Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме
  • Страна
  • 1

ТЕМА: ИМА ПРАВДЕ - НЕМА ПРАВДЕ, ИМА ПРАВДЕ……

30 нов 2014 08:43 ИМА ПРАВДЕ - НЕМА ПРАВДЕ, ИМА ПРАВДЕ…… #8847

ИМА ПРАВДЕ - НЕМА ПРАВДЕ, ИМА ПРАВДЕ……

Да бих био што веродостојнији, изнећу случај из моје породице, дубоко верујући, да то није усамљен случај.
Моја деца, син и снаја, професори на факултетима, имају солидне плате за наше услове. Међутим, када им се одузме месечна рата кредита, од око 1.000 евра, превисока због тога, што су својевремено узели кредит у „швајцарцима“ за куповину стана, они практично живе, са троје деце, за доста мање од једне плате. Најстарије дете, које већ постиже на такмичењима врхунске резултате и осваја високе државне и међународне награде (не новчане), било би солидан кандидат за скромну стипендију,(око 50 евра), коју Министарство просвете додељује одличним и награђиваним ученицима..Али, сада опет настаје оно негативно. У доходак његових родитеља, збрајају се обе плате, и она права и она, које нема!
Хтело би дете, да помогне осиромашени, више него преполовљени породични буџет, али не дозвољава држава и њен закон!
Ето тако, живимо у сталном очекивању бољег, а оно дође горе. Има правде – нема правде - има правде.........Као она биљка, „воли ме-не воли ме“. Ко? Па наша држава! И наша химна, зна се, како почиње: „Боже правде..“, па се надајмо у коначну правду.

3. октобра 2014.године
Београд

Милосав Мишо М. Младеновић
акад. сликар тел. 2628-269
  • Страна
  • 1
Општина Ариље.  © 2005 - 2018