Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме

ТЕМА: Архитектура, урбанизам и уређење Ариља

26 нов 2010 04:01 Одг: Одг: Одг: Архитектура, урбанизам и уређење Ариља #2017

Покушавам да пишем што јасније да сви разумеју, па су текстови мало дужи.
Да појасним мало боље шта хтедох рећи, мада то сви знамо.

Наша села су опустела јер су стручњаци мислили да је довољно да село има само куће и њиве. Млади су бежали у најближе градове, остављајући силна имања по селима, да би у градовима радили шта стигну. А сада су стручњаци почели да унапређују градове, па из тих мањих градова беже у Београд или иностранство њихова деца, тј. унуци оних са села, јер им се нуди само опција кућа - пос'о, кућа - пос'о, с тим што је тај пос'о, како и сам кажеш, само шивење гаћа за 14 000 динара месечно или тако нешто.

Да је најбитније да човек има само кућу и посао, сада би имали препуна села људи.

Вероватно се у Ариљу центар накрцава становима, јер се мисли да оном робу раднику, нису потребне додатне активности - када дође са посла онако уморан, може само да се сропошта на кревет, а ако некада и нађе снаге и воље да изађе са неким у центар, схвати да нема пара за такву екскурзију.

Предузимљиви људи мисле на своје раднике, па им дају тако малу плату, јер немају где да потроше већу, а стручњаци јавне функције из центра замењују становима, јер робови радници имају малу плату и немају времена за разоноду - тако да су плате и јавни садржаји трга све мањи и мањи.

Да сам овде стао са писањем, Бранко К. би рекао да и у иностранству има опција кућа - пос'о и поставио би спот фаворита ''Фарме'' :-) .

Има и у иностранству опција кућа - пос'о, али за разлику од наших градова и села, има и много тога између куће и посла, а то је баш оно што чини један град вредним да човек изабере баш у њему да живи (од куће до посла).
www.facebook.com/group.php?gid=131362232261

Примедбе на План детаљне регулације ''Градски трг'' у Ариљу, новембар 2010. :
www.arilje.org.rs/component/kunena/Uredj...10&старт=30#1987

27 нов 2010 02:17 Одг: Одг: Одг: Одг: Архитектура, урбанизам и уређење Ариља #2020

• Бранко
Иван Трошки Дамљановић написао/ла:
Покушавам да пишем што јасније да сви разумеју, па су текстови мало дужи.
Да појасним мало боље шта хтедох рећи, мада то сви знамо.

Наша села су опустела јер су стручњаци мислили да је довољно да село има само куће и њиве. Млади су бежали у најближе градове, остављајући силна имања по селима, да би у градовима радили шта стигну. А сада су стручњаци почели да унапређују градове, па из тих мањих градова беже у Београд или иностранство њихова деца, тј. унуци оних са села, јер им се нуди само опција кућа - пос'о, кућа - пос'о, с тим што је тај пос'о, како и сам кажеш, само шивење гаћа за 14 000 динара месечно или тако нешто.

Да је најбитније да човек има само кућу и посао, сада би имали препуна села људи.

Вероватно се у Ариљу центар накрцава становима, јер се мисли да оном робу раднику, нису потребне додатне активности - када дође са посла онако уморан, може само да се сропошта на кревет, а ако некада и нађе снаге и воље да изађе са неким у центар, схвати да нема пара за такву екскурзију.

Предузимљиви људи мисле на своје раднике, па им дају тако малу плату, јер немају где да потроше већу, а стручњаци јавне функције из центра замењују становима, јер робови радници имају малу плату и немају времена за разоноду - тако да су плате и јавни садржаји трга све мањи и мањи.

Да сам овде стао са писањем, Бранко К. би рекао да и у иностранству има опција кућа - пос'о и поставио би спот фаворита ''Фарме'' :-) .

Има и у иностранству опција кућа - пос'о, али за разлику од наших градова и села, има и много тога између куће и посла, а то је баш оно што чини један град вредним да човек изабере баш у њему да живи (од куће до посла).

Ево за тебе један предлог Иване
посто од архитектуре не мозес да зивис
јер не мозес да са оваквом филозофијом надјес посао
ја ти предлазем нов бизнис
пољопривреда, а мозе и производња гаца
није то ниста срамота
такав ти је зивот !

27 нов 2010 07:20 Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Архитектура, урбанизам и уређење Ариља #2022

Нема потребе да цитираш пост који је одмах изнад.

Кажи ми какву то филозофију треба да имам да бих у Ариљу могао да радим у струци?

Последња измена: 27 нов 2010 09:00 Написао: Иван Трошки Дамљановић.

27 нов 2010 10:56 Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Архитектура, урбанизам и уређење Ариља #2024

• Бранко
Нема потребе да цитираш пост који је одмах изнад.

Кажи ми какву то филозофију треба да имам да бих у Ариљу могао да радим у струци?

Предји са ратно-хушкачке на цииииииииииле-миииииииииииле !

