Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме
  • Страна
  • 1

ТЕМА: Кућа,по'со : Ради као људско страшило!

07 окт 2012 20:57 Кућа,по'со : Ради као људско страшило! #4722

• сањајдонацију
КРИК ДО ПОСЛА
Ради као људско страшило!

Дипломац добио један од најнеобичнијих послова на свету!

Незапосленост тера људе на чудне одлуке. Тако се један британски дипломац из Норфолка одлучио за несвакидашње занимање – постао је страшило!
Послодавац младог Џејмија Фокса је локални фармер, који момку плаћа да седи на њиви и тера прождрљиве птице.
Оруђа којима барата су звоно за краве и хармоника, а обука за овако необичну професију, трајала је неколико секунди!
„Фармер ми је рекао да понесем столицу на расклапање и добру књигу. Углавном седим и читам, али чим видим птице морам да устанем и отерам их“, прича Фокс, коме је струка изненађујуће сродна овом послу.
Наиме, „професионални страшило“ је дипломирао Енглески језик и музику, кључне за његову тренутну ефикасност!

Радно место!

Вилијам Јангс, власник фарме, рекао је за Би Би Си, да је презадовољан радом свог најамника! Како каже, све што је пробао како би заштитио усеве није успевало. До сада.
Фокс му је, тврди, уштедео на хиљаде долара! Ни „страшило“ се не жали.
„Није то лош посао. Прочитао сам неколико књига и слушао радио. Неки моји пријатељи на напетијим, боље плаћеним пословима, ми чак и завиде“, похвалио се вредни радник.

П.С.:Ако локалним фармерима је потребно СТРАСИЛО радо цу се пријавити !!!
Последња измена: 07 окт 2012 21:00 Написао: .
  • Страна
  • 1
Општина Ариље.  © 2005 - 2018