Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме

ТЕМА: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије

17 нов 2012 04:49 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #4889

• Драган Крејовић
Прочитах подужи текст шумског човека и најзад схватих зашто нам је овако како нам је. Увек сам говорио да је лакше квоцати него јаја носити. То се доказало и овај пут.
Човек сакривен и крошњама њему знане шуме пише о политици, коментарише а сам рече да се политиком не бави.
Е да се неко бавио или бар распитао знао би збивања у овом асфалтираном селу.
ДС је прву праву опозицију, човече се дрвета, добио средином прве деценије 21 века оснивањем ОО НС у Ариљу. Драго ми је што сам учествовао, својим знањем и ентузијазмом, у формирању једне добре политичке сцене. Тако су дошле 2006, 2007 и 2008. Године пуне политичких збивања. Тада сам се, предизборно, бавио политиком, писао Програм, који је 2008 представљен бирачима и за који се изјаснило близу 10% бирача. И тад, као и сад, појавиле су се, по диктату моћне власти, безличне групе и групице којекаквих грађана које су и тада махале којекаквим папирима, захревима и петицијама и узеле нам бар пола, од укупно освојениј гласова.
Тада сам схватио да у овом асфалтираном селу могу проћи само махачи илузијама и личним амбицијама. И тада, као и сада, нисам имао личне постизборне амбиције, јер за разлику од многих из овог асфалтираног села, имам могућност да могу да бирам и одлучујем о начину, месту и стилу свог живота и будућности моје породице. Ништа ми лично не треба, само желим да се они, који су изабрани, потруде, озноје гузице и оправдају плате! Само толико. Када изабрани то буду урадили и вама ће, драги моји Ариљци, бити боље. До тада, спремите мобилне да плаћате паркинг, јер тренутни изабрани ништа друго ни незнају него да наметну намет на вилајет.

17 нов 2012 06:31 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #4890

• ?
Конацно је тема кренула у правом смеру без обзира на нападе на мог суиграца у овој партији али незаборавите и друге да не испадне да се за добрим коњем и прасина дизе , хоцу реци нападните и друге .Али колико видим немате заста . Цовек кои је такодје на функцији , медјутим мало прица , ненапада никог , непрети тузбама, једноставно гледа да неувреди никога , тај оста сигурно и гура се у нове радне победе, њега нико и непримецује , а онај ко покусава да несто промени свима је стао на зуљ.
Наравно да се ни ја лицно неслазем са млогим стварима које су у најави или урадјене али никад се неце сви слозити .
За Загора : Проналазење једног купца преко кога це сва малина ици и даље сматрам да је добра идеја али назалост неце никад зазивети.Око тога се лицно слагао и Бојан Лаки , својевремено на неком другом сајту , са идејом како би то требало урадити , и детаљно разрадјеним планом као и наведеним проблемима кои посао са малином у овом крају доводе до тренутног стања.Уколико буде неко зелео послацу цео препис на пп.