27 нов 2010 16:31 Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Архитектура, урбанизам и уређење Ариља #2025

Не водим рат ни са ким, само причам истину о важним стварима преко којих не могу да пређем. Не хушкам никога, већ обавештавам људе шта се дешава, а они који су на власти моје текстове могу да искористе да спрече катастрофу, ако ни они, којим случајем, нису знали шта се Ариљу спрема.

Између спаса Ариља и посла бирам Ариље.
Слаб сам материјал за странке, невладине организације, не желим да будем ни робовласник, ни роб, већ човек који има слободу да бар у свом граду каже оно што мисли.

Градња нових станова у центру Ариља, рушење старе чаршије, рушење појединих приземних кућа у главној улици и борова због изградња вишеспратних кућа које су ушле на улицу, претварање земљишта јавних функција у остало земљиште (на којем могу да се граде станови) и много тога другог, отварају нови посао пројектантима, теби, па и мени. Зато је разумљиво што си и ти и сви приватни и општински пројектанти (осим потписнице петиције) за изградњу нових станова. Отвара вам се посао.

Али ја не могу да ћутим и радим и узимам паре на рачун свог града и Ариљаца. Преко тих ствари не могу да пређем ни за какве паре, плату и посао. Имам ширу визију Ариља и себе, која се поклапа са струком и ГУП-ом, од уске визије сопственог благостања, која подразумева да ћутим и будем саучесник у, слободно могу рећи, урбанистичком криминалу у Ариљу који ће град докусурити.

Пошто се не слажеш са мном и не видиш шта се спрема Ариљу, да ти наведем један пример из твоје струке. Ти радиш статичке прорачуне за куће и од твог статичког прорачуна зависи и стабилност куће и сигурност живота људи који у њој станују. Када радиш статички прорачун, по правилу, као и сви, увек мало више додаш арматуре, ради сигурности 10 - 20 %. Инвеститор, тј власник куће предложи ти да му будеш надзорни орган, а извођач радова ти понуди неколико пута више пара од власника куће, само да зажмуриш када он буде одузимао онај додатак арматуре ради сигурности и поред њега још 30 % арматуре, јер како каже неће ту бити неких јаких ветрова, земљотреса, и других екстремних утицаја на које кућа мора да се обезбеди! Да ли би ти ћутао и ради сопствене користи викао циле - миле извођачу радова или би одбио понуду извођача? Да ли би мирно спавао ако би узео паре? Поред гриже савести, ако се сруши кућа ишао би у ћорку.

Е, па, урбаниста овог ПДР-а за лоше урађен урбанистички план не иде у ћорку, а тешко да ће и лиценцу да изгуби, па може онда да истрпи неколико примедби.

Има пројектаната који жале што земљотрес није био у Ариљу, ал' би онда било посла за њих! Вероватно нестрпљиво чекају да се појаве земљотреси после пуњења језера брана на Рзаву и слегања тла!

Сопствена срећа не може да се гради на туђој несрећи - кад тад се то врати! Не могу да се увлачим и вичем циле - миле онима који уништавају Ариље. Немам лове, ал' ми је савест чиста! А лова се заради и на поштен начин. Чек само да се мало протегнем и кренем :-) .

Последња измена: 27 нов 2010 16:33 Написао: Иван Трошки Дамљановић.

28 нов 2010 07:29 Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Архитектура, урбанизам и уређење Ариља #2031

• Бранко
Чек само да се мало протегнем и кренем :-) .

Док се ти протегнес продје караван , а и пашчад !
А и ниси луд да радис за бакшиш !
Последња измена: 28 нов 2010 07:31 Написао: .

28 нов 2010 15:28 Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Архитектура, урбанизам и уређење Ариља #2033

Нека иду, далеко им лепа кућа!
Када прођу и једни и други, надам се да ће да се направи нормална атмосфера за рад.
Не бих да се вучем по судовима због непоштене конкуренције, као што си ти урадио.
Бакшиш се даје каравану, а ради се за плату од које може да се живи.

Последња измена: 28 нов 2010 15:29 Написао: Иван Трошки Дамљановић.

30 нов 2010 01:27 Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Архитектура, урбанизам и уређење Ариља #2046

• Бранко
Нека иду, далеко им лепа кућа!
Када прођу и једни и други, надам се да ће да се направи нормална атмосфера за рад.
Не бих да се вучем по судовима због непоштене конкуренције, као што си ти урадио.
Бакшиш се даје каравану, а ради се за плату од које може да се живи.

Да ли ти продјоше ?

30 нов 2010 06:23 Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Архитектура, урбанизам и уређење Ариља #2049

То би ти могао да ми кажеш, јер си више информисан.
Ја ћу то видети када се протегнем и кренем.

01 дец 2010 07:46 Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Одг: Архитектура, урбанизам и уређење Ариља #2053

• Бранко
То би ти могао да ми кажеш, јер си више информисан.
Ја ћу то видети када се протегнем и кренем.

Општина Ариље.  © 2005 - 2018