Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме
  • Страна
  • 1
  • 2

ТЕМА: Најава догадјаја

18 јун 2010 08:47 Најава догадјаја #1370

• Бранко Бошковић
Више бих волео да на сајту Ариља видим најаве догађаја као што су "Округли сто посвећен заштитнику грађана", "Медија викенд и у Ариљу"..., поред извештаја са истих. На тај начин бисте омогућили суграђанима да дођу на те манифестације и узму учешће, што би требало да вам је циљ. Лично врло жалим што нисам знао за "Округли сто посвећен заштитнику грађана". Омбудсман у локалној самоуправи је врло добра идеја и надам се да ће се у догледно време наћи могућност за успостављање такве институције у Ариљу.

Сајт редовно прегледам увече, ариљски ТВ уопште не гледам, Радио ретко слушам због врсте посла... Знам пуно људи који живе и раде на сличан начин и који би желели да се информишу са сајта Ариља.

Дајте нам најаве.

18 јун 2010 09:33 Одг: Најава догадјаја #1372

• Љиљана Димитријевић
Е Бранко!

Да би се то све постигло, пар људи би морали клонирати. Понекад је просто теско стици. Мозда сам рецимо ја могла дати најаву за Медија викенд, али у брзинским припремама да све организујемо, просто "сметнусмо са ума". Концепција тог догађаја није ни подразумевала неко посебно окупљање, али свеједно...могло је бити најаве, слажем се.
Ни ја на пример, нисам уопсте одгледала ТВ прилог о овом догађају. Можда бих гледала да сам знала кад је на програму. А програм ТВ Клик се нигде не објављије...осим тога, много и ми "висимо" на овом Форуму, па ето...

18 јун 2010 11:51 Одг: Најава догадјаја #1375

Тако је Бранко. Хоћемо унапред да знамо каква су дешавања у Ариљу, а не да читамо хвалоспеве са истих. Мислим да је много лакше написати три реченице и најавити догађај, него читаву страну хвалоспева када догађај прође.

На овом сајту треба да имамо све на једном месту:

- Дешавања у граду,
- Програм културног центра,
- Најаву филмова у биоскопу,
- Програм градске галерије,
- Акције које организује Општина,
- Имена и стручну спрему чланова свих Општинских комисија да знамо ко одобрава круцијалне потезе у граду,
- Термин Општинске хронике на ТВ Клику и репризу, ако не постоји остала програмска шема,
- Радио програм Радија 93,
- Могли би и све мале огласе и обавештења које тај радио емитује, као и ТВ Клик,

Свако нека постави дешавања из своје области, не мора све да иде преко администратора.
www.facebook.com/group.php?gid=131362232261

Примедбе на План детаљне регулације ''Градски трг'' у Ариљу, новембар 2010. :
www.arilje.org.rs/component/kunena/Uredj...10&старт=30#1987
Последња измена: 18 јун 2010 11:52 Написао: Иван Трошки Дамљановић.

18 јун 2010 13:22 Одг: Најава догадјаја #1376

• Бранко Бошковић
Љиљана Димитријевиц написао/ла:
Е Бранко!

Да би се то све постигло, пар људи би морали клонирати. Понекад је просто теско стици. Мозда сам рецимо ја могла дати најаву за Медија викенд, али у брзинским припремама да све организујемо, просто "сметнусмо са ума". Концепција тог догађаја није ни подразумевала неко посебно окупљање, али свеједно...могло је бити најаве, слажем се.
Ни ја на пример, нисам уопсте одгледала ТВ прилог о овом догађају. Можда бих гледала да сам знала кад је на програму. А програм ТВ Клик се нигде не објављије...осим тога, много и ми "висимо" на овом Форуму, па ето...

Није фора у гледању и слушању извештаја. Извештавање ариљских медија је страначки обојено, необјективно и пристрасно (част изузецима из медија који би волели да је другачије). Трошки потпуно коректно користи термин "хвалоспев". Мени о нашим медијима нико не мора да прича.

Те манифестације, јавна излагања и "отворене" скупове - као, за које молим најаву на Форуму, хоће да проживљавају и грађани, а не да се на њима појављују увек исти људи, који су, иако различитих политичких ставова, удружени око заједничког циља - како о(п)стати на власти или близу ње - дружина политичара и подобних. После нам "медији" сервирају извештаје у форми причице за лаку ноћ.

Чини ми се да се неке манифестације, скупови и сл. врло прорачунато и свесно сакривају од очију јавности. У чијем је то интересу?

Неко би заиста требало да обавештава грађане о важним дешавањима - пре него што се она десе.

Не мислим да Љиља треба да буде "девојка за све". Ако се други надлежни у Општини не укључе, овај форум ће почети да губи смисао. Ако је одговор неких "шта ме брига, није ми у опису радног места да пишем на форуму", зашто се претходно нисте договорили да ли хоћете или нећете контакт са грађанима.
Не знам за вас, ја полако губим стрпљење.

