Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме
  • Страна
  • 1
  • 2

ТЕМА: Посећеност

12 окт 2010 11:22 Посећеност #1812

• Бранко Бошковић
Ових дана имам мало више времена, пошто сам на одмору, па чешће посећујем Форум. Активност је јако лоша, али шта је ту је, ваљда су нас убили у појам па више нико не сме ништа да пише нити коментарише.

Медјутим, приметио сам да форум има велики број посетилаца ноћу, а постоје и неке нелогичности. Сада је 1:09, пише да има 78 гостију и 2 члана, док је на листи испод само један члан. Колико су тачне ове информације о броју гостију који су тренутно на сајту, обзиром да се број евидентираних посетилаца који су тренутно на мрежи повећао са маx 5 на преко 60 од дана промене дизајна и техничких карактеристика сајта? Делује прилично нестварно.

Овај прилог је сакривен од гостију. Пријавите се или региструјте да бисте га видели.

13 окт 2010 01:03 Одг: Посећеност #1813

Као прво апсолутно не разумем констатацију да вас је неко "убио у појам" па се "бојите" да нешто напишете.

Од настанка форума сам само избрисао један маил и то виагра спам. Поред мене, Милан је до сада избрисао клип са мачкама.

Било је и опомена јер ово је ипак Званична презентација општине Ариље, и неке ствари наравно да нису дозвољене и општина као институција не би смела да на својој презентацији дозвољава непримерено понашање. И поред тога нема ни говора о било каквој врсти цензуре.

Ја бих стварно волео да чујем шта подразумеваш када кажес да те (вас) је неко цензуром "убио у појам". Молим појашњење.

Што се тиче броја посетилаца ту би све требало да буде јасно. Сесија, на твој предлог, је повећана на 3 сата и у сесију улазе сви корисници било да су пријављани или не. Дакле у претходна 3 сата сајт је посетило 78 непријављених посетилаца. Сесија се цува до истека 3 сата од последње активности на сајту. Постоји и време које систем чува да сте "пријављени" уколико само затворите прозор без претходне одјаве тј затварања сесије. Непријављени посетиоци не могу да затворе сесију.

"Тренутно је 2 члана на мрежи" представља део статистике која се цацхе-ује насупрот именима онлине чланова. Разлике су могуће наравно, поготово у периоду кад је укључено "кеширање" страница са сервер стране ради бржег учитавања сајта. Тај временски период је веома мали али то је наравно могуће.

Број именованих онлине чланова у једном тренутку (у делу са статистиком на не-форум деловима сајта) сам ограничио на максимално 6, да бих избегао непотребно вертикално развлачење тог дела. Дакле, уколико пише да је онлине 10 чланова а на списку постоји само 6 имена, знај да је то због тога.

Зарез је увек ту чак и после последњег имена у низу јер сам тада имао пречих ствари да радим од писања нове петље само због тог зареза, када сам писао код за издвајање имена мене и милана црвеном бојом. Касније сам потпуно заборавио на то. Ето и то да објасним јер је само питање времена кад ће то неко приметити и поменути.

Сваки дан се на систем пријави различит број "чланова" од којих су већином ботови (у последње време), али ту су и реални људи којих је све више како време одмиче. Посетиоци се пријављују или кад пожеле да се укључе у разговоре овде или да пошаљу ПМ некоме. Ја сам добио пар ПМ од људи без иједног поста јер нисам нигде навео мој маил да би ме људи контактирали путем њега.

ПС. Да би неко читао форум нема потребе уопште да буде пријављен.

ППС. Сајт је и код еунета на схаре серверу без гарантованог протока и броја ресурса. Сајт је већ прерастао то.

13 окт 2010 10:34 Одг: Посећеност #1819

• Бранко Бошковић
Администратор написао/ла:
Као прво апсолутно не разумем констатацију да вас је неко "убио у појам" па се "бојите" да нешто напишете.
Од настанка форума сам само избрисао један маил и то виагра спам. Поред мене, Милан је до сада избрисао клип са мачкама.
Било је и опомена јер ово је ипак Званична презентација општине Ариље, и неке ствари наравно да нису дозвољене и општина као институција не би смела да на својој презентацији дозвољава непримерено понашање. И поред тога нема ни говора о било каквој врсти цензуре.
Ја бих стварно волео да чујем шта подразумеваш када кажес да те (вас) је неко цензуром "убио у појам". Молим појашњење.

Уопште не знам о чему причаш, очигледно си нешто схватио врло погрешно. Баш си ме изненадио оваквом реакцијом, обзиром да смо више пута причали о цензури и да ти је добро познат мој став о томе. Највише ме нервира када ми неко импутира оно што нисам ни помислио а камоли написао.

