Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме
  • Страна
  • 1

ТЕМА: Сувенири

27 јун 2010 09:42 Сувенири #1434

• Љиљана Димитријевић
Познато је свима да Ариље нема продавницу сувенира, као и то да је понуда такве врсте робе до скора била врло сиромашна. Задовољство ми је да вас обавестим да се ствари померају са мртве тачке.
Идући за трагом једне информације коју смо добили од господина Загора, баш на овом Форуму, моја сарадница Ана Ковачевић и ја пронашле смо неколико људи који израђују лепе предмете-сувенире. Мало смо их охрабриле да својим рукотворинама дају печат нечега нашег, ариљског и већ смо добили прве успеле примерке.
Ана је организовала састанак са власником мотела, господином Богдановићем и произвођачима ових предмета и договорено је да се у мотелу поставе два продајна штанда са сувенирима.
Убудуће ћемо нашим гостима моћи да препоручимо куповину предмета: "За успомену и сећање"и то на тачно одређеним местима.
У овој области ће такође ускоро, бити још лепих вести, али о њима кад им дође време. :)

22 апр 2011 12:34 Одг: Сувенири #2629

• иксан
Господјо Љиљо,ко су ти људи сто израдјују сувенире?
Коме да продајете те сувенире?
Јос боље,коме да продате званицни сувенир Ариља са све малином на њему и са потоцима и брдима и ко зна вец како се оно игра?
На конкурсу за сувенир Ариља исфорсирана је малина???па ако су туристи људи из Прибоја,Пријепоља и сл места сто доалзе лети у надницу да исту беру,онда сјајан је сувенир,имају сад мапу да виде где све има малињака ако не договоре на време са неким за брање.
нек ми неко паметан објасни какве вез има малина са туризмом?Да неце и туристе да воде да беру малине на плус 40 и ко зна колико ???
Да их вадају да гледају малињаке?сацувај бозе....
Видим да су и водену пецину уврстили у туристицку понуду и висоцку бању и водену пецину?лепо је то..само ону бању би било лепо мало уљудити пре него сто неког несрецника доведете до ње а о воденој пецини и прилазу до ње и да не прицамо.
Где су вам у понуди плазе на Рзаву?или сте се од њих опростили од како је се зна да це се градити бране?Колико ја знам,лети највисе људи са стране долази да се купа на Рзаву и да обидје плазе,за малињаке је слабо ко заинтересован.
А вец о цркви по којој је град добио име,коју дефинитивно сви који додју у Ариље виде,да не прицамо.То је толики симбол града да само неко слеп код оцију не мозе да види.Па због те цркве су скоро сваки викенд паркирани аутобуси,јер људи на путовањима за Острог и сл скрену у Ариље да је виде а не због малине.
И кад се бира сувенир и лого туристицке организације те исте цркве нема нигде,али зато има стилизовано слово А које и не лици на слово А..ја не могу да верујем.
Па сад кад људи додју да купе сувенир ви им исклесите малину у камену и то им дајте као сувенир,а цкву це нормални људи и онако сликати и ње се сецати а ону игру ако неко и купи,мозе евентуално да му послузи да стави испод бурека да се не умасти.
А сто се тице људи који у Арилљу праве сувенире...њих сте заборавили цим сте досли до неких пара за тај исти туризам.Онда су вам сви остали били бољи да одраде посао уместо тих људи који су вам увек радили сувенире кад вам додје неко са стране јер инаце и нисте имали ста да дате.
Сад срецом имате ону игрицу па је делите.
Сад исти ти људи који су вам некад несто и лепо направили не зеле висе ни да цују за опстину јер све те добијене паре сад дајете ван Ариља за израду које цега а људима у Ариљу који су могли исти посао да одраде не дате ниста.
Последња измена: 23 апр 2011 10:57 Написао: .

22 апр 2011 22:58 Одг: Сувенири #2631

• Загор Те Неј
Ух , а ја мислио да сам по некад преоштар!
Још једном добродошао Иксану! Море, ошини, ни они нас не штеде!
З.

23 апр 2011 04:11 Одг: Сувенири #2634

• иксан
па јос мало и поцињем по имену и презимену,мада дзаба је тај рад...
И видео снимак да се постави са њиховим рукама у заједницкој вреци...дзаба је!они би се вец договорили да је све то било по закону - јесте да би морали плен да поделе на све оне који треба да се слозе.
Све ми ово са туризмом зестоко смрди!
А цувени госин М илан се јос хвали како су њему препустени фондови које су добили од не владине организације.Да нисам лицно цуо па хајде,него јесам.
И сад ево да га питам преко овог форума,КОМЕ И ЗА СТА се дају те паре?
Ко је радио стампу мајица?
Ко је радио стампу рекламног материјала?
за костиме знамо,било је на ТВ.
Колико сам успео да схватим нека НВО са седистем у Краљеву је дала паре за туризам у Ариљу,само ме занима да ли је услов био да се само 10% новца потроси у Ариљу???
Да видмо цувену транспарентност демократије па бар да знамо ко и по ком основу финансира пројекте.
Последња измена: 23 апр 2011 10:58 Написао: .
  • Страна
  • 1

Анкета о капиталним пројектима

Анкета о капиталним пројектима

Општина Ариље.  © 2005 - 2018