Општина Ариље - Најновије вести

Општина Ариље - Најновије вести Општина Ариље - Најновије вести
  • Повећајте величину слова
  • Нормална величина слова
  • Смањите величину слова
Добро дошли, гост
Корисничко име Лозинка: Запамти ме
  • Страна
  • 1

ТЕМА: РАЦИОНАЛИЗАЦИЈА

21 јул 2012 07:14 РАЦИОНАЛИЗАЦИЈА #4520

• Загор Те Неј
Ето ових врелих дана теме за разговор се пресрећу, преплићу и једна другу смењују у свом том чаршијском богатству. Језичком богатству чаршијске рекла-казала приче надугачко...
Испијао сам у врело предвечерје у једној таунској башчи ледени чај од бруснице, са једном трећином екстрата коприве и слаткасто-грким окусом жалфије...и таман кад сам влашицу накренуо да из ње источим и последњу кап, угледах месец. Не онај месец који сви гледамо ових дана по плажама таунским када ови нови ђевојачки нараштаји спуште вруће лонице на пола тог истог месеца, већ прави правцати бледуњаво - светложућкасти месец који на још не затавнелом небу стоји као насликан...
И некако баш у том тренутку иза себе чух како двојичица блиских нововласнима жучно расправљају о теми која ме на мах заинтригира. (Ех, баш знам себи да упропастим радост онаквог тренутка...бленто Загоре, мани се те политике!)
Један гласноговорник је жестоко бранио став да се спајањем, припајањем, фузијом или штагодсачим, Агенције Лупус, Хол ду Спортиве и (не)постојећом Тоуристик ду Вилаге Ривер шалтерском службом, добија много! Рационализација, рационализација..... Клицао је као на дражби. Негде испред и иза његових речи јасно сам чуо добошара. Закључих како је овај на платном списку гласноговорника. И просто одмахнух руком тражећи по небу онај лимени месец који се ето сада као у инат мојој посвећености негде сакрио у крошње патуљастих платана.
Не стигох о томе ни да размислим кад са исте стране чух глас разложног сабеседника гласноговорниковог:
- Можда вама, господо који сте сада посели влас' на крилима нас који вас здушно подржавасмо, изгледа влада потреба да пошто по то нешто измените, да би тако оправдали све грлате гласове који вас подупреше. Можда је, чини се ипак, то погрешан приступ- настављаше овај разложни, монотоним и тихим гласом завереника, трудећи се да тако да на важности својим ставовима, које очито сматраше веома битним. Видите, драги мој, та рационализација коју сте замислили, уопште не мора то нужно бити. Размислите мало. Све три установе ће задржати постојећи кадар, а свакако ће се указати потреба за једним новим збирним менаџментом. И - кврц! Ту је та квака! Кренувши у такву рационализацију, добићете нешто што сте уистину и обећали бирачима - нова радна места. Тачније неколико нових, притом, сасвим непотребних радних места и онда ћете скочити сами себи у уста. Или је прича о новим радним местима била само предизборни ЕПП, па ћете ради размазивања стварности уништавајући градити. Дакле, срушићете три директора, да би добили три управника и једног генералног менаџера, са реченим потпуно новим менаџментом на терету истог исцрпелог до кости буџета. Но, то и није толико битно колико ми се немогућим чини наћи таквог махера у управљању менаџментом, који ће повезати и стазом неслућеног успеха повести ове три само наоко сродне установе. Не би ме чудило да сте и управу Зелене пијаце и вашаришта прикључили истом....
....е ту је био крај мом стрпљењу. Не могадох чути ни реч више о овој теми. Пошто ми се месец (а у инат) одавно изгубио, разум помутио, а чај од бруснице прекапио, запутих се давно познатом стазом ка Дарквуду, веома слуђен.
Све вам ово говорим зато што ме тај осећај слуђености, ево ни трећи дан од тада не напушта и тражећи оправдање у овој ужасној врелини јула питам вас да ли можда ви качите ове неке предлоге и накане. Или је то само врели задах из уста таунских алапача?
Срећом за сјутра јавише много ниже температуре. Спремите џемпере Тауњани, може нас и какав снијег затећи...
Ваш Ду'
  • Страна
  • 1

Анкета о капиталним пројектима

Анкета о капиталним пројектима

Општина Ариље.  © 2005 - 2018