Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме

ТЕМА: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије

23 нов 2012 20:31 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #4937

• ?
Тек сто објавих информацију то постаде стара вест . Ко је у Ариљу умесан , знам али сацекацемо , ради се на томе.
Ево да објавим јос једну информацију , просао је пројекат код светске Развојне банке (бесповратна средства) система за наводњавање вредан 1 300 000еур . Пројекат обухвата села Драгојевац, Миросаљци, Ступчевићи, Латвица, Богојевићи, Вигоште ..Ради се о систему бунара и водоводне инфраструктуре. Колко знам тај пројекат је нудјен претходној власти на проследјивање али они за то нису имали слуха.

www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=n...SqYnaE85Xj6LrJ7td8Aw
Последња измена: 25 нов 2012 01:49 Написао: .

23 нов 2012 22:13 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #4938

• сањајдонацију
иван написао/ла:
Ускоро нове информације о раду претходне и плановима нове власти. Афера са дјубривом се полако разоткрива , умесан је Саса Драгин , објавицу новинску страницу .
'
У току привођење Саше Драгина
Итд,итд...............
Последња измена: 23 нов 2012 23:35 Написао: .

24 нов 2012 08:54 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #4941

• ?
АРИЉЕ - Земљорадничка задруга Ариље, власник највеће хладњаче на Балкану, капацитета 8.000 тона је пред банкротом, а пут у пропаст почео је 2005. године, када је тадашњи успешни гигант почео да се задужује код „Агробанке“ узимајући током пет година зајмове вредне 8,5 милиона евра.

Ни евро кредита, изузев камата, није враћен, а уз позајмицу од 2,5 милиона евра узету од Фонда за развој Републике Србије, некада престижна компанија у области замрзавања, извоза и прераде воћа је у минусу „тешком“ 11 милиона евра.

Ста из наведеног реци , седам година нема зараде . Дали је то могуце .

Наводно тренутна власт у Ариљу има вец неких планова за Зем задругу али сацекајмо одговор дрзаве на план реструктуирања кои колико знам треба ових дана да буде представљен у влади.

24 нов 2012 21:45 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #4942

• ?
Иновациони центар - ИЦПИновациони центар за пољопривреду основан је донаторским средствима Европске Агенције за реконструкцију. Центар је модерна саветодавна служба у области пољопривреде, у свом саставу поседује осам метеоролошких страница које аутоматски очитавају и преносе метеоролошке податке; температуру ваздуха, осветљеност и количину падавина.

Коме то треба.

На основу измерених параметара вршиће се прогноза појаве биљних болести. Добијене прогнозе са препоруком заштите се благовремено преносе пољопривредним производјачима да би успешно заштитили своју производњу.

јели коме пренета нека информација , нисам упознат , мени не.

Иновациони центар за пољопривреду у свом раду сарадјује са Институтом за воћарство из Чачка, Пољопривредним факултетом из Београда, Пољопривредним факултетом из Новог Сада и другим институцијама које се баве пољопривредном производњом.

каква је корист нас пољопривредника од свега тога .

Пројекат,, Ариљска малина"
Укупна планирана вредност пројекта износи 395.000.00еур.Од овог износа , вредност пројекта за партнере у Србији је 236.470.00еур .Допринос Европске уније за део пројекта у републици Србији износи до 197.000.00 еур , док допринос опстина Ариље и Цајетине износи 39.020.00еур.
У спроводјење пројекта укљуцен је велики број трецих лица која су ангазована;
- НБО Асоцијација -------------190.000.00рсд
--Радојко Луковиц -------------1.230.000.00рсд.
--Александар Лепосавиц -------1.200.000.00рсд
--,,Орфеј" Ариље -----------------418.000.00рсд
--,,Цлицк тхе wорлд" -------------250.900.00рсд
--,,Кварк" Ариље------------------982.000.00рсд
--Иновациони центар--------------205.000.00рсд
--МСП Колсантинг ----------------1.018.000.00рсд
--Пегаз Ивањица -----------------285.000.00рсд
--СУР ,,Слобода" ----------------43.500.00рсд
--Мигрос Турс ---------------------130.000.00рсд
--Зизгин д.о.о----------------------832.500.00рсд
--Летиција ОД Ариље----------------630.000.00рсд
--Дирекција за изградњу ----------109.000.00рсд
--,,Мооре Степхенс"--------------660.000.00рсд
Ко од пољопривредника има користи од овог посла.
Миломир Стоиц -------------3.200 садница Полка
Мирко Луковиц------------3.200 садница Туламеен
Милос Петровиц------------3.200 садница Туламеен
Младомир Јанковиц-------3.200 садница Туланеен
Радован Димитријевиц----3.200 садница Туламеен