17 нов 2012 08:31 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #4892

• Загор Те Неј
Хиљаду му бубњева Дарквуда,
нисам ни очекивао да ће моје критике наићи на потврду у стилу: Ево мућнух главом! Управо оно што у овој средини и јесте очекивано; тврдоглаво остајање на "правом путу" с уверењем часника правичности и баштињењм идеала јединог правог опозиционог представника! Али то је већ друга ствар, ионако смо ову средину сами бирали за живот наших нам породица, живели на дрвету или у земуницама свести. Мало морген! И даље тврдим, под условом да је групица окупљена око два слова НС, оно што и сам мислим да јесте, да нам поштовани саговорниче и не понудисте баш неку прилику за упознавањем тог грлатог програма, који ето сачинисте! Оно што покушавам рећи је да нисам био у прилици да исти видим, а можда бих и сам за њега гласао тим маленим гласићем са неког дарквудског дрвета.Али авај... Творци тог програма се нису потрудили и да ми га представе. Брига је мене за ваш програм и што га ви нисте представили како треба у кампањи, па онда уместо тих скоро 10 имали скоро 80 процената! То је већ ваша ствар. И ствар ваше странке. Мене просто смара ваше тршење тим програмом за који дакле више од 90 процената грађана није гласало!!!!! Очекивао сам да нас упутите где га можемо пронаћи тако исправљајући своју (на странку мислим) грубу грешку и већ поменуто елементарно непознавање политичке борбе. Елелментарну политичку некултуру коју сте исказали острвљени према својим коалиционим партнерима више нећу коментарисати. С тим се, такође ви борите. Што се нас шумских гласача тиче, а мислим да сте покушавајући да унизите мој глас, унизили и глас свих који на земљи и од земље живе, да се не понављам.... Тако овако неук и полуписмен са поља и шума Дарквуда вам желим само једно поручити. Што пре се узмете у памет и договорите сами са собом желите ли бити власт или опозиција пре ћете наићи на макар сићушно разумевање грађана (читај бирача, што је ваљда вама творцима разних програма и најважније!). Овако ћете свима чинити само и искључиво штету, а на новим изборима и осетити колико ти исти бирачи знају бити сурови према збуњеним и опредељено-неопредељеним.
Користећи прилику да и Ивану одговорим, рећи ћу само још неколико речи (да некима моји текстови не би били дуги...и тако их дуже пекли). Сматрам да је проналажење једног купца преисконска глупост, а уз пут и мало много мирише на монопол! Лако је такву идеју било протурити и с њом преварити велики број гласача, када су наши весели пољопривредници још у неком другом времену задруга, државног управљања, Зелених планова и слично. Драги мој Иване, време у којем живимо препознаје искључиво капитал и његове токове према неким вишим плановима (о којима не бих сада), а коначно решење за све пољопривреднике у Србији, независно узгојом којих култура се баве, квалитетно субвенционисање и заштита својих произвођача, а не њихово уништавање у циљу укрупњавања интереса моћника који се овде тајкунима називају. Некад раније сам писао о пијаци у Венецији и цени која је скоро дупло виша у корист "лампони" које произведоше Талијани, у односу на наше малине, узгред знатно квалитетније. Да, њих њихова држава штити и за сваки килограм ће добити субвенцију, уз субвенционисано гориво, ђубриво и све потребне препарате који ће од почетка до краја кампање бити потребни. Један купац - само сјајан маркетиншки трик, са прљавом позадином тајних служби и коначно веома неискрен и лажан. Требам ли још нешто рећи? Да требам! Док је коалиционих партнера као што су НС, ПРС....снагу идеје и оних који је имају нећемо осетити. Ако њих пет вуче напред, а њих дванаест назад зарад искључиво сопствених интереса, тешко да ћемо осетити бољитак....Само ћемо и даље гледати мучне сцене трвења политичких дилетаната и политичких профитера, а њих не интересују ни шумски а ни духови који се у ову питомину населише из великиих градова, јер им беху велики намети на паркирање...

17 нов 2012 21:08 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #4896

• сањајдонацију
Ај да објавимо програме појединих странака

ПРОГРАМСКА ПЛАТФОРМА
СРПСКЕ НАПРЕДНЕ СТРАНКЕ
Српска напредна странка доноси ПРОГРАМСКУ ПЛАТФОРМУ свог
деловања у условима дубоке економске, социјалне и политичке кризе, у жељи да
створи услове за излазак из кризе и развој Србије.
Српска напредна странка овом платформом дефинише основна начела свог
деловања проистекла из раније изнетих општих политичких ставова.
Српска напредна странка је политичка организација јасног демократског
опредељења, чији је циљ спровођење државотворне политике, заштита виталних
националних интереса, унапређење људских права, реалан и убрзан економски
развој.
Српска напредна странка се залаже за улазак Србије у Европску унију, али и
за блиску сарадњу са Руском Федерацијом, Сједињеним Америчким Државама,
Кином, Јапаном и земљама трећег света које постају све значајнији носилац
светског развоја.
Српска напредна странка верује у свој народ и његово историјско искуство,
верује у, још увек непробуђену снагу Србије и њен људски и материјални
потенцијал. Верујемо да само заједно можемо да зауставимо даље пропадање
Србије, извучемо земљу из кризе и пружимо прилику сваком грађанину Србије да
живи боље и срећније.
Б Е Л А К Њ И Г А СНС

