Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме

ТЕМА: Архитектура, урбанизам и уређење Ариља

14 апр 2011 07:24 Одг: Архитектура, урбанизам и уређење Ариља #2585

• Загор Те Неј
Заиста, не знам, нити сам ни на један начин упућен у разрешење спора око сердаревог конака, а искрено до сада нисам ни појма имао да спор постоји. Оно што је мени, као и другим грађанима видљиво, је на жалост - жалосно!
Дична коалиција старих и нових демократа са старим и новим социјалистима, спремна је да бескрупулозно гази преко наслеђа, садашњости и будућности овог града и своје деце! Ако било ко има дилему око речи које изговорих, нека ме слободно оповргне, указујући ми на скретање на странпутицу кривог пута, тако што ће ми светлим примерима решавање актуелних проблема (Ривер Р, Конак Ј.С. Мићића, чистоћа и уређење града, кадровска политика, лоповлуци у ЈП.............), отворити очи.
Тренутно је актуелно и на нивоу законодавства! Само ако се којим случајем не коси са програмима, кичасто шарене коалиције. Да не буде забуне, исту одговорност пред покољењима, носиће и дични љубитељи Тауна, који своју љубав материјализују кроз органе В Салвахе и Д Камелот!
...а стручњаке и еминентне носиоце титула у својим областима, ко и шиша! Конака више нема! И неће га више никада ни бити јер ће га црви који носе надимак можда по носиоцима власти, појести док се за враћање на неко замишљено место, пронађу новци.
Живели ви мени, господо и другови!
Макар до следећих избора
З.

14 апр 2011 13:11 Одг: Архитектура, урбанизам и уређење Ариља #2588

Поткрала се једна грешка у мом претходном тексту коју сам исправио.

Овај текст није "отворено писмо", већ иступање господина Младеновића пред органима ариљске власти и цркве, које је ушло у целини у записник са седнице. У неким деловима текста господин Младеновић је додавао усмена разјашњења, која су била релевантна.

У тексту стоји, да ако не дође до усаглашавања у најкраћем року, спремљено је "отворено писмо" које ће бити упућено на наведене адресе.

Када је дошло до прве фазе рада на санацији (после овога састанка), а по предлогу Завода, господин Младеновић је сматрао да ће се радови одвијати како је и предвиђено елаборатом Завода и под њиховом контролом, тако да то "отворено писмо" за сада још стоји непослато.

А онда је уследио предлог премештања у предлогу Плана детаљне регулације, као и незаконито ископавање темеља.

После 4 месеца, још се не зна шта ће бити са конаком.

Ако Комисија за планове и Скупштина одлуче да се конак премешта, отворено писмо биће послато на наведене адресе.

Иначе, Загоре, добро запажање и текст! Свака част!
www.facebook.com/group.php?gid=131362232261

Примедбе на План детаљне регулације ''Градски трг'' у Ариљу, новембар 2010. :
www.arilje.org.rs/component/kunena/Uredj...10&старт=30#1987
Последња измена: 14 апр 2011 13:33 Написао: Иван Трошки Дамљановић.

14 апр 2011 23:45 Одг: Архитектура, урбанизам и уређење Ариља #2589

• кумеизгоретикеса
Иван Трошки Дамљановић написао/ла:
Поткрала се једна грешка у мом претходном тексту коју сам исправио.

Овај текст није "отворено писмо", већ иступање господина Младеновића пред органима ариљске власти и цркве, које је ушло у целини у записник са седнице. У неким деловима текста господин Младеновић је додавао усмена разјашњења, која су била релевантна.

У тексту стоји, да ако не дође до усаглашавања у најкраћем року, спремљено је "отворено писмо" које ће бити упућено на наведене адресе.

Када је дошло до прве фазе рада на санацији (после овога састанка), а по предлогу Завода, господин Младеновић је сматрао да ће се радови одвијати како је и предвиђено елаборатом Завода и под њиховом контролом, тако да то "отворено писмо" за сада још стоји непослато.

А онда је уследио предлог премештања у предлогу Плана детаљне регулације, као и незаконито ископавање темеља.

После 4 месеца, још се не зна шта ће бити са конаком.

Ако Комисија за планове и Скупштина одлуче да се конак премешта, отворено писмо биће послато на наведене адресе.

Иначе, Загоре, добро запажање и текст! Свака част!

Ма најбоље ресење
као Берлин ''45
па Јовонаново

15 апр 2011 15:37 Одг: Архитектура, урбанизам и уређење Ариља #2590

И Хитлер је хтео Јово на ново да направи Народну библиотеку у Београду, па ју је ''сигурно'' зато и бомбардовао.