Ево појасњење које тражиш: Обзиром да се бојим једино Бога, не бојим се да напишем било шта ни овде, ни нигде, али кад нешто пишем, више пута себе контролишем да случајно неког неоправдано не оклеветам или увредим, дебело размишљам о последицама, а то препоручујем и теби.

Оно што сам написао односи се глобално на народ у Србији, који је навикао на све, па је престао уопште да реагује на било шта. Да коментарише, пише, покреће теме, реагује. Уопште нисам мислио на Форум Ариља. Цензуру уопште нисам поменуо и није ми пала на памет... Катастрофалан промашај.

Са друге стране признајем да се моја реченица могла протумачити и на начин како си је ти протумачио, али веровао сам да ме довољно добро познајеш. Ја бих ипак прибегао неком приватном виду разјашњења, али ето, ти си бирао овај начин. Ако ипак мислиш да ти позиција администратора допушта да разумеш, реагујеш и пишеш овако избрзне и неадекватне коментаре, онда си у великој заблуди. Напротив.

Што се тиче осталог, твоја објашњења су прихватљива. Дакле постоји недостатак јер сесије гостију нису раздвојене од сесија регистрованих корисника, па је и њихово трајање 3 сата, што нема потребе да буде, обзиром да није предвиђено да гости могу било шта да постују. Ово је свакако недостатак који се да кориговати и то није хитно јер не смета раду сајта. Сесије регистрованих треба да трају 3 сата, ту смо се сложили. Питање је било врло добронамерно, без и једне мисли у негативном контексту.

Ето мало правдања, мада стварно не осећам да треба да ти се правдам. Чисто из другарских побуда. Људски је извинити се, па ти сад види...

Поздрав за екипу са тавана.

13 окт 2010 11:45 Одг: Посећеност #1820

Неколико пута сам видео да има преко 500 корисника на мрежи, што ме стварно изненадило, па сам се и ја питао да ли је то нека грешка.
www.facebook.com/group.php?gid=131362232261

Примедбе на План детаљне регулације ''Градски трг'' у Ариљу, новембар 2010. :
www.arilje.org.rs/component/kunena/Uredj...10&старт=30#1987

13 окт 2010 17:41 Одг: Посећеност #1821

Бранко, извини што сам погрешно протумачио твоје речи. Само сам тражио појашњење те за погрешно протумачене редове и ево добио сам га. И стварно се извињавам због тога.

Али и поред свега мислим да нисам рекао ништа чиме бих те директно увредио. Уколико јесам, стварно ми није била намера и опет извини 1000 пута.

Знаш ти шта ја мислим о "позицији администратора која ми допушта..." :))

13 окт 2010 22:52 Одг: Посећеност #1827

• Бранко Бошковић
Бранко, извини што сам погрешно протумачио твоје речи. Само сам тражио појашњење те за погрешно протумачене редове и ево добио сам га. И стварно се извињавам због тога.

Али и поред свега мислим да нисам рекао ништа чиме бих те директно увредио. Уколико јесам, стварно ми није била намера и опет извини 1000 пута.

Знаш ти шта ја мислим о "позицији администратора која ми допушта..." :))

Ниси мене директно увредио, само су ми приписане речи које нисам рекао. Неспоразум.
Овим си потврдио да си добар момак и што се тиче мене све је ок. Ја сам дужан извињење за ово што си цитирао - извини.

Кад додјем пијемо пиће.

16 окт 2010 00:16 Одг: Посећеност #1839

• бранко вукајловиц
Цесто посецујем форум иако не коментарисем много. Понеки текст ми ипак западне у око. Као овај Бранков који сам одмах правилно разумео јер сам сетајуци се по бројним порталима, сајтовима и форумима српским стекао потпуно исти утисак: сви коментатори и иницијатори тема су некако "запласени" лицним иступањима због опсте ситуације у земљи, повлаце се у себе, постају резигнирани и троловање - цитај затровавање супстенцијаних тема -, царује. Ретки су примери господског ресавања ситуација слицних присутној. Због цега вам цеститам.
Греском рекох СВИ. Само постен народ. Јер се ултрадесницарске групације ницег не либе обилато користе средства информисања специјално интернет где тролују и свим другим могуцим нацинима покусавају да уцуткају оне који озбиљно размисљају о стању у Србији и који путем културне размене мисљења зеле да помогну, да надју ресења...
С тим у вези: цуо сам од пријатеља да су се у последње време појавили на зидовима насег мирног Ариља неки одвратни графити с позивом на убијање, а од блиске ми особе да јој њена деца од 7-8 година прецртавају код куце оно сто су на улицама видела: логове нео нацистицких српских група као и погрдне реци. Питам форумасе: до које је мере све то истинито и ако јесте засто нико о таквом једном за ариљце несхватљивом догадјају није покренуо тему...?
Најсрдацнији поздрав...