17 нов 2012 21:15 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #4897

• сањајдонацију
ПРОГРАМ НАРОДНА СТРАНКА ВЕЛИМИР ИЛИЋ

Нова Србија је народна странка која заступа интересе и очекивања
народа као целине. Има за циљ да подстиче учешће грађана у јавним
пословима и зато се залаже за децентрализацију власти и самолсталну
локалну самоуправу као основу демократије.
Нова Србија на јавној сцени окупља држављане Србије, који
прихватају српске и европске народњачке, родољубиве, културне, моралне
и социјалне вредности, залаже се за опште благостање нације и државе у
слободи, правди и миру.
Основне политичке вредности за које се залаже Нова Србија су:
- поштовање људског достојанства;
- недодирљивост права на живот од зачећа до природне смрти, осим
из здравствених и кривично-правних разлога;
- право на складни развој потенцијала сваког појединца;
- државу која штити колективна права српског народа, националних
мањина и етничких заједница;
ПОЛИТИЧКА И ПРОГРАМСКА НАЧЕЛА НОВЕ СРБИЈЕ

ОДАВДЕ СКИНИ ПРОГРАМ СТРАНКЕ И ПРОЧИТАЈ ,У ПДФ ФОРМАТУ

17 нов 2012 21:17 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #4898

• сањајдонацију

17 нов 2012 23:35 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #4899

• Загор Те Неј
Хвала Сања, али чини се да се овде мисли на локалну платформу - програм за Таун! То бих радо видео. :)

18 нов 2012 00:14 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #4900

• Дрекавац Стари
Како написа Иван, коначно је кренула нека дискусија, што је и сврха овог форума, додао бих. И лепо је то, само што они копетентни и упућенији у праве информације, ћуте и даље, па је то и разлог слабог квалитета дискусија на овим страницама.
Елем, господин Крејовић написа, да је на власти у нашој малој варошици ,,велики“ СНС, а ја се не могу сложити са том констатацијом, ијако по природи ствари тако следује. Председник Општине, Зоран Тодоровић је испред те сранке постављен и требало би да је он и носилац власти. Да ли је тако???
Ја сам за ових неколико месеци схватио да је СНС у Ариљу, једино на папиру носилац власти, а уствари, ова странка је само преузела одговорност, кроз институцију председника општине, а главну политику воде Терзић и Лола, и на сваком кораку се труде, не да помогну, већ да омаловажавају и спутавају млађаног преседника иза којег се скривају (Кажем млађаног из разлога што је у политици тек пар година, док су ово двоје прави вукови у тим водама и веома искусни). Не једном сам имао прилике да, у разговорима са познаницима чујем, како је Терзић обећао ово или оно, а да није то могао реализовати зато што Председник Општине није дозволио. Некако ми то није логично, јер помало знам законе ове државе и знам шта је чији посао, посебно у локалној самоуправи. Не годи ни једном руководиоцу, када му неко ради иза леђа и када није упознат са активностима подчињених. Не оправдавам никога, али има начина да се та неслагања превазиђу и да свако одрађује посао који је преузео, а што се политике тиче, то се решава на међу-страначким, односно коалицционим састанцима и ту не може бити нерешивих питања, јер грађани не смеју да испаштају због нечијих нереалних амбиција.
Ко је пажљивије гледао снимак седнице наше Скупштине, морао је приметити ово, јер једноставно, свако ради на своју руку и не може се увек утврдити ко је ту опозиција, а ко позиција. Не заборавите и чињеницу да ПРС и СНС имају по шест одборника и да је ту пата карти, па сами просудите ко и колико може допринети неком развоју Општине, о томе сам писао пре неки дан. Без договора међу партнерима на власти, па и било којем другом послу, нема ни правих потеза и напретка ни у каквом погледу...
Уосталом, Велики Дух са секиром, Загор Те Неј, је то много сликовитије објаснио и захвалан сам му на томе…..
Само, и Великом Духу и господину Крејовићу, да скренем пажњу на чињеницу, да планови и програми исписани на папиру не значе ниста, ако нема одлучних људи да то спроведу у дело, то кажем из разлога, а понављам се, што су ови из предходне власти, првенствено мислим на ДС, написали романе о разним стратегијама и плановима развоја Ариља, а од реализације свега тога једно велико ништа!!!
Последња измена: 18 нов 2012 01:03 Написао: .

18 нов 2012 07:29 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #4903

• сваста сваста
Е, доста ми је више олаких коментара овог типа „а од реализације свега тога једно велико ништа”.
Програм развоја општине Ариље је један од докумената за које кажете да их је општина радила, али прочитајте ове редове испод, па видите да ли баш ништа није радјено на реаллизацији. Само Вас молим да после овога не кренета са одговорима типа “нисам мислио баш ништа, али то није дало резултате, требало је другачије, зашто је ово овако, а оно онако”, мало ми је мука од тога.