Јово на ново ситуацију имамо нон стоп у Србији наметнуту од разних ''експерата'' - Јово на ново доношење нових закона, Јово на ново смењивање старих директора јавних предузећа и судија и постављање новијих, Јово на ново нам пишу историју, уче да дишемо, једемо, радимо...

Зато и немамо сачуване историјске објекте попут оних у Атини или Риму и мислимо да нам држава почиње од Немањића. Очувало се само оно што је било сакривено од ''експерата'' дубоко под земљом, а и то се уништава (пример је нелегална изградња пута за Сврачково преко Урјака и 5 неистражених археолошких налазишта).

Зато смо од силног царства спали само на Београд, а и одатле млади беже, па Јово на ново у некој другој држави, јер им је та опција једино преостала, ако хоће да живе достојан живот, а да не испадну љиге и увлаке.

Од града Ариља, ''експерти'' праве град улицу - град који има само једну улицу, у којој ће бити све нове стамбене зграде, сви локали, све активности града - град који ће бити изграђен на старој чаршији, и неће никада прерасти чаршијске оквире. Зато и не чуди што планирају ауто-пут кроз Церову, јер ''експерти'' смањују Ариље само на главну улицу.

А квалитет тог града-улице биће као и квалитет нових вртића и предшколских установа који немају ни једну једину зелену површину, који су на спрату и нису наменски пројектовани, а скрцано је укупно око 1 000 000 евра (и словима милион евра) у њихову изградњу и адаптацију!

Скоро чух да је добијена донација од 200 000 евра за промоцију туризма у Ариљу, а владајућа коалиција (част појединцима и Групи грађана) се залагала за уништење Великог Рзава и изградњу брана! Какав туризам у Ариљу ако се изграде бране - неће бити ни Ариља, а камо ли туризма!

Али то су експерти за Јово на ново, па када нестане Ариља, моћи ће да изграде још лепше и боље!
www.facebook.com/group.php?gid=131362232261

Примедбе на План детаљне регулације ''Градски трг'' у Ариљу, новембар 2010. :
www.arilje.org.rs/component/kunena/Uredj...10&старт=30#1987

16 апр 2011 05:56 Одг: Архитектура, урбанизам и уређење Ариља #2591

• кумеизгоретикеса
Иван Трошки Дамљановић написао/ла:
И Хитлер је хтео Јово на ново

Скоро чух да је добијена донација од 200 000 евра за промоцију туризма у Ариљу, а владајућа коалиција (част појединцима и Групи грађана) се залагала за уништење Великог Рзава и изградњу брана! Какав туризам у Ариљу ако се изграде бране - неће бити ни Ариља, а камо ли туризма!

Али то су експерти за Јово на ново, па када нестане Ариља, моћи ће да изграде још лепше и боље!

20.000,00 еура пријатељу
нису те добро обавестили

а мој ти је савет

ЦИЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
МИЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ

17 апр 2011 06:28 Одг: Архитектура, урбанизам и уређење Ариља #2593

• Загор Те Неј
Богу ми брајко и ја чух овијех дана да је ту у питању јоште једна О! Код овијех туриста.
И да Трошкију не останем дужан; експерти ће начинити лепше, боље и старије!
З.

23 апр 2011 10:34 Одг: Архитектура, урбанизам и уређење Ариља #2646

• иксан
ај нека буде 20 000е.
за те паре це они да се доообро накркају и да плате онај станд у Бг где су онако делили неке сендвице и сувенире а при том ни динара вероватно неце улозити у прилаз побројаним туристицким дестинацијама
Последња измена: 23 апр 2011 10:39 Написао: .

23 апр 2011 11:19 Одг: Архитектура, урбанизам и уређење Ариља #2647

• Загор Те Неј
Не бих баш ни ја да манитам, али тако ми свих бубњева Дарквуда, још ми по глави одзвања 200.000 шушкавих новчаница, а неки чак веле и 250.000! Е, то је можда мало много па и за тај сајам!
З.

23 апр 2011 11:22 Одг: Архитектура, урбанизам и уређење Ариља #2648

• иксан
ево сутра цу сазнати тацну цифру и објавити овде,сто би рекли проверено и оверено

23 апр 2011 11:26 Одг: Архитектура, урбанизам и уређење Ариља #2649

• Загор Те Неј
То и јес' најбоље, но не знам хоћел ли моћи. Сутра је Ускрс,
па Христос васкрсе, драги инсане!
И остали, наравно!
Општина Ариље.  © 2005 - 2018