Дали је неки сиромасан пољопривредник добио макар мрвицу користи , неверујем.

Пројекат Ариљска малина ;
Укупна планирана вредност пројекта 794.692.00еур

Дали од овог пројекта има корист сиромасан пољопривредник , неверујем. Имајуци увид у документацију на памет ми пада Вук Драсковиц кад је у Београду опстинским парама купио велики број хемијских оловки вредности 30.000 дин комад , где су оловке , потросене. Или на филм како потросити тридесет милиона долара за месец дана. Помињу се у оба пројекта исти људи . Потросен огроман новац , ја као један од пољопривредника невидим никакву корист за обицан народ од свега тога.
Добијам уверавања тренутне власти да це се то променити , да це бити промењени критеријуми за доделу било какве помоци пољопривредницима у наредном периоду , видецемо.

25 нов 2012 05:19 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #4943

• сањајдонацију
Кад се ове бројке саберу добија се 8.185.500,00 дин. сто је 72.500,00 еура !

25 нов 2012 06:12 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #4945

• телетабис
За Бата Вућову (непостојећу) вилу на егзотичмом Женевском језеру знам, али за фамозне оловчице први пут чујем. Не преостаје ми ништа друго но да се распитам код Миле Штуле.
П.С.
Вућо је "пао" због тих, ако је истина, "оловака", или неколико киоска постављених у Сингу. Ови су од свог народа здипили милијарде нечега, и никако да оду. Или би, све са истим кадровима (министрима, амбасадорима, саветницима) да се врате. Где, за име Бога, и зашто!? Зар им није доста!?
Тт...
Последња измена: 25 нов 2012 22:18 Написао: .

25 нов 2012 06:36 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #4946

• ?
Цифра није укупна , неради ми тренутно скенер па немогу све податке да објавим али верујте завртело би вам се у глави колико је све новца отисло на којекакво стампање промотивног материјала , промоције на сајмовима , путовања , ревизије , обуке техницара , сертификације , конференције , одрзавање возила , услуге преводјења................нисам све могао да написем али сустина је иста -нема опстег интереса у целој овој прици вец лицног.

25 нов 2012 07:01 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #4947

• калимеро
Е ово је стварно права неправда,па зар један од највецих зивих Српских писаца мора да писе тако скупим оловкама али сада бар знамо засто је најцитаније то сто он написе.Хвалати Иване сто си нам оци отворио па ни она Стула није толико успесно то урадила.Једва цекам дати скенер проради па да видимо све те цифре.
Последња измена: 25 нов 2012 07:02 Написао: .

25 нов 2012 08:25 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #4948

• сваста сваста
иван написао/ла:
Ево да објавим јос једну информацију , просао је пројекат код светске Развојне банке (бесповратна средства) система за наводњавање вредан 1 300 000еур . Пројекат обухвата села Драгојевац, Миросаљци, Ступчевићи, Латвица, Богојевићи, Вигоште ..Ради се о систему бунара и водоводне инфраструктуре. Колко знам тај пројекат је нудјен претходној власти на проследјивање али они за то нису имали слуха.

www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=n...SqYnaE85Xj6LrJ7td8Aw

Опет греска. Овај пројекат је покренут далеко пре доласка нове власти.
www.arilje.org.rs/aktuelnosti/vesti/352-...водњавање-еко-капи
вест је од 30.11.2010.