Можете ме у наредним постовима назвати како хоћете: и да браним ДС, и да сам њхов портпарол, али господо ово су чињенице. Сигурна сам да у прошлој коалицији има ствари које нису биле добре, али за разлику од ове садашње коалиције, тада се дебело радило. Шта сада имамо – 6 месеци је прошло: наведите ми једну ствар коју је нова власт урадила, осим што завршава понеки пројекат или инвестицију који је претходна започела. Шта су ново припремили, шта је ново одобрено за финансирање, чини ми се једно велико ништа.

За разлику од прошле власти, када смо имали запосленог Председника и једног Помоћника са пуним радним временом, Заменика председника са пола радног времена и Председника скупштине са 20%, сада ћемо изгледа имати пет функционера са пуним радним временом.

Дакле Програм развоја општине Ариље има 13 области. Испод је наведено за сваку област шта је урадјено, па Ви процените:
Област 1: Рурални развој.
1. преко 150 пољопривредника је добило бесплатан ГлобалГАП сертификат – из донације,
2. 20 домаћинстава су бесплатно добили музилице и лактофризе – из донације,
3. запослено 20 агронома у Иновационом центру на 18 месеци (не финансирају се са буџета општине) – 20 младих, школованих људи је добило посао – из донације,
4. одобрено 10 кредита током 2010 године у сарадњи са Министарством пољопривреде, вредности од око 12.000.000 динара, са повољним каматама
5. 30 домаћинстава ће добити противградне мреже и цеви за наводњавање – из донације,
6. организована студијска посета у Словенију за преко 40 људи – из донације,
7. 5 домаћинстава добило саднице малине Тјуламин – из донације,
8. набављена опрема за анализе плодова малине у Иновационом центру – из донације,
9. започето са матичењем крава и оваца, преко 250 грла крава остварује право на субвенцију од 25000 динара (2008 године нисмо имали ни једно грло),
10. 20 домаћинстава је добило саднице боровнице – из донације,
11. заштићено је географско порекло „Ариљска малина“ – из донације,
12. добијена три аутомобила за потребе Иновационог центра – све од донатора,
13. организовани „Дани малине 2012“ – суфинансирано од донатора,
14. сваке године је организовано по најмање 5 предавања за пољопривреднике,
15. акредитована лабораторија за анализе земљишта у оквиру Иновационог центра,
16. финансирају се анализе земљишта за пољопривреднике, преко Иновационог центра,
17. са буџета се издвајају средства за противградну заштиту (820.000 динара у 2012; 820.000 динара у 2011; 820.000 динара у 2010),
18. са буџета се подржавају и удружења пољопривредника (240.000 динара у 2012 за пчеларске организације – организује се сајам меда; 240.000 динара у 2011),
Област 2: Развој малих и средњих предузећа
19. Општина Ариље, последњих неколико година издваја по 800.000 динара за Удружење предузетника,
20. 2009 године под називом „Ариљска малина“ су ариљски хладњачари учествовали на сајму у Москви – из донације,
21. 2012 године под називом „Ариљска малина“ су ариљски хладњачари учествовали на сајму у Берлину – из донације,
22. у сарадњи са Националном службом за запошљавање спроведен програм финансирања рада приправника у 2011 години, финансирано 6 приправника, од чега је НСЗ обезбедлила 49% средстава,
Област 3: Развој туризма
23. започето је са уредјивањем Височке бање – из донације,
24. започето са уредјивањем видиковца и стазе на Клокочу - из донације;
25. успостављен је и опремљен Туристички инфо центар – из донације,
26. постављено преко 100 саобраћајно-туристичких путоказа – из донације,
27. организоване 4 студијске посете и 4 обуке за категорисана домаћинства у сеоском туризму – из донације,
28. креиран визуелни идентитет и урадјени промо материјали за туристичку понуду – из донације,
29. финансиа се учешће на сајму туризма у Београду последњих неколико година,
30. категорисана сеоска домаћинства су представљена на интернету – из донације,
31. урадјен пројекат за реконструцију Конака Сердара Мићића,
Област 4: Демографска политика
32. обезбедјено око 150 нових места у вртићу у Погледи – суфинансирано од донатора,
