Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме
  • Страна
  • 1
  • 2

ТЕМА: Ауто-пут кроз Ариље

01 мар 2012 10:43 Ауто-пут кроз Ариље #3738

• сањајдонацију
Овде Вам постављам коридор ауто-пута кроз насу опстину подељен на делове

Као сто видите из ових слика наса села Вирово,Церова,Богојевици,Драгојевац,Миросаљци, а нароцито Тресњевица це бити на овај нацин, да се тако изразим,унистена,издељена,и сл. Овим путем апелујем да се обратимо насој опстини,а и насој драгој републици Србији, да би се ово спрецило. Тј. да се траса измести на део према брдима, на картама ознацено са сивом бојом, а то је онај део где писе:коридор ауто пута преко опстине ариље према ППО Ариље..... Јер нам је република наменила трасу ознацену нарандзастом бојом и писе текст црвеном(опомињуцом)бојом: коридор аутопута преко територије опстине Ариље према РПП-у(републицки просторни план).Зато људи,а и зене,удрузимо се и одбранимо док не буде касно.Потребно је да председници месних заједница да организују у својим селима потписивање петиције,док није касно.А рок је месец март ове године-21.марта је презентација у Узицу. Све ово писем у име слободних интелектуалаца из области градјевине,архитектуре,геодезије и сл. који су вољни да се ова неправда по Ариље ублази колико-толико !!!
Последња измена: 01 мар 2012 11:38 Написао: .

01 мар 2012 11:05 Одг: Ауто-пут кроз Ариље #3739

• сањајдонацију
Ево целе карте

01 мар 2012 12:33 Одг: Ауто-пут кроз Ариље #3740

• Бранко Бошковић
Коридор аутопута предвиђен је у свим просторним плановима. Просторним планом Републике Србије, у који је "уклопљен" просторни план општине Ариље, предвиђено је да коридор аутопута иде територијом која је обележена сивом бојом на приложеној карти.

Медјутим, из неких разлога, коридор аутопута у Региноналном просторном плану се не поклапа у потпуности са Републичким просторним планом, као ни са општинским. Да ли је намерно или случајно, може да се полемише. Елем, да не би дошло до ситуације да се Ариље доведе пред свршен чин (као што је то био случај са браном), потребно је одмах реаговати.

Градјани Ариља то могу урадити тако што ће своје примедбе доставити у општинску управу општине Ариље најкасније до 6. марта, када истиче рок за достављање примедби. Дана 21. марта у Ужицу ће примедбе бити презентоване пред Комисијом.

Овде посебно треба скренути пажњу мештанима Трешњевице, коју нови коридор аутопута, према Регионалном просторном плану, сече на три потпуно нефункционалне целине. Представници месних заједница Вирова, Церове, Богојевића, Драгојевца, Миросаљаца и Трешњевице, као и других које коридор дотиче, би требало да реагују организовањем скупова из којих би могао да проистекне неки заједнички текст примедбе. Ако се добро погледају приложене карте (у претходним порукама), види се да се коридор аутопута у Богојевићима приближава магистралном путу. Познато је да се на аутопут не може улазити и излазити било како, па треба имати у виду да ће бити таквих ситуација да че човек који живи на једној страни пута морати да пређе већи број километара како би могао да дође у своју њиву. Вожња трактора аутопутем није дозвољена, па ће се морати возити до првог надвожњака или подвожњака, што може бити прилично далеко многим мештанима. На крају, траса предложена у Регионалном просторном плану уништава већи број плодних пољопривредних површина и предвиђа рушења већег броја објеката.

Ситуације је алармантна, па је неопходно да градјани што пре реагују. Ако Ариљци не буду реаговали одмах, други нам неће помоћи.
Очекује се да ће се акцији прикључити и подржати је локални медији, као и удружења грађана и политичке партије.