Ево пар конкретних питања:
Ко пише текстове новости (смишља и стилски уобличава) који се објављују на сајту?
Ко доноси коначну одлуку шта ће бити објављено и када ће бити објављено?

Надам се да ће ми администратор одговорити на ова питања.

18 јун 2010 22:41 Одг: Најава догадјаја #1378

На та питања ћете добити одговоре али нажалост, не од мене. Ја могу да одговорим само о питањима око сајта са техничке стране.

Најаве и тренутно постоје на сајту и налазе се као први таб са десне стране на насловној или као подмени у менију актуелно као и на самој актуелно страници.

Услед свих проблема везаних за сајт као и због ствари које недостају на њему или су могле боље бити решене (као сто су можда и саме најаве), од уторка 15.јуна је почело припремање за стварање унапредјеног званичног сајта општине Ариље.

Све предлоге и савете можете дати у ново-отвореном топику у ту сврху:

www.arilje.org.rs/index.php?option=com_k...id=1377&lang=lat

20 јун 2010 05:14 Одг: Најава догадјаја #1387

• Бранко Бошковић
Администратор написао/ла:
На та питања ћете добити одговоре али нажалост, не од мене. Ја могу да одговорим само о питањима око сајта са техничке стране.

Надам се да ћемо сви добити одговоре... Мислио сам да можда знате као администратор коме сте дали привилегије за писање новости. Ок, можда се сам јави, јер не видим ништа лоше у томе да знамо ко то ради. Сви објављени извештаји су технички сасвим добри. Интересантно је знати ко уређује новости, најаве, извештаје..., конкретно - која најава ће бити публикована, а која не.

Најаве и тренутно постоје на сајту и налазе се као први таб са десне стране на насловној или као подмени у менију актуелно као и на самој актуелно страници.

Постоје, али се, очигледно је, дају селективно.

23 јун 2010 06:52 Одг: Најава догадјаја #1412

• Милан Петровић
Бранко Бошковић написао/ла:

Ево пар конкретних питања:
Ко пише текстове новости (смишља и стилски уобличава) који се објављују на сајту?
Ко доноси коначну одлуку шта ће бити објављено и када ће бити објављено?[/qуоте]

Бранко, текстове за вести углавном пису новинари у Народној библиотеци, а поред њих и Љиљана и ја у мањем делу (углавном оно сто је везано за наш посао, делом вести и обавештења, а више Конкурсе и кредите и субвениције). Сто се тице Љиљниних и мојих текстова тврдим ти да их нико не проверава, нити одобрава, а сто се тице текстова које постављају новинари из Библиотеке, молим да они одговоре на питање.

С обзиром да је у току интнзивно унапређење сајта, планирамо да ставимо "Календар догађаја" где желим да унапред стављамо све оно ђто ће се текдесити, као што је Трошки предложио.

23 јун 2010 09:51 Одг: Најава догадјаја #1413

• Љиљана Димитријевић
Мала допуна Милановог одговора, са моје стране:

-Нико од запослених у опстини није званично задужен за писање вести и контакте са јавношћу.
-Непостојање такве службе, или особе, по мом мишљењу, је велика слабост локалне самоуправе.
-Истина је да наша општина, по свим нормативима, има мањак запослених, али и то да нам нова запошљавања (док траје криза, ваљда), нису дозвољена. Ово има за последицу да, један запослени обавља више различитих послова истовремено, па не стиже да покаже свој максимум ни у једном од њих.
-Миланови и моји покушаји да нешто урадимо на пољу комуникације са јавношћу, ствар су личног опредељења и ентузијазма. У томе нас до сада нико није нити оспоравао, нити хвалио, кажњавао, или награђивао. Те вести и текстови не пролазе никакву процедуру, односно цензуру, али је и њихов избор ограничен значајом за нашу Канцеларију, нашим слободним временом и нама доступним информацијама.
-Информисање је препуштено локалним медијима са неодговарајућим кадровским и другим капацитетима. Колико је оно квалитетно види с на делу.
-Дешава се на пример, да новинари који пишу Општински билтен нису довољно информисани о неком догађају, или теми. Зато им често прослеђујемо информације о каквом дешавању, а текстове са темама из наших струка обично прочитамо због тачности података или њихове интерпетације (понекад нам буде лакше да их у целости напишемо). Наравно, добровољно.
-Све друго је тако, како је!
-Миланова идеја да постави овај Форум, је више него освежавајућа. Због тога још нисмо добили званичну грдњу, а судим да смо прилично популаран медиј, код бар стотинак суграђана.