16 окт 2010 08:45 Одг: Посећеност #1841

• Љиљана Димитријевић
Бранко,
Видим да се интересујес за графите по Ариљу. Јесте. Ја сам видела два. Пише: Смрт педерима! Зашто нико не реагује? Можда има више одговора. Схватају неозбиљно-то вероватно пишу неки клинци, који се напалили актуелном ситуацијом, па није вредно секирације, осим цињенице да треба окрецити зид.
Ста раде озбиљни људи? Забринути су! Не због права хомосексуалаца, него због ситуације у земљи. Геј парада је била мисоловка за Србију, рекосе неки дан на једној насој ТВ. Дакле, сви који осецају угроженост због непоштовања ове врсте људских права, тренутно упадају у праву параноју, сматрајуци да су они центар света! Греска, Бранко! Та прица је само изговор за неку много озбиљнију. Овој земљи су се десиле страсне ствари и још увек се дешавају. Ко је јаукао кад су по нама падале бомбе? Шта је било са нашим људским правима? Ех, ех, ех! Него, личи ми ово на оно о угрожености Албанаца пре свих наших ратова. Ко је решио да решава тај проблем, једнако је "усрећио" како Србе, тако и Албанце.
Срби нису нетолерантан народ. Знаш да нису. Можда су патријархални, можда држе до неких својих вредности, али нису кињили друге...ово што се сада дешава само је рефлексија онога што се нама дешавало две деценије уназад.
На сцени је сукоб онога што је остало од ове државе и онога што би могло бити мафијашка држава. У сличном сукобу је реформатор Ђинђић изгубио главу.
Наравно да стрепимо. Тренутно се код нас даје нека серија са овим називом: "Село гори, а баба се чешља". Ако ниси заборавио наше изреке, пословице и слично, овај наслов би ти могао помоћи да замислиш ситуацију у којој се тренутно налази и село и баба...

16 окт 2010 20:23 Одг: Посећеност #1844

• бранко вукајловиц
Овај прилог је сакривен од гостију. Пријавите се или региструјте да бисте га видели.
Хвала на одговору Љиљана. Истог сам мисљења. Сама та парада је за мене од другоразредног знацаја и на њу не бих исао да сам био тамо али је њено одрзавање подвукло како ти реце много "дубљи" проблем. То је проблем јос увек слабе дрзаве која се, промовисуци антидискриминиционе законе, свим силама бори да уведе демократију за истим правима за све своје градјане да висе не би било јавних позива на линц и убистава од којих је за Србију наравно најсрамније убиство Зорана Дјиндјица (не сме се заборавити ни странац Брис Татон) само зато сто тамо неким мутним ликовима не одговара да се другације ради и мисли. И ту је највеца "дубина" проблема. Устав и закони се МОРАЈУ постовати јер су парламентарно изгласани од вецине НАРОДНИХ представника. Не мозе Србија (иако је то историја вец висе пута показала) вецито против саме себе ратовати. Тек кад буде остварен пун респект према дрзави и њеним законима, моци це се нормално прици ресавању економских проблема. Једино се у миру ствари ресавају. Изгледа да ултрадесницарским (непарламентарним) групама мир у Србији не одговара. Оне "пале", врбују клинце својим "витеством"...Најгоре ми је сазнање да се такве ствари десавају и у насем лепом Ариљу - познатом инаце по својој мирноци, гостопримству и мудрости градјана. Налик на природу која га окрузује...
Ваљало би мозда потегнути питање на овом форуму. Јер ово је званицни сајт опстине у цијој скупстини и влади заседају само
нормалним путем изабрани представници градјана и где мафијаси, насилници и антидрзавни (фасисоидни) елементи немају никакво место...А ради се о зивоту и миру свих градјана...Ако деца од 12-15 година пису на царсијским зидовима грдне поруке, није ли време запитати се ко су им родитељи, ко контролисе њихов прилаз сајтовима мрзње, ко стоји иза тога... Сто је вероватно вец ствар полиције али и градјанства. Поздрав цлановима форума и ариљцима
Последња измена: 19 окт 2010 19:15 Написао: . Разлог: Додатак прилога фотка Ариље 1926 год.

20 окт 2010 06:03 Одг: Одг: Посећеност #1855

• Натаса

Бранко К. , пошто нисам погледала онда клип са мачкама, да ли је ово онај стари снимак, или је нешто најновије :)

Милане немојте бити срца каменога, мора да овај клип за Бранка представља неку посебну симболику :) чим је поделио са нама... саосетимо се :)
Мене више брине Загоров нестанак...Срећом, госпођа Љиља се вратила, а таман сам помислила да је Б.Б. у праву, и да је ипак неко ''убијен у појам'', пошто се једина осмелила да уђе у шуму...
  • Страна
  • 1
  • 2
Општина Ариље.  © 2005 - 2018