04 мар 2012 04:57 Одг: Ауто-пут кроз Ариље #3745

• Загор Те Неј
Ехеј момци, хвала на овим информацијама, али мени треба кратак савет. Наиме када кликнем на карту желећи да је увећам линк ме води на неки аплоад сајт који од мене жели да ја нешто њему додам. Напротив ја само желим да видим већу карту, али то са мојим познавањем рачунала није могуће, те Вас молим да ме упутите како да до веће (прегледније) карте и дођем.
Хвала
Ду'

04 мар 2012 05:31 Одг: Ауто-пут кроз Ариље #3746

• сањајдонацију
Загор Те Неј написао/ла:
Ехеј момци, хвала на овим информацијама, али мени треба кратак савет. Наиме када кликнем на карту желећи да је увећам линк ме води на неки аплоад сајт који од мене жели да ја нешто њему додам. Напротив ја само желим да видим већу карту, али то са мојим познавањем рачунала није могуће, те Вас молим да ме упутите како да до веће (прегледније) карте и дођем.
Хвала
Ду'

Кликни мисем десним тастером,саве ас(сацувај слику као ....),и нпр. на десктоп-у,и онда је отвори у нпр. АЦДСее (или неком другом програму) па онда увелицај и
нек ти је са срецом

А ево и нови уплоад па мозес овде десни клик и отвори на интернету без скидања

Последња измена: 04 мар 2012 05:34 Написао: .

04 мар 2012 08:44 Одг: Ауто-пут кроз Ариље #3748

• Загор Те Неј
Велико хвала! Успео сам. Сада могу и да питам: да није касно сада то за организовање ако је тај рок за два дана? Како је уопште могуће да једно буде у републичком плану, а да се сада појави нека друга траса? Јој више са овом земљом и државом! Потурчићу се!
Ду'

04 мар 2012 12:08 Одг: Одг: Ауто-пут кроз Ариље #3749

• Натаса
Овде је све могуће..
Загоре, прочитах: ''претурићу се'', уместо ''потурчићу се'' :)
Е сад да направим дигресију, која можда и не...А ја се ето умало не претурих сазнањем да је усвојена Студија о процени утицаја акумулације ''Сврачково'' на животну средину, поред сијасет нелогичности-да не кажем махинација,уз одобрење тог истог Завода (можете се и сами уверити ако позовете Завод и тражите било шта о Рзаву), и то, између осталог, без рибље стазе на брани висине 67 м!! Нисам још увек добила копију, али сам о овоме само толико штуро обавештена из Министрства ж.средине, као и да за остала одобрења постоји кршење Закона..

Били смо позивани на јавни увид преко Миросаљачког гласа јавности, а ко нам је крив што нисмо претплатници...

А и кога интересује, мораће да запуца за Београд, буде гост Зорана Вељковића, то му дође неки начелник, и седи и чита 100 страница пред његовим очима, јер Општину не интересује (или ниеј обавештена), да по члановима 5. и 37. Закона о слободном приступу информацијама од јавног значаја, тражи да се достави копија Студије, и стави на јавни увид у Општини, на коју грађани Ариља имају право жалбе.
Тај исти Пројекат се милион пута помиње у овом Просторном плану..
ввв.штачинити.ком ?
Писати примедбе на цео План или само на аутопут, или не писати никакве Примедбе, оставити покољењима да нас проклињу и за једно и друго и неко треће..
Последња измена: 04 мар 2012 12:10 Написао: .

04 мар 2012 13:52 Траса по Регионалном просторном плану на ортофотоу #3750

• Бранко Бошковић
За лакше сналажење, ево коридора из Регионалног просторног плана на ортофото снимцима. Стрелице показују на неке, већини познате, локације.

Ово је, дакле, коридор (жута трака), за који стручњаци сматрају да није добра за Ариље и коју треба изместити источно, ближе брдима, тако да уђе у зону (коридор) обојен сивом бојом на сликама у претходним порукама.

Овај прилог је сакривен од гостију. Пријавите се или региструјте да бисте га видели.
Овај прилог је сакривен од гостију. Пријавите се или региструјте да бисте га видели.

За наставак погледајте следећу поруку у низу.
Последња измена: 04 мар 2012 14:05 Написао: .

04 мар 2012 13:59 Одг: Траса по Регионалном просторном плану на ортофотоу #3751

• Бранко Бошковић
Наставак претходне поруке:

05 мар 2012 00:48 Одг: Траса по Регионалном просторном плану на ортофотоу #3752

• Бранко Бошковић
У прилогу се налази фајл који ће омоћити да се приближно тачно види коридор према Регионалном просторном плану у Google Еартх-у, у 3Д.
Разлика у односу на положај на ортофотоу је због различитих просторних референтних система које користи свет и Србија (WГС84 елипсоид - УТМ пројекција и Бессел елипсоид - Гаус-Кригерова пројекција)

Коридор у Google Еартх- у

Надам се да ће некима помоћи у сналажењу.

Последња измена: 05 мар 2012 01:21 Написао: .
  • Страна
  • 1
  • 2
Општина Ариље.  © 2005 - 2018