да користите реци ,, ЈЕ СЕ " заједно сто признацете неприлици цовеку васег образовања .

Богами Иване
оволико података на једном месту
Свака Ти Цаст на овоме
и само тако настави нек се види зутокрадја

07 дец 2012 10:13 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5095

• Драган Милосављевић
иван написао/ла:

Ја стварно не водим рачуна о томе ко је члан које паритје. Знам само да је у цитираном тексту помињано моје име. Тачно је да сам био директор ОЗЗ "Ари-Нова", да је хладњача у овој задрузи грађена од јуна 2006 до краја 2007. године. Ја сам био члан ГО ДС од 2004. до 2006. а од марта 2008. нисам члан ДС. Алекса Обрадовић је био члан ДС до 2005. године и сада је директор ОЗЗ "Ари-Нова". Контекст у коме се помиње "Ари-Нова" је тотлно погрешан, јер се ова задруга никада није бавила откупом и прерадом малине.

Заједнички наступ није монопол. Наступ није само купопродајни однос. Наступ подразумева и нешто што се зове промоција, истраживање тржишта итд. што је свакако заједнички интерес и произвођача малине као и прерађивача и дистрибутера. То наравно ви никада нећете разумети. Ви сте створили екстремистичку организацију која се једино бави подбуњивањем људи и њиховим извођењем на улице како би "пртисли" државу и откупљиваче да вам да динар више. Направите организацију која ће се бавити проналажењем решења за смањње трошкова производње и повећање приноса, па се јавите да вам помогнем колико знам и умем.

Што се тиче правописа, хвала на сугестијама, могуће да у куцању и направим неку грешку, само Вас молим да ми цитирате део текста са граматичким грешкама.
Последња измена: 07 дец 2012 10:17 Написао: . Разлог: правопис

07 дец 2012 10:16 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5096

• Драган Милосављевић
сањајдонацију написао/ла:
Јосип Броз написао/ла:

ми смо све даље и даље
и друго и највазније
јер све је остало у YУ

Увек сам мислио, Бранко, да на твоје глупости не треба ни одговарати, али помислиће људи да ти дајемо за право. Колико је бавар био бољи говори податак да је од рата до почетка седамдесетих година СФРЈ добила 70 милијарди УСД бесповратних средстава, а да је већ крајем седамдесетих СФРЈ прогласила банкрот, односно немогућност враћања кредита.

07 дец 2012 13:29 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #5098

• Јосип Броз
Драган Милосављевић написао/ла:
сањајдонацију написао/ла:
Јосип Броз написао/ла:

ми смо све даље и даље
и друго и највазније
јер све је остало у YУ

Увек сам мислио, Бранко, да на твоје глупости не треба ни одговарати, али помислиће људи да ти дајемо за право. Колико је бавар био бољи говори податак да је од рата до почетка седамдесетих година СФРЈ добила 70 милијарди УСД бесповратних средстава, а да је већ крајем седамдесетих СФРЈ прогласила банкрот, односно немогућност враћања кредита.

Бравар је имао свог Крцуна уза себе. Он га се одрекао тек на крају, када га је искористио. Зато је било боље за време бравара, наравно док је Крцун био уз њега.
А монтер се одрекао Крцуна одмах на почетку. Грешка.
Сви праве исте грешке.
Ипак је Крцун битан.
Зато нема разлике између монтера и бравара.
Само да ми се Крцун врати читав са пловидбе. Мало ме брину ти филтери на лађи ал молимо се свевишњем да дувају повољни ветрови док стигне у луку.
Бок дјечки
Воли вас ваш ЈОЖА
Чувајте се
Општина Ариље.  © 2005 - 2018