33. са буџета општине се издвајају значајна средства за Дечији вртић, како би цена боравка у Вртићу била била што нижа за родитеље (преко 46.000.000 у 2012; преко 37.000.000 у 2011; преко 36.000.000 у 2010),
34. извршена је доградња дела простора у постојећем објекту вртића – обезбедјено око 40 нових места,
35. организоване рачунарске обуке за младе преко Омладинског центра у 2010 години – из донације,
36. са буџета се финансира рад Канцеларије за младе (530.000 динара у 2012; 360.000 динара у 2011; 360.000 динара у 2010),
37. спроводи се стипендирање ученика и студената са буџета општине (1.285.000 динара у 2012; преко 1.000.000 динара у 2011; скоро 1.200.000 динара у 2010),
Област 5: Развој образовања
38. надограђена школска кухиња за потребе предшколског – суфинансирано од донатора,
39. урадјена комплетна изолација и замена спољње столарије у ОШ Крушчица – из донације,
40. рекострукција текстилне радионице у средњој школи,
41. са буџета се финансира аутобуски превоз (2.850.000 динара у 2012),
42. са буџета се врше трансфери основним и средњој школи за материјалне трошкове, првествено грејање, поправке, одржавање (скоро 35.000.000 динара у 2012; скоро 29.000.000 динара у 2011; преко 28.000.000 у 2010),
Област 6: Развој инфраструктуре
43. 2011 године уложено око 3.000.000 динара на подасипање сеоских путева – суфинансирано од донатора,
44. 2012 године уложено око 8.000.000 динара на подасипање сеоских путева – суфинансирано од донатора,
45. проширено је водоснабдевање до Дивљаке са система Рзав – магистрални вод – суфинансирано од донатора,
46. урадјена је реконструкција цевовода са Малског врела – суфинансирано од донатора,
47. урадјен је асфалтни пут до Височке бање – из донације,
48. асфалтиран пут Церова-Миросаљци – суфинансирано од донатора,
49. асфалтиран пут од Ступчевића до моста у Миросаљцима – суфинансирано од донатора,
50. асфалстирано 3 км путева у Трешњевици у 2010 години – суфинансирано од донатора,
51. асфалтиран пут у Радошеву (Центар – Долови) – суфинансирано од донатора,
52. асфалтирана Ћикалова улица у Вигошту – суфинансирано од донатора,
53. Асфалтирана Чикиризова улица на Рудинама,
54. асфалтиран део Чајничке улице у Ариљу,
55. асфалтиран простор око стамбених зграда у Вранама
56. асфалтиран пут База – Рјека у Латвици – суфинансирано од донатора,
57. асфлатиран део пута за Клокоч у Погледи – суфинансирано од донатора,
58. урадјена црпна станица у Вилиману – суфинансирано од донатора,
59. урадјено око 15 км секундарне водоводне мреже у Драгојевцу, Ступчевићима и Трешњевици у 2010 години – суфинансирано од донатора,
60. урадјена водоводна мрежа у Крушчици (засеок Гуреши – 20 домаћинстава), повезано са водоводом у Сирогојну – суфинансирано од донатора,
61. урадјено око 16 км канализационе мреже у Церови, Латвици, Богојевичима, Ступчевићима и Трешњевици у 2010 години – суфинансирано од донатора,
62. у потпуности је уредјен градски парк,
63. уредјене стазе на гробљу у Вранама и делимично средјена капела,
Област 7: Развој здравства
64. уз подршку Народног посалника из Ариља, господина Милана Николића, набављено је једно возило хитне помоћи,
65. уз подршку Удружења предузетника набављен је бефибрилатор за Службу хитне помоћи,
66. реконструисане су амбуланте у Добрачама, Брекову, Висоци, Крушчици и Северову – суфинансирано од донатора,
67. Реконструисан је објекат Дома здравља, средствима НИП-а,
68. са буџета се издвајају средства за Дом Здравља Ариље (1.400.00 у 2012 години; 850.000 динара у 2011; 850.000 динара у 2010),
Област 8: Социјална заштита
69. Служба за помоћ у кући је неколико година функционисала уз подрђку донатора, без издвајања буџетских средстава,
70. обезбедјена подршка за набавку градјевинског материјала за 4 породице избеглих лица у износу од преко 1.000.000 динара у 2010 и 2011 години – из донације,
71. обезбедјена подршка за куповину једног сеоског домаћинства породицу избеглих лица у износу од преко 800.000 динара – из донације,
72. општина помаже рад Друштва за помоћ лицима са посебним потребама (Импулс),