25 нов 2012 13:10 Одг: Рад нове власти у Ариљу критике и сугестије #4950

• Сава Рагузински
'' Људска глупост и свемир су бесконачни, али мислим да за ово друго нисам сигуран. '' А.А.

Распамећен сам количином незнања, петпарачког сензационализма, демагогије и - најкраће речено, будалаштина, са којом неки људи о неким стварима зборе.

Не могох, а да са великом горчином не ишчитам текст који је један учесник форума писао цитирајући једног од виновника Покрета Радника и Сељака, старог мог и не тако срећног познаника, Орхана Драгаша. Драгишић, Драгаш и Терзић су изнели ту једну творевину названу Покрет Радника и Сељака, једну трулу грађевинску конструкцију коју су из темеља, и то темеља од лажи и ћифта, подигле ''Служба'' и једна странка која је тада била у власти, а сада је у опозицији. Како сам видео, та им је странка позајмила и боју - поред црвене, дала им је и жуту. Са горчином, јер је, поштовани Иване, човек кога сте цитирали, током последњих десет година растао (у ширину) истом мером колико је растао и његов конто у Лондонској банци. Трговина оружјем, друге сумњиве безбедоносно-информационе радње и на крају - почасно место на листи сумњивих, персонае нон гратае. Са каквом моралном тежином он записује речи које сте цитирали, не знам како га није срамота. Са коликом тежином, у килограмима сала, знам.

Не знам чиме се Ви, поштовани Иване бавите, али видим да сте упућени у трошење небуџетских средстава, као што су средства са пројеката '' Малина преко границе '' и '' Ариљска малина '' (грешком сте, вероватно у жару писања, два пута написали исто име пројекта). Изгледа да волите да делите информације и најављујете хапшења, што је за сваку похвалу, само не знам како Вам је историја овог горе поменутог шверцера оружја промакла - молим Вас, ја бих се стидео да цитирам такву особу и очекујем од Вас, као високо моралног и савесног, часног и поштеног грађанина, да убудуће пазите кога цитирате и са киме се у коло хватате. Немојте, молим Вас, зарад Ваших личних вредности, да случајно себи дозволите да подржавате човека који је јавно дао, испред свих малинара из Уније произвођача малине, подршку министру Драгину, који је ухапшен, због афере са ђубривом, а уједно се представљате као бранилац интереса пољопривредника.
Молим Вас, као савесног човека, иако сте можда били у заблуди подржавајући Терзића у том свом нечасном походу, да то даље не чините. Он је био у заблуди, али Ви нипошто немојте.

И још, видим да Вам финансије и сабирање иду исто тако добро. Верујем и да знате много и о европским пројектима, о фондовима, токовима, писању пројеката, финансијској провери (илити тој ревизији, како кажете), како се за исте лобира и како се исти добијају. Ја молим, ево, и сад кажем да ће моја компанија ову иницијативу лично подржати, да се господин Иван запосли у општину на писање пројеката, а нарочито расподелу новца који ће његовим радом и знањем доћи у општину Ариље, а да се сва она ђечурлија из стакленика пошаљу кући да копају канале, јер нису низашта боље. Шта ће нам, и они, и њихови факултети, и њихово знање, и познанства; шта ће нам и Иновациони центар, са том опремом од 300.000 еура. Шта нама значи што имамо најсавременију опрему за анализу пестицида у малини, нек је носи онај што ју је донео - куд ће брука по свијету ако покаже апарат да се малина прска!

Стварно...срамота и незнање. '' Жао ми је што сте моји, а не деца неког мог непријатеља. Ко је вас упознао, не мора се бојати пакла; са ђаволима ће му бити лепше и пријатније.'' Тодоровићу, ако седнеш ово да прочиташ, сетићеш се једном ових речи Пантелије Топаловића и сетићеш се, можда некад, да ти је Сава написао да би ти и са самим ђаволом било боље да си потписао споразум, него са једним таквим хохштаплером.

Анкета о капиталним пројектима

Анкета о капиталним пројектима

Општина Ариље.  © 2005 - 2018