23 јун 2010 10:07 Одг: Најава догадјаја #1414

• Бранко Бошковић
Новинарке у народној библиотеци су моји добри дугогодишњи пријатељи. Ради се о надпросечно интелигентним и добрим особама. На жалост њиховој памети, креативности и објективности везане су руке, јер од нечег мора да се живи. Јео сам сличан црни хлеб неко време, па их размем у потпуности. Што се тиче објективности у извештавању - на то ћемо чекати још неко време.
Заиста, немам негативан коментар ни на један објављени извештај на сајту. У овом тренутку моје примедбе се односи искључиво на најаве догађаја, које или касне или их нема. Сигуран сам да ће се то у блиској будућности променити. То и сами најављујете.

Лично, од новинарки не очекујем одговор, јер оне знају да ја одговор знам :)

Вама хвала на одговору на моја питања.

ПС. Морам да се допуним након Љиљиног писања: Слажем се са свим. Форум је одлична ствар, али тренутно осим нас неколико који понешто пишемо, нема гласа од оних који треба да се обраћају грађанима. Форум почиње да губи смисао. Многи полазе од оне - зашто би радили нешто од чега нема вајде...
Али заиста би требало да постоји неко у Општини (раније сте, ако се не варам, имали неког вајног ПР-а), ко би могао да прикупља податке по канцеларијама које грађани желе да чују, па да их објављује. Па ето још једног предлога - када закон омогући, запослите једног младог, школованог, аполитичног човека (небитан пол) и дајте му да уређује информације на сајту.

Посебно је питање како то да је бивша ариљска власт дозволила да медије воде нестручни кадрови... не бих о томе, нервирам се безвезе...
Последња измена: 23 јун 2010 10:32 Написао: . Разлог: допуна

27 јун 2010 07:12 Одг: Најава догадјаја #1432

• Љиљана Димитријевић
Бранко Бошковић написао:

Новинарке у народној библиотеци су моји добри дугогодишњи пријатељи. Ради се о надпросечно интелигентним и добрим особама. На жалост њиховој памети, креативности и објективности везане су руке, јер од нечег мора да се живи. Јео сам сличан црни хлеб неко време, па их размем у потпуности. Што се тиче објективности у извештавању - на то ћемо чекати још неко време.
Заиста, немам негативан коментар ни на један објављени извештај на сајту. У овом тренутку моје примедбе се односи искључиво на најаве догађаја, које или касне или их нема. Сигуран сам да ће се то у блиској будућности променити. То и сами најављујете.

Лично, од новинарки не очекујем одговор, јер оне знају да ја одговор знам

Нисам рекла нити да је неко неинтелигентан, нити да није добра особа. Написала сам:

"-Информисање је препуштено локалним медијима са неодговарајућим кадровским и другим капацитетима. Колико је оно квалитетно види се на делу".

Да будем прецизна:
У свим локалним медијима, колико је мени познато, запослени су људи са средњом стручном спремом (одговарајућом, или неодговарајућом, свеједно). За квалитетно информисање, то није довољно.Уколико неко од њих поседује природни дар и креативност, нисам приметила да се улаже у њихово даље усавршавање (Веома се обрадовах кад сам неки дан, тражећи Богдана Зимоњића из Радија, сазнала да је на неком семинару-ово је један од ретких примера за који сам чула).
Локалним медијима недостају и различита техничка средства, рецимо најбаналније:ауто!Неће вести стално да долазе код новинара, него они морају у потрагу за њима. Пешке је тешко изводљиво, зар не?
Такође,не примећујем ни превише иницијативе од стране самих новинара. Ако је то зато што су, како ти рече, њиховој памети, креативности и објективности везане руке, баш бих волела да чујем: Ко им их је везао и како?

Наше информисање је такво да, ја као грађанин нисам задовољна, на тај став имам право и јавно га износим (без обзира на свој лични однос са новинарима и новинаркама, који је узгред речено, много далеко од непријатељског).
Ако си ти оваквим стањем задовољан, немам ништа против. Више бих волела да ја грешим. Али, зашто се онда (и коме) обраћаш кад немаш довољно информација?
Објаснила сам да особе које ти пружају какве, такве одговоре на питања која постављаш, то не чине из разлога што за тај посао примају плату.
Милан је јавно позвао новинаре да одговоре на питање: Да ли неко цензурише њихове текстове.
Нико се није јавио.
Уопште, откад је отворен Форум, као један потпуно нови канал комуникације (без икаквих додатних трошкова), питам све: Колико новинара и колико пута, се овим путем обратило грађанима, својим читаоцима, слушаоцима или гледаоцима, да им нешто саопшти, или "не дај Боже, изнесе свој став"?
Зашто је онда новинарски хлеб црн, а наш, бео? :унсуре:
Последња измена: 27 јун 2010 08:55 Написао: .
  • Страна
  • 1
  • 2
Општина Ариље.  © 2005 - 2018