73. са буџета се сваке године издвајају средства за социјално угрожена лица (преко 6.000.000 у 2012; скоро 6.000.000 динара у 2011; скоро 4.000.000 динара у 2010),
74. општина помаже рад других организација у области социјалне заштите (преко 400.000 динара у 2012; преко 400.000 динара у 2011; преко 400.000 динара у 2010),
Област 9: Култура
75. Финансира се организовање Мајских дана културе,
76. финансијски се помаже одржавање АРЛЕММ-а (230.000 динара у 2012 години),
77. са буџета су издвајана средства за рад КУД-ова у општини Ариље (преко 600.000 динара у 2012; преко 400.000 динара у 2011; 400.000 динара у 2010),
78. организован концерт Мирослава Илића,
Област 10: Информисање
79. сваке године је издвајано преко 2.000.000 динара са буџета за подршку медијима у Општини Ариље
Област 11: Развој спорта
80. направљена гимнастичка сала у Средњој школи – из донације,
81. средјена фискултурна сала у ОШ у Крушчици – из донације,
82. завршена је спортска хала – суфинансирано од донатора,
83. замењен кров на фискултурној Сали у ОШ Ариље,
84. са буџета се издвајају срества за рад спортских клубова (преко 6.000.000 динара у 2012; преко 5.000.000 динара у 2011; преко 5.000.000 динара у 2010),
Област 12: Развој локалне управе
85. реконструисана зграда Општине Ариље – суфинансирано од донатора,
86. направљена зграда Општинског услужног центра – суфинансирано од донатора,
87. успостављена Служба локалне пореске администрације (била законска обавеза) у значајно ажурирана база података пореских обвезника (у оквиру тога је привремено било запослено преко 20 младих из Ариља на ажурирању базе података и прикупљања нових пореских пријава у периоду од око 6 месеци) – из донације,
88. добијена је подршка донатора за обуку у програмском буџетирању, што је нови модел припреме буџета у Републици Србији,
89. организоване рачунарске обуке за раднике Општинске управе и јавних предузећа током 2008 године – из донације,
90. уведен је ИСО стандард у ЈКП Зелен – из донације,
91. реконструисана је сала СО Ариље – суфинансирано од донатора,
92. набављен је сервер за Општински услужни центар – из донације,
93. набављано преко 20 нових компјутера и лиценцни оперативни системи за општинску управу – из донације,
94. на спроводјењу донаторских пројеката је запослено 5 лица (младих) за чији рад општна не издваја ништа са буџета,
Област 13: Безбедност и управљање кризним ситуацијама
95. очишћено 5 divљих депонија током 2011 – из донације,
96. набављене су канте за сепарацију отпада – из донације,
97. током 2011 набављено је 45 контејнера и преко 200000 кеса за примарну сепарацију отпада – из донације,
98. са буџета се сваке године издвајају средства за јавну расвету (8.500.000 у 2012; 6.500.000 динара у 2011;
99. пошто Општина Ариље учествује у раду Регионалне депоније Дубоко, претходних година су издвајана средства за њено финансирање (15.000.000 у 2012; 6.400.000 динара у 2011; скоро 20.000.000 динара у 2010),
Ако је нешто заборављено, па не додјосмо до броја сто, то остављам другима да допуне.
Последња измена: 18 нов 2012 07:39 Написао: .

18 нов 2012 08:53 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #4905

• Драган Крејовић
То су озбиљне партије са плановима и програмима, идејама и кадровима.
Ови данашњи букачи из којекаквих шума и даброградова су обични свирачи који лају јер не умеју да носе јаја.
Хвала нбесима да је неко успео да схвати да у Ариљу људи не мисле већ верују онима који умеју добро да машу и мажу.
Човек ми се жали да пре шест година није прочитао тадашњи Програм Нове Србије. Па ко му је крив када је веровао неким коврџавим ликовима што ће да бране Рзав? Коме су ти узели гласове? ДС-у? Не. А са ким су отишли у власт? Па са ДС-ом управо зато што их је ДС измислио (да не кажем направио јер може да се тумачи са сексуалног аспекта).
Али зато лаје, лаје... А ветар носи...
И сад му јекрив неко ко каже да ови што су дошли морају да озноје гузице да оправдају плате.
Не схватам како другачије може бити?

Анкета о капиталним пројектима

Анкета о капиталним пројектима

Општина Ариље.  © 2005